video ve ses dosyası birleştirme
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 13 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
sesizadam
Emektar

İletiler: 2695

Özel mesaj gönder
 video ve ses dosyası birleştirme

Kısaca diyerek başlayayım bakalım ne kadar uzun olacak. Utandı

Şimdi problemimiz şu şekilde, elimde VCD olarak "Under the Tuscan Sun" (Kızgın Güneş) filmi var

Bu vcdmizin görüntüsünde sorunlar olduğu için orijinal halini indirip, VCD Tr dublajlı olandan ses dosyasını alıp -ki o aşamayı hallettim- orijinal filmide net ortamından alıp temiz görüntü ile VCDdideki sesi birleştireceğim.

İşlem şu şekilde

VCD Tr Dublajdan 2CDlik ses dosyası + DVDrip 1cd video ya da 2 cdlik = Kızgın Güneş filmi

Karşılaştığım aksilikler;

Öncelikle bendeki VCD dublajlı video 25 fpsde netten bulduklarım ise 2cdlik olanlar 23fps ilk problem burada çıkıyor acaba birleştirme esnasında bir problem yaşarmıyım.

Eğer problem yaşanıyorsa sizlerden bir program önerisi isteyeceğim, bu programda bendeki ayıklanmış 2 cdlik ses dosyamı orijinal 1 cdlik (net ortamından alınmış DVDrip) bu video ile sesleri birleştirmeye yarayacak bir program.

Bende var olan program bu olayı tek ses tek video olarak yapıyor ama 2 ses 1 video olmuyor. Sesleri birleştirsem bu seferde süre kayması yaşanacak çıkamadım işin içinden.

Belki denetim yapmamı sağlayacak geniş bir video programı ile bunu halledebilirim, sizlerden bir program önerisi rica ediyorum.

İletiTarih: 09 Nisan 2010 02:17
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
0 0
screable
Forum YönetmeniEngelsiz Altyazar

İletiler: 6614

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Elindeki ses dosyası vcd den olmasaydı daha kolay olurdu yapması. Ama biz genede deneyelim öncelikle elindeki filmi fps sini ses dosyasına göre ayarla. VirtualDub mod programını indir. Ondan sonra programı çalıştırıp video dosyasını programın içine at ve video menüsünden frame rate seçerek change frame rate to (fps) işaretleyerek ses dosyasını fps sini yaz ardından ok a tıkla. tekrar video menüsüne gelerek direct stream copy i işaretle. Daha sonra file menüsünden save as avi diyerek filmi kaydet. şimdi film dosyasının fps i de ses dosyasıyla aynı oldu. Ses dosyasını ben birleştirmeyi beilmediğim için bena kalırsa bundan sonrasını bir film kesme programıyla filmini ses dosyasına göre keserek yapabilirsin. Ses dosyasını filme eklemek içinde aynı programı kullanabilirsin. Kullanımı hakkında da google ye filme ses dosyası eklemek yazınca çıkıyor. Umarım anlatabilmiş ve yardımcı olabilmişimdir Hıhı

İletiTarih: 09 Nisan 2010 10:14
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
0 0
freelast

İletiler: 2146

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Filme ses dosyası eklemek veya çıkarmak için de daha önce başka bir başlıkta da alıntı yaparak yazdığım yolları izleyebilirsin.

1- İnternetten VirtualDubMod çekilir.

2- VirtualDubMod açılır. Filmimiz sürüklenip bırakılır. (File>Open video File'dan elle de açabilirsiniz)

3- Streams seçeneklerinden "Stream List" tıklanır.

4- Add butonu ile çektiğimiz ses dosyasını seçelim.

5- Çektiğimiz ses dosyasını seçerek aç diyoruz.

6- Filme ses dosyası ekleniyor...

Hint: Eğer ses dosyalarından birini çıkarmak istiyorsanız Stream listte çıkarmak istediğiniz sesi seçip "delete" yi tıklayınız...

8- Bazı filmlerde gecikme (Delay) sorunu vardır. Sesi ayırdığımızda DVD Decrypter bu değeri verir. "Delay 0" ise önemsizdir. Eğer sese gecikme vermemiz gerekiyorsa burada ses dosyamıza sağ tıklar ve "Interleaving..." 'i seçeriz;

9- Delay değerini başında - (eksi) varsa onunla beraber girelim.

10- Şimdi "Save As" deyip dosyayı kaydediyoruz. Burası çok önemli. Video Mode seçiminde "Direct stream copy" seçilmeli.

İletiTarih: 09 Nisan 2010 10:32
0 0
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6201

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Öncelikle şunu belirtmek isterim, bu konularda uzman değilim. Ancak şöyle bir durum da seziyorum ki; her şeyi düzgün yapsanız bile, VCD'lerde 2. CD birincinin direkt olarak bittiği yerden mi devam ediyor? Eğer öyle değilse, mutlaka kayma olacaktır. Ben olsam ve böyle bir durumla karşılaşsam, öncelikle VCD1-2 geçiş kontrolü yapardım, ardından da sesleri video'dan çıkartıp birleştirirdim (muhtemelen Adobe Audition ile, ki kayma varsa iki ses arasına boşluk koyabilirim ya da ikinci CD biraz daha geriden alarak başlamışsa sesi, o kısmı keserim). Böylece elimde tek ses dosyası olurdu. Bundan sonra da, MKVmerge GUI programı ile (ki bu programla genel seste videoya göre süre kayması varsa, onu da milisaniyelik hesaplarla kaydırabiliyorsunuz) sesi videoya eklerdim ve ana ses olarak onu seçerdim ve birleştirirdim. Böylece videoyu açtığımda ana ses olarak Türkçe, isteğe göre de İngilizce dil seçeneği bulunur Gülücük

Ancak anlamadığım bir şey var, Filmin fpssi ile ses dosyası arasındaki ilişki nedir ki? yow yow

İletiTarih: 09 Nisan 2010 11:38
0 0
screable
Forum YönetmeniEngelsiz Altyazar

İletiler: 6614

twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
« PhalanX » yazdı:
Ancak anlamadığım bir şey var, Filmin fpssi ile ses dosyası arasındaki ilişki nedir ki? yow yow

Nasıl altyazılarda fps filmle aynı olmadığında film ilerledikçe kayma oluyosa seslerde de aynısı oluyor. Yani farklı olduğunda ses senkronu tutmuyor.

