Giriş Kayıt
The Lord of the Rings televizyona uyarlanmalı mı?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 34 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »

Sizce The Lord of the Rings televizyon dizisine dönüşmeli mi?
Hayır
48%
 48%  [ 225 ]
Evet
40%
 40%  [ 187 ]
Kararsızım
11%
 11%  [ 51 ]
Toplam Oylar : 463 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
kuzeydebiryer
Avrupa Sineması
Yönetici GrubuGenel Editör

İletiler: 10357

Özel mesaj gönder
 The Lord of the Rings televizyona uyarlanmalı mı?

The Lord of The Rings için ilk görüşmeler Amazon ile başladı.

resim

J.R.R. Tolkien'ın efsane kitap serisi "The Lord of the Rings" Televizyon Dizisi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Warner Bros. ve The Tolkien Vakfı bu çalışma için ilk görüşmelere sessizce başladı. Variety'nin haberine göre çalınan ilk kapı Amazon oldu. Görüşmeler daha başlangıç seviyesinde olsa da Amazon CEO'su Jeff Bezos'un bu görüşmelerde aktif rol aldığı söyleniyor. Şu ana kadar hiç bir anlaşmaya varılmadığı da haberde belirtilmiş.

Bu televizyon uyarlamasına fanların şüpheyle baktığı bir gerçek. Amazon uluslar arası alanda ses getirecek projeler peşinde ve Yüzüklerin Efendisi bu atılım için ideal bir hedef olacaktır. Diğer yandan gelecek yıllarda sona erecek Game of Thrones'tan sonra ki boşluğu "The Lord of The Rings'in doldurması çok muhtemel. Tolkien'in dizisi için her şey olumlu diyebileriz.

Yüzüklerin Efendisi ilk olarak Temmuz 1954'ten Ekim 1955'e kadar bir yıl boyunca yayınlandı ve şimdiye kadar en çok satan romanlardan biri haline geldi. Peter Jackson tarafından 2001, 2002 ve 2003 yıllarında yayınlanan "The Lord of The Rings" ve 2012, 2013 ve 2014 yıllarında yayınlanan "The Hobbit" filmleri dünya çapında 5.8 milyar dolarlık bir gelire ulaştı. 30 Academy Ödülü adaylığı ile 17 ödül kazanan bu öykünün Televizyon Dizisi olarak nasıl bir iş çıkartacağı büyük merak konusu.

Yazan: kuzeydebiryer
TA HABER

İletiTarih: 07 Kasım 2017 14:20
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kymophobia
Müdavim

İletiler: 111

Özel mesaj gönder
Tabii ki hayır ama yaparlarsa izleyeceğimi de beyan edeyim yani...

İletiTarih: 07 Kasım 2017 15:56
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Ibiwen

İletiler: 3

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Bütçe sıkıntısı ayrı bir endişelendiriyor beni ama asıl endişem ABD'de sinema ve televizyon sektörünü zor durumda bırakan SJW 'ler.

Şimdi bunları memnun etmek için Aragorn'u zenci bir kadın, Legolas ile Gimli'yi trans eşcinsel bir çift yapabilirler. Daha önce SJW'leri memnun etmek için cinsiyeti, ten rengi değiştirilen karakterleri çok gördük.

İletiTarih: 07 Kasım 2017 16:32
Splash
Antalya Sineması
Editör

İletiler: 5793

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Herşeyi tadında bırakmak güzeldir. Ancak, diziye dönüştürülecekse film serilerinden bağımsız olmaması gerekli. Filmden sonraki bir zaman da değil tam tersine herşeyin başlangıcına gidilmelidir. Sauron'un hayatı'nı öne alacak bir hikaye yapısı oldukça güzel olur. Veyahut Sauron'un hizmetkarları olan bir Nazgûl'ün hikayesi olabilir. Hıhı Belki böylece Gandalf'ın çocukluğunu bile görebiliriz. yakaladım Karanlıklar Lord'una ait olan "One Ring" olayını da görmüş oluruz.

İletiTarih: 07 Kasım 2017 16:41
aquilieri

İletiler: 2

Özel mesaj gönder
filmi de çekilmemeliydi. çekildi seyrettik. film çekilmese büyük bir kitle nin bu eserden haberi bile olmayacaktı. dizi daha çok kişiye ve yeni nesile ulaşacak.Soru "amazon" bunun altından kalkabilecekmi hakkını verebileceklermi? olmalı

İletiTarih: 07 Kasım 2017 16:42
kuzeydebiryer
Avrupa Sineması
Yönetici GrubuGenel Editör

İletiler: 10357

Özel mesaj gönder
Bu proje için ısınma turları yapıyorlarsa bundan bir sonuç bekliyorlardır. Ben kaliteli bir dizi uyarlamasına hayır demem. Filmde aktarılamayan bir çok detay bu dizi de yer alabilir. Ama şunu da söyleyelim. Bu iş fanlar tarafından beğenilmezse ikinci sezonu zor görür. Dev bütçeli bir çalışma olmalı ve karakterleri canlandıracak güçlü oyuncular seçilmeli. Bir de bu iş için HBO'nun kapısını çalsalar daha iyi olmaz mı acaba. Gülücük Amazon ismi bana çok güven vermiyor.

İletiTarih: 07 Kasım 2017 17:18
denz353535

İletiler: 3

Özel mesaj gönder
yüzük degilde orta dünyadan anlatılçak birçok şey var. öyle olursa izlenir, ama izlediklerimizi direk dizi uyarlaması olursa, bir baş yapıtı mundar edicekleri kesin

İletiTarih: 07 Kasım 2017 19:49
1453ibo

İletiler: 7

Özel mesaj gönder
izlerim abi hemde öyle bir izlerim ki... kesin yapılmalı. filmlerin tadı damağımda kaldı. anlatılacak daha çok konu var. yapsınlar hemde şöyle bol bölümlü bol sezonlu yapsınlar Çok Mutlu

İletiTarih: 07 Kasım 2017 19:58
kymophobia
Müdavim

İletiler: 111

Özel mesaj gönder
Şuna varım...

Ne Frodo, ne Sauron falan... Tom Bombadil'e girsin, ucundan Silmarillion ve Roverandom göstersin, bayrağını taşırım.
Ama hakkıyla yapsın...

İletiTarih: 07 Kasım 2017 20:05
kurt_thewolf
Yönetici Grubu

İletiler: 9080

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Filmlerde görmediğimiz şeylerden bahsedeceklerse olabilir tabii ki. İşlenen konuları tekrar işleme potasına gireceklerini sanmam, çünkü bir nevi kumar olur. Onun için görmediğimiz hikayeleri anlatacaklarını ve tabii ki filmlere de göndermeler olacağını umuyorum. Ama yine de bu tür yapımlar her zaman yapmaz dediğmiz hataları yaptıkları için "hayır" oyu verdim. Hıhı

İletiTarih: 08 Kasım 2017 00:52
eriCartman kurdele

İletiler: 2592

facebook E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Birçok konuya parmak basılmış. Ben üzerinde durulmayan iki konu üzerinde durmak istiyorum; Oyuncu tercihleri ve görsellik.

Oyuncu tercihleri konusunda dizideki oyuncular ne kadar iyi seçilirse seçilsin filmdekilerin gölgesi altında kalacaklarını düşünüyorum. Ayrıca en ufak bir kötü oyuncu seçimi bile bütün film hayranlarını diziye sırtını dönmeye itecektir.

Görsellik ise apayrı bir konu. LOTR üçlemesinde kullanılan maket ve tablolama üzerine uygulanan CGI efekti şu an bile hala en iyi yöntem olarak kabul ediliyor. Üstelik maket çekimlerde gerçek kamera kullanılması gerçekçiliği inanılmaz oranda artırıyordu. Ancak Hobbit serisinde Peter Jackson tamamen CGI yöntemini kullandı ve bu konuda eleştiri yağmuruna tutuldu. Bu konuda kıyaslama yapmak gerekirse GoT oldukça iyi bir iş çıkararırken yine de LOTR üçlemesindeki etkiyi veremiyor kanaatimce. Bu nedenle görsel efektlerde tamamen CGI efekt kullanılması -ki GoT'dan sonra öyle yapacaklardır diye düşünüyorum- filmde verilen etkiyle örtüşmeyecek ve izleyici üzerinde bir hayal kırıklığı oluşturacaktır.

İletiTarih: 08 Kasım 2017 01:14
khazaD Dum

İletiler: 22

facebook twitter Özel mesaj gönder
Herkes gibi ben de serinin hastasıyım ama dizi yapılması konusunda kararsız kaldım. Yapıllırsa izlerim de umarım güzel bişeyler cıkar ortaya yoksa o kadar para emek heba olur.

İletiTarih: 08 Kasım 2017 04:52
Htmakina
Kore Sineması
Sinefil Grubu

İletiler: 2183

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Dizinin yapılması taraftarıyım. Ama yukarıda ki yorumları da okuyunca işin içinden çıkılamayacak gibi görünüyor. yakaladım

İletiTarih: 08 Kasım 2017 10:16
ha46792

İletiler: 221

Özel mesaj gönder
Ben de hayır oyu verdim. Bazı şeyler olduğu gibi kalmalı. Film de gördüğümüz karakterleri hücrelerimize kadar sindirdik. Hele, hele
Saruman (Christopher Lee... Toprağı bol olsun) başka bir simayı o rolde görmek istemem.

İletiTarih: 08 Kasım 2017 10:46
Saitama

İletiler: 123

Özel mesaj gönder
Ben de hayır tarafındayım, pek çoklarımız gibi hakkını veremeyeceklerini düşünüyorum çünkü...

En iyi olasılık ve tabii gönül ister ki ikinci bir Game of Thrones olması.

En kötü olasılık bol ergenli ikinci bir Shannara Chronicles olması.

İletiTarih: 08 Kasım 2017 20:22
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 34 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2017