Giriş Kayıt
Marvel-Netflix iş birliğiyle ortaya çıkan dizilerden en başarılısı sizce hangisidir?
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 12 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »

Marvel-Netflix iş birliğiyle ortaya çıkan dizilerden en başarılısı sizce hangisidir?
Daredevil
81%
 81%  [ 625 ]
Jessica Jones
6%
 6%  [ 53 ]
Iron Fist
6%
 6%  [ 51 ]
Luke Cage
5%
 5%  [ 39 ]
Toplam Oylar : 768 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
kurt_thewolf
Yönetici Grubu

İletiler: 7312

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Nisan 2017 tarihine kadar olan yapımlar arasından...

Daredevil (2015–)

resim

Daredevil (2015) Türkçe [17] İngilizce [5] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Phil Abraham, Stephen Surjik, Peter Hoar
Vizyon Tarihi:01.04.2015
IMDB Puanı:8.7 (254,960 Oy)
Tür:Aksiyon, Suç, Dram
Sezon:3.Sezon
Süre:54 dk
Ülke:ABD ABD
Dil:İngilizce
Oyuncular:Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Vincent D'Onofrio

Jessica Jones (2015–)

resim

Jessica Jones (2015) Türkçe [16] İngilizce [2] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Simon Cellan Jones, S.J. Clarkson, David Petrarca
Vizyon Tarihi:01.11.2015
IMDB Puanı:8.2 (124,150 Oy)
Sezon:2.Sezon
Süre:56 dk
Oyuncular:Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, David Tennant

Luke Cage (2016–)

resim

Luke Cage (2016) Türkçe [8] İngilizce [2] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Paul McGuigan
Vizyon Tarihi:02.09.2016
IMDB Puanı:7.7 (62,478 Oy)
Sezon:2.Sezon
Süre:55 dk
Oyuncular:Mike Colter, Simone Missick, Theo Rossi, Alfre Woodard

Iron Fist (2017–)

resim

Iron Fist (2017) Türkçe [4] İngilizce [1] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:John Dahl
IMDB Puanı:7.2 (49,747 Oy)
Tür:Aksiyon, Macera, Suç
Sezon:1.Sezon
Süre:55 dk
Oyuncular:Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey

İletiTarih: 10 Nisan 2017 18:46
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Molar34

İletiler: 908

Özel mesaj gönder
Maalesef Daredevil'ı hala izlemedim Utandı Luke Cage ve Iron Fist'e başlayayım dedim ama ilerleyen bölümlerdeki yorumlar beni caydırdı. Bu anketin sonucu büyük ihtimal Daredevil çıkacak olsa da, 3 böcek bir çiçek misali (ve içlerinden izlediğim tek dizi olduğu için) ben Jessica Jones'a verdim oyumu. Hehehehe Güzel bir ikinci sezon yapın da üzmeyin bizi yakaladım

İletiTarih: 10 Nisan 2017 19:11
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
BrainscanTrickster

İletiler: 60

Özel mesaj gönder
jessica'yı izlemedim, diğer 3'ü içinde çekimleri en iyi olan daredevil. Aslında hikaye olarak benim en çok sevdiğim iron fist ama ne yazik ki çekimleri çok kötüydü güzelim hikayeyi vasat yönetmenlikle mahvetmişler

İletiTarih: 10 Nisan 2017 22:35
Themis
Bayan Arıza
Onay GrubuÇevirmen

İletiler: 3095

twitter Özel mesaj gönder
Ben dördü arasında en çok Jessica'yı sevdim. Sebebini bilemem ama sadece sevdim. hahahahaha Psikolojik gerilimi çok iyiydi. İzlemeyenler için fazla konuşamıyorum yoksa susmam her şeyini anlatırım biliyorum. Oyumu Jessica 'dan yana kullandım. Hıhı
En kötüsü Iron Fist idi(bana göre). Hem de açık ara farkla. Dalga geçer gibi Iron yapmışlar. Bebek gibi zırlıyor sürekli. Bir de her şeye kanıyor. Şokella

İletiTarih: 11 Nisan 2017 00:08
Taşındı: 11 Nisan 2017 01:26 - kurt_thewolf tarafından
Taşındığı Forum: SM Polemik > Genel Anketler
mattheww

İletiler: 3

Özel mesaj gönder
Sorgusuz sualsiz istisnasız Daredevil tabiki...

İletiTarih: 11 Nisan 2017 12:50
kralcapan

İletiler: 49

Özel mesaj gönder
Bu ıron Fist diyenler neyini sevdi merak ediyorum. Daredevil mükemmeldi Elektra'ya rağmen. Jessica Jones'un Villain bayağı iyiydi. Luke Cage'in Mahershal Ali ve müzikleri vardı. Peki Iron Fist'in neyi vardı söyleyin bana ortalıkta ergen tripleri atan İron Fist mi olur. 15 yıl eğitim almış 15 yılda maymunu eğitsen daha yararlı olur.

İletiTarih: 12 Nisan 2017 15:32
icestorm79

İletiler: 4

Özel mesaj gönder
« kralcapan » yazdı:
Bu ıron Fist diyenler neyini sevdi merak ediyorum. Daredevil mükemmeldi Elektra'ya rağmen. Jessica Jones'un Villain bayağı iyiydi. Luke Cage'in Mahershal Ali ve müzikleri vardı. Peki Iron Fist'in neyi vardı söyleyin bana ortalıkta ergen tripleri atan İron Fist mi olur. 15 yıl eğitim almış 15 yılda maymunu eğitsen daha yararlı olur.

Arkadaşa katılıyorum. Dördünü de izledim ama Daredevil özellikle dövüş kareografileri ile çok etkileyiciydi. 2. Sezon "Hand" olayına girmek için zorlama bir hikaye olmuş gibi görünse de Elektra ve Punisher diziye ayrı bir hava kattı diyebilirim. Luke Cage de oyunculuklar bence iyiydi özellikle taa 4400 den beri severek izlediğim Mahershal Ali'nin oyunculuğu ve dizinin müzikleri güzeldi. Jessica Jones ilk bölümlerde sıkıcı gelsede ilerleyen bölümlerde konu olarak çok sürükleyici bir hal alıyor, hatta bu dizilerin içinde "en güçlü" kötü adamla karşılaşan Jessica'ydı bence. Iron Fist'in kötü şansı beklentinin yüksek olmasıydı belkide, daha önce Marvel'in çok ön plana çıkmamış 3 karakterinden çok güzel diziler çıkaran Netflix'in elinden çıkınca insan diğer diziler ile kıyaslıyor haliyle. Ama diğer yorumlarda olduğu gibi bana çok saçma gelen yerler vardı. Klasik atarlı ergen tavırlar, gereksiz "zırlamalar" ve konu olarak mantık hataları. Kungfu ustası Iron Fist'ten daha etkileyici dövüş sahneleri beklerdim ben (bi IP Man tarzı mesela) ama daha çok freerunner veya Capoeira tarzı dövüş sahneleri gördüm. Bence sebebi Iron Fist'i biraz aceleye getirmeleri, The Defenders için ön giriş olacağından karakteri izleyicilere hızlıca bir tanıtalım demişler sanki. Bakalım şimdi Sabırsızlıkla The Defenders'i bekliyorum. Süperrrrrr

İletiTarih: 13 Nisan 2017 09:01
Molar34

Özel mesaj gönder
Benim bir sorum olacak arkadaşlar, hazır ilgilenenler toplanmışken daha iyi bir ortam olamaz diyerek... Bu karakterler The Defenders'da birleşecek. Peki yalnızca Jessica Jones izleyen biri olarak o diziyi anlayabilir miyim acaba? Bir de Daredevil izlesem.. Diğerlerini hiç izleyesim yok. Hepsini izleyen biri cevap verebilirse daha sağlıklı olur sanırım.
(Anket kurallarının dışına çıkıyorsa mesajımı silebilirsiniz Utandı )

İletiTarih: 14 Nisan 2017 10:56
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu

İletiler: 1140

Özel mesaj gönder
Hiçbirini seyretmedim ama Daredevil'in afişindeki çocuk hoşmuş! Çok Mutlu Hehehehe
Onun için ona verdim oyumu!