İletiTarih: 09 Nisan 2010 12:28
0 0
lifeguard

İletiler: 135

Özel mesaj gönder
Re: video ve ses dosyası birleştirme

« sesizadam_ » yazdı:
Kısaca diyerek başlayayım bakalım ne kadar uzun olacak. Utandı

Şimdi problemimiz şu şekilde, elimde VCD olarak "Under the Tuscan Sun" (Kızgın Güneş) filmi var

Bu vcdmizin görüntüsünde sorunlar olduğu için orijinal halini indirip, VCD Tr dublajlı olandan ses dosyasını alıp -ki o aşamayı hallettim- orijinal filmide net ortamından alıp temiz görüntü ile VCDdideki sesi birleştireceğim.

İşlem şu şekilde

VCD Tr Dublajdan 2CDlik ses dosyası + DVDrip 1cd video ya da 2 cdlik = Kızgın Güneş filmi

Karşılaştığım aksilikler;

Öncelikle bendeki VCD dublajlı video 25 fpsde netten bulduklarım ise 2cdlik olanlar 23fps ilk problem burada çıkıyor acaba birleştirme esnasında bir problem yaşarmıyım.

Eğer problem yaşanıyorsa sizlerden bir program önerisi isteyeceğim, bu programda bendeki ayıklanmış 2 cdlik ses dosyamı orijinal 1 cdlik (net ortamından alınmış DVDrip) bu video ile sesleri birleştirmeye yarayacak bir program.

Bende var olan program bu olayı tek ses tek video olarak yapıyor ama 2 ses 1 video olmuyor. Sesleri birleştirsem bu seferde süre kayması yaşanacak çıkamadım işin içinden.

Belki denetim yapmamı sağlayacak geniş bir video programı ile bunu halledebilirim, sizlerden bir program önerisi rica ediyorum.

Çok zahmetli bir olay,bende denedim bir ara VCD deki türkçe sesi alıp DVDRip e eklemek istedim ancak başaramadım.Fps lerini ayarladım aynı yaptım dvdriple türkçe sesin,sürelerini kontrol ettim hatta 2cd lik vcd deki sesi birleştirip tek cd halinde fps sini dvdripe göre ayarladım,oynatım sürelerinide eşitledim ama yine olmadı.Saniyelik kesmeler yaptım hem filmden hem sesten bir türlü senkronizasyonu yakalıyamadım.
3 gün uğraşmıştım bunun için hahahahaha Sonra kızdım filmide sildim. Füüü üüü üü

İletiTarih: 09 Nisan 2010 12:43
0 0
sesizadam
Emektar

Özel mesaj gönder
Kalitesiz program kullandığında var olan kaliteli dvdrip görüntüsünden de mahrum kalmış olacağız fps ayarla süre ayarla sesi oturt derken film film olmaktan çıkacak. Dediğiniz olayları deneyeceğim. Umarım bende kızıp silip atmam.

İletiTarih: 09 Nisan 2010 19:40
0 0
leone

İletiler: 487

Özel mesaj gönder
Ses dosyalarını bir yere yüklerseniz.Elinizdeki sürümü de belirtirseniz size hazırlayıp bir yere yukleyebilirim.

İletiTarih: 09 Nisan 2010 20:23
0 0
sesizadam
Emektar

Özel mesaj gönder
Çok teşekkür ederim ama kabul edemem. Zahmet etmeyin.

İletiTarih: 09 Nisan 2010 21:56
0 0
leone

İletiler: 487

Özel mesaj gönder
Sizede yardımcı olmak istemiştim Gülücük Zaten avatarı yapıcaktım oda aradan cıksın diye düşünmüştüm.Sevgiler.

İletiTarih: 11 Nisan 2010 10:54
0 0
x7even

İletiler: 2

Özel mesaj gönder
mkvmerge isimli programda dediğin işi rahatlıkla yapabilirsin. hemen hemen her format üzerinde edit yapmanı destekliyor. aynı film için farklı seslendirmeleri dahi 1 dosya olarak birleştirebiliyorsun

İletiTarih: 19 Nisan 2010 18:05
0 0
svsknr

İletiler: 3955

Özel mesaj gönder
Selam. Başlığını yeni gördüm Sümüklü
Büyük olasılıkla işini çoktan halletmişsindir ve bahsettiğin bu tür işlerle de uzun süredir uğraşmıyorum; ama Dr.DivX bu işi yapıyordu.

İletiTarih: 09 Mayıs 2010 01:12
0 0
sesizadam
Emektar

Özel mesaj gönder
Dr Divx i aklımın bir köşesine yazayım başka bir problemde bununla halletmeyi denerim. Saygılar

İletiTarih: 09 Mayıs 2010 10:44
0 0
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 13 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız