Giriş Kayıt
Görülmesi Gereken 100 Komedi Filmi (Türkçe Altyazı)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 46 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2, 3, 4 Sonraki »

Tüm Zamanların En Beğendiğiniz Komedi Türündeki Filmi Hangisiydi?
Hababam Sınıfı (1975)
25%
 25%  [ 323 ]
G.O.R.A. (2004)
10%
 10%  [ 127 ]
Süt Kardeşler (1976)
8%
 8%  [ 111 ]
The Hangover / Felekten bir Gece (2009)
7%
 7%  [ 101 ]
Tosun Paşa (1976)
7%
 7%  [ 96 ]
Pardon (2005)
5%
 5%  [ 69 ]
Diğer (Mesajınızda Belirtiniz)
4%
 4%  [ 54 ]
Deadpool (2016)
3%
 3%  [ 47 ]
Dumb & Dumber / Salak İle Avanak (1994)
3%
 3%  [ 45 ]
Police Academy / Polis Akademisi (1984)
3%
 3%  [ 42 ]
Home Alone / Evde Tek Başına (1990)
3%
 3%  [ 40 ]
Düğün Dernek (2013)
2%
 2%  [ 29 ]
Çöpçüler Kralı (1977)
2%
 2%  [ 26 ]
The Naked Gun: From the Files of Police Squad! / Çıplak Silah (1988)
1%
 1%  [ 25 ]
Snatch. / Kapışma (2000)
1%
 1%  [ 25 ]
The Truman Show / Truman Şov (1998)
1%
 1%  [ 20 ]
The Great Dictator / Büyük Diktatör (1940)
1%
 1%  [ 18 ]
21 Jump Street / Liseli Polisler (2012)
1%
 1%  [ 16 ]
Project X (2012)
1%
 1%  [ 14 ]
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb / Dr. Garipaşk (1964)
0%
 0%  [ 10 ]
Her Şey Çok Güzel Olacak (1998)
0%
 0%  [ 10 ]
Men in Black / Siyah Giyen Adamlar (1997)
0%
 0%  [ 8 ]
Due Date / Git Başımdan (2010)
0%
 0%  [ 7 ]
Planes, Trains & Automobiles / Uçaklar, Trenler ve Otomobiller (1987)
0%
 0%  [ 3 ]
One, Two, Three / Bir, İki, Üç (1961)
0%
 0%  [ 3 ]
Toplam Oylar : 1269 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
R3hab
Dünya Sineması
Uzman

İletiler: 1213

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
 Görülmesi Gereken 100 Komedi Filmi (Türkçe Altyazı)
Türkçe Altyazı Ortak Çalışmasıdır.

resim

Görülmesi Gereken 100 Komedi Filmi Yer Almaktadır. (Türkçe Altyazı Ortak Çalışmasıdır.)

▼Listeyi İncelemek ve Özgün Metinleri Okumak İçin Resme Tıklayınız▼

resim

Türkçe Altyazı olarak bu çalışmamızda 100 Filmden oluşan bir seçki hazırladık. Bu özgün çalışmada belirlediğimiz isimler üzerine hazırladığımız yazıları sizin beğeninize sunuyoruz.

Büyük emekleri sonucu ortaya çıkan bu çalışmayı umarım beğenirsiniz. Siz de ortak çalışmalarımıza katılmak isterseniz TA SineMutfak Bölümünü kullanabilirsiniz.

Özgün Metin Yazarları:

kuzeydebiryer, Quaresmania, Fügen Atasoy, R3hab, aydin1972, cesuryurek, MatthewMc, tachyon, Yorumbaz, Chaplin, OZAN22, ArsoN, Claire Redfield, hmaktas, Themis, kenny_c, Ilkkan, Mrhizm, g.c., koraycanses, andy1, Watch Dogs, djbeat, asab26, sicagnetti, Nike, Ted, genghiskhan, wastedsunsets, Bilal Anil Duman, Onur Turan, asdf_13, BatuhanBuber, Rogers, atacve, serdardemirkiran, bradyfrady, Zafer Dogan Sozbir, cnsfrd, cevirimvar, kokeen, loverman55, fanatic_anchovy, lizard, ertuuuuuu, akboynuz, HüzünlÜ, BibulousBastard

Bu anketimizde ''En İyi Komedi Filmi'' değerlendirilecektir. Görüşleriniz ve önerileriniz için teşekkürler.

@kuzeydebiryer
@Quaresmania
@Fügen Atasoy
@R3hab
@aydin1972
@MatthewMc
@cesuryurek
@tachyon
@Yorumbaz
@Chaplin
@OZAN22
@ArsoN
@Claire Redfield
@hmaktas
@Themis
@kenny_c
@Ilkkan
@Mrhizm
@g.c.
@koraycanses
@andy1
@Watch Dogs
@djbeat
@asab26
@sicagnetti
@Nike
@Ted
@genghiskhan
@wastedsunsets
@Bilal Anil Duman
@Onur Turan
@asdf_13
@BatuhanBuber
@Rogers
@atacve
@serdardemirkiran
@bradyfrady
@Zafer Dogan Sozbir
@cnsfrd
@cevirimvar
@kokeen
@loverman55
@fanatic_anchovy
@lizard
@ertuuuuuu
@akboynuz
@HüzünlÜ
@BibulousBastard
İletiTarih: 17 Ekim 2017 20:34
En son R3hab tarafından 17 Ekim 2017 23:46 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
R3hab
Dünya Sineması
Uzman

Seçimimi;

The Hangover (2009) (Felekten bir Gece) Türkçe [17] İngilizce [8] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Todd Phillips
Vizyon Tarihi:10.07.2009
IMDB Puanı:7.8 (626,542 Oy)
Tür:Komedi
Süre:100 dk
Ülke:ABD ABD, Almanya Almanya
Dil:İngilizce
Oyuncular:Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha

'den yana kullandım. Çünkü beni en çok güldüren film oydu. Muazzam oyuncu kadrosunu bir araya toplayan ve onlar arasında ilişkiyi hissettirircesine bize ulaştıran muhteşem bir filmdi. Vegas havasını sonuna kadar yaşadım. ''Alan'' karakteriyle kahkaha atarcasına güldüm. Birbirinden farklı karakterleri izleme şansı buldum. Mike Tyson abimizi gördüm. Kısacası ne ararsam filmde mevcuttu. Böyle bir filme oy kullanmamak ayıp olurdu.

İletiTarih: 17 Ekim 2017 20:44
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
MatthewMc kurdele
Amerikan Sineması
Sinefil Grubu

İletiler: 198

Özel mesaj gönder
http://www.turkcealtyazi.org/mov/0252487/hababam-sinifi.html

Bir komedi filminden ziyade, harika ve Türk sinemasında eşi benzeri olmayan bir film Hababam Sınıfı. Günümüzdeki çoğu Türk komedi filmleri gibi hikayeye hiçbir katkısı bulunmayan, zayıf şakalar içermeyen Hababam Sınıfı, bizleri sadeliği ve doğal oyunculuklarıyla sevdirdi. Münir Özkul'un Mahmut Hoca'sı, Kemal Sunal'ın İnek Şaban'ı... Bu karakterleri candan sevdik ve onlarla büyüdük. Filmin çok komik olmasının yanı sıra, Hababam Sınıfı harika mesajlarla dolu ve son derece dramatik sahnelere de sahip. Fakat bunların hiçbiri zorlamayla yaşanıyormuş gibi hissettirmiyor, sırf konu ilerlesin diye değil. Hababam Sınıfı'nın öyle eşsiz bir havası var ki, filmin nasıl ilerleyeceğini bildiğiniz halde sizi bittikten sonra yeniden izlemek istiyorsunuz. Son derece komik ve etkileyici bir film. Gerek karakterleri gerek sade atmosferi olsun, Hababam Sınıfı herkesin anlayabileceği içinizin ısınacağı bir işlenişe sahip. Türk sinemasının en iyi filmlerinden birisi.

İletiTarih: 17 Ekim 2017 20:45
En son MatthewMc tarafından 20 Ekim 2017 19:18 tarihinde değiştirildi.
kuzeydebiryer
Avrupa Sineması
Yönetici GrubuGenel Editör

İletiler: 10291

Özel mesaj gönder
 Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) (Dr. Garipaşk) Türkçe [20] İngilizce [7] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Stanley Kubrick
Vizyon Tarihi:02.01.1964
IMDB Puanı:8.5 (377,231 Oy)
Tür:Komedi, Savaş
Süre:95 dk
Ülke:ABD ABD, İngiltere İngiltere
Dil:İngilizce, Rusça
Oyuncular:Peter Sellers, George C. Scott, Sterling Hayden, Keenan Wynn

Kara komedi tarz olarak komedi türü içerisinde en beğendiğim alt tür. Kara Komedi dendiğinde de aklıma gelen ilk film Dr. Strangelove'dur. İzleyiciyi ikiye bölen bir yapımdır aynı zamanda. Kimileri için oldukça sıkıcı kimileri içinde harika bir savaş komedisidir. Ben ikinci grupta yer alıyorum.

İletiTarih: 17 Ekim 2017 21:08
Fügen Atasoy
Dünya Sineması
Editör

İletiler: 1257

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Ben oyumu Tosun Paşa'dan yana kullandım. Bütün repliklerini ezbere bildiğim ve her fırsatta izleyip, ilk defa izlemiş gibi çok güldüğüm için en iyi komedi filmi olduğunu düşünüyorum, Muhteşem bir hikaye, muhteşem oyunculuklar, efsane replikler, unutulmaz sahneler, baştan sona neşe, kahkaha...

İletiTarih: 17 Ekim 2017 21:22
adze55 kurdele
Müdavim

İletiler: 468

Peter Sellers'in harika oyunculuğu. “Gentlemen, You Can’t Fight In Here! This is The War Room!” , "Mein Führer...! I can walk!!" gibi replikler ve başkanlar arasındaki telefon görüşmesi unutulmaz. Benim seçimim:

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) (Dr. Garipaşk) Türkçe [20] İngilizce [7] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Stanley Kubrick
Vizyon Tarihi:02.01.1964
IMDB Puanı:8.5 (377,231 Oy)
Tür:Komedi, Savaş
Süre:95 dk
Ülke:ABD ABD, İngiltere İngiltere
Dil:İngilizce, Rusça
Oyuncular:Peter Sellers, George C. Scott, Sterling Hayden, Keenan Wynn

İletiTarih: 17 Ekim 2017 21:44
ismetc
Korku Sineması
Görsel Yükleyici

İletiler: 1151

Özel mesaj gönder
 Şaban Oğlu Şaban (1977) Türkçe [1] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Ertem Egilmez
IMDB Puanı:8.9 (13,017 Oy)
Tür:Komedi, Suç, Gizem
Süre:90 dk
Ülke:Türkiye Türkiye
Dil:Türkçe
Oyuncular:Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Sener Sen, Sevda Aktolga

İletiTarih: 17 Ekim 2017 21:51
eriCartman kurdele

İletiler: 2585

facebook E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Ben oyumu The Naked Gun'dan yana kullandım. Leslie Nielson'ın oyunculuğu ve senaryonun dedektif filmlerini ti'ye alma şekli mükemmeldir. Devam filmleri de oldukça başarılıdır.

İletiTarih: 17 Ekim 2017 21:57
omer16
Yorumbaz

İletiler: 5

Özel mesaj gönder
pardon çok etkiliyici bir filmdi

İletiTarih: 17 Ekim 2017 23:26
g.c.
Eski Yönetici

İletiler: 2449

Özel mesaj gönder
G.O.R.A. ; ilk gösterime girdiğinde koşa koşa sinemaya gidip sonrasında repliklerini ezberledik. Gerçek anlamda eğlendiğimiz filmlerden biri idi.

Polis Akademisinde ki Tackleberry, Hightower, Mahone her biri unutulmaz eğlenceli karakterler idi.

Tosun Paşa onyüzmilyon izleyişinizde dahi güldürmeyi başarıyor iken Hangover son dönemin en etkileyici komedi yapımlarından idi.

Lafı dolandırmayayım, bir filme oy verir iken diğerine haksızlık yaptığını düşündüğüm anketlerden biri kesinlikle.

Ben tekrar tekrar izlesem de asla bıkmadığım, müziği, kadrosu, senaryosu, anlatımı, ve yerinde göndermeleri ile Hababam Sınıfından yana oyumu kullandım.

Bu güzel TA seçkisinin hazırlanışında emeği geçen herkese teşekkürler. Saygılar

İletiTarih: 18 Ekim 2017 08:31
Nayru

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
gözüm monty python serisini aradı ama... listeye eklenmeli

İletiTarih: 18 Ekim 2017 17:43
Fügen Atasoy
Dünya Sineması
Editör

İletiler: 1257

« Nayru » yazdı:
gözüm monty python serisini aradı ama... listeye eklenmeli

Monty Python Kutsal Kase filmi 100 film seçkimizde mevcut. Listede görebilirsiniz ama anket seçeneklerine dahil olamadı maalesef.

İletiTarih: 18 Ekim 2017 18:02
hmaktas

İletiler: 26

Özel mesaj gönder
Tek film seçmek gerçekten zor. Keske coktan secmeli yapılabilseydi. Ancak tüm seçenekleri elersem, Oyum

Pardon (2005) Türkçe [4] İngilizce [2] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Mert Baykal
Vizyon Tarihi:04.03.2005
IMDB Puanı:8.2 (14,129 Oy)
Tür:Komedi, Dram
Süre:94 dk
Oyuncular:Ferhan Sensoy, Rasim Öztekin, Ali Çatalbas, Zeki Alasya

İletiTarih: 18 Ekim 2017 21:55
En son hmaktas tarafından 19 Ekim 2017 08:42 tarihinde değiştirildi.
R3hab
Dünya Sineması
Uzman

« hmaktas » yazdı:
Tek film seçmek gerçekten zor. Keske coktan secmeli yapılabilseydi. Ancak tüm seçenekleri elersem, Oyum listede olmamasına rağmen

Pardon (2005) Türkçe [4] İngilizce [2] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Mert Baykal
Vizyon Tarihi:04.03.2005
IMDB Puanı:8.2 (14,129 Oy)
Tür:Komedi, Dram
Süre:94 dk
Oyuncular:Ferhan Sensoy, Rasim Öztekin, Ali Çatalbas, Zeki Alasya

Pardon filmi listede de ankette de mevcut. İlginiz için teşekkürler Saygılar

İletiTarih: 18 Ekim 2017 22:52
hodoras

İletiler: 5

Özel mesaj gönder
Bu listede TOP SECRET nasıl olmaz bilemedim. 20 kerede arka arkaya seyretseniz atladığınız bir espriyi bulursunuz gene. Woody Allen'lar da yok listede , Monty Python'lar da. Muhtemelen benim yaş fazla ilerledi.

İletiTarih: 19 Ekim 2017 10:04
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 4 sayfa) [Bu başlıkta 46 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2, 3, 4 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2017