İletiTarih: 14 Nisan 2017 14:21
kurt_thewolf
Yönetici Grubu

İletiler: 7312

The Defenders için Jessica Jones yetmez bir başına. Gülücük Çünkü dizide kahramanların düşmanı The Hand denilen oluşum ve bu oluşum 2 dizide baş düşman olarak görüldü. İlki Daredevil, diğeri ise The Hand'in baş düşmanı olan Iron Fist.

Konuyu daha iyi anlamak için mutlaka Daredevil izlemek şart. Hıhı Hem konu hem de karakter tabanlı bakıldığında en birleştirici yapım Daredevil zaten. Sadece Punisher için bile izlenir. yakaladım The Defenders'da Punisher karakteri de var. Elektra'ya ne olacak? Bu sorular için mutlaka Daredevil izlemek şart. Zaten en keyifli dizisi Marvel-Netflix ortaklığının, o yüzden hiç düşünmeden izle. Saygılar

The Hand'i daha iyi tanımak istiyorsan Daredevil ardından Iron Fist izlenebilir. The Hand'in baş düşmanı Iron Fist olduğu için konu açısından izlemek gerekir. Luke Cage ise tercihe kalmış. The Defenders için değil de, Luke Cage'in kendisi için izlenmesi gereken bir yapım olarak bakıyorum açıkçası. Gülücük

@Molar34
İletiTarih: 14 Nisan 2017 18:20
Molar34

Özel mesaj gönder
Yine yetiştin imdadıma Gülücük Bir ara Daredevil maratonu yapmam şart oldu o zaman. Kaçış yok, mecbur. Bu kadar insan beğenerek izliyorsa vardır bir hikmeti. Iron Fist'e de aşina olmak için bir denerim... Detaylı cevabın için çok sağ ol Çok Seviyor Saygılar

@kurt_thewolf
İletiTarih: 14 Nisan 2017 20:15
Splash
Antalya Sineması
Editör

İletiler: 5071

Bakıyorum benlik bir konu gelmiş. Gülücük Uzun bir süre sonra yapacağım ilk yorum olacak. Melek ama..

İlk olarak, anket üzerinden gidersek oyumu her şekilde Daredevil'a veririm. Nedenlerini üst yorumlarda zaten birkaç arkadaş açıklamış.

Daredevil, Marvel-Netflix ortaklığından çıkan ilk seridir ve ilk sezonunun görkemiyle beni benden aldı diyebiliriz. 2. Sezon da konu itibari ile dağılması, yer yer sağnak yağışlı olması Elektra'ya rağmen Punisher tek başına kurtardı diyebilirim. Saygılar

Serininin 2. dizisi Jessica Jones, psikoljik-dram tarzında aksiyonun çok az olduğu gerilim ve baskının şaha kalktığı özellikle villian'ı ile gönüllere taht kuran yeterli düzeyde bir dizidir. Benim için 2. sıradadır. Saygılar

Serinin 3. dizisi Luke Cage, ilk olarak Jessica'da görünen abimiz psikolojik savaşından sonra memleketinde kendi savaşını vermektedir. Benim için 3. sırada olan ve boş vakitlerde usulce gidebilecek bir dizidir. Saygılar

Serinin 4. dizisi Iron Fist, yeni bitirdim sayılır. Direk söylemeliyim ki aralarındakini geçtim Marvel-Netflix ortaklığından çıkan en kötü seri konumunda. Canım Iron Fist'i koca yürekli adamı bir bebek gibi göstermek hiç yakışmadı. nolamaz nayır İnşallah bu kötü başlangıcı Defenders da yıkabilir.

Teşekkürler, iyi forumlar dilerim.

Ayrıca, Marvel serilerini sıralı takip etmek isteyenler;

İletiTarih: 15 Nisan 2017 00:32
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 12 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2017