Altyazı Gömme
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 19 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
Yazar Mesaj
coolmurat

İletiler: 24

Özel mesaj gönder
 Altyazı Gömme

Arkadaşlar elimdeki divx filmleri cd ye ya da dvd ye aktararak dvd player de izlemek istiyorum;fakat dvd playerim filmi gösteriyor alt yazı göstermiyor.Bunu çözmenin yolu da zannedersem altyazıyı filme gömmek.Bu işi kısa sürede yapabilen,önerebileceğiniz programlar nelerdir?Ayrıca kullanımı hakkında da bilgi verirseniz sevinirim ...

İletiTarih: 07 Şubat 2010 20:42
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
0
deusex
Çevirmen Adayı

İletiler: 5

Özel mesaj gönder
Mp3 freeze dene.

İletiTarih: 07 Şubat 2010 23:55
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
0
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6206

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
http://www.avirecomp.com/download.php?view.34

Program Türkçe zaten. Fazla zorlanmazsınız (bedava olduğu için link verdim).

İletiTarih: 07 Şubat 2010 23:59
+1
freelast

İletiler: 2146

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Aviaddxsub ve Pocketdivxencoder isimli iki program var. Ben ikisini de kullanıyorum gerektikçe. Yalnız pocketdivxencoder görüntü kalitesini bozabiliyorken altyazıyı direkt filme gömer. aviaddxsub görüntü kalitesini bozmadan farklı bir şekilde altyazıyı filme ekler. Çalışma teknikleri farklıdır, her ikisini de nette bir araştır derim, işini görecektir.

İletiTarih: 08 Şubat 2010 00:28
0
kalashnikov

İletiler: 8

Özel mesaj gönder
Altyazı ismini filmle aynı hale getir muhtemelen sorunun düzelecektr veya arkadaşların önerdiği programlara alternatif olarak. xilisoft video converter kullanabilirsin.

İletiTarih: 08 Şubat 2010 02:58
 Kullanıcı bilgilerini göster MSNM Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
+1
pryigit

İletiler: 2

Özel mesaj gönder
Altyazı ismini filmle aynı hale getir muhtemelen sorunun düzelecektr veya arkadaşların önerdiği programlara alternatif olarak. xilisoft video converter kullanabilirsin.

Bu yoruma katılıyorum. Kesinlikle denenmiş ve işe yaramıştır. Her filme ayrı klasörde yer veriniz ve aynı klasörün içerisindeki film ve altyazı isimlerini aynı yapınız. İyi seyirler...

İletiTarih: 08 Şubat 2010 03:27
+1
coolmurat

Özel mesaj gönder
film ve altyazıya aynı ismi verme bilgisayarda işe yarıyor ama dvd plyer da işe yaramıyor,akşama önerilen programları deneyip filmin içine gömmeye çalışacağım,teşekkürler...

İletiTarih: 08 Şubat 2010 09:45
0
coolmurat

Özel mesaj gönder
altyazı gömmek için program olarak AVIAddXSub programını indirdim ve kurdum (ücretsiz bir program)Kullanımı basit.Karşılaştığım tek sorun elimdeki altyazı uzantısının sub olmasıydı.Bunu değiştirmek için de SubtitleWorks programını indirdim ve kurdum (bu da ücretsiz ve kullanımı basit) 350 Mb lık diziye yaklaşık 3-5 dakika içinde yazıyı gömdü.Cd ye attım ve DVD Player üzerinde denedim,sonuç çok güzel oldu.Arkadaşlara teşekkürler.Bu arda kullandığım programların boyutlar ufak ve kurulum gerektirmiyor...

İletiTarih: 08 Şubat 2010 20:57
0
by_akrep

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
aynı dert bendede var.
Birçok program denedim ama birtürlü çözüm bulamadım yardım pls.

merhaba,
konu gördüm hemen zıpladım,
benzeri bir sorun bendede var, ben divx filmleri dvd playerda izlemek istiyorum fakat altyazılar dvd playerde çok küçük görünüyor, en kolayı altyazıyı gömmek,
gömmek için altyazı programları arkadaşlar tavsiye etmiş, bir çok program denedim,
Pocketencoder : program uzun sürede altyazı ekliyor artı türkçe alt yazı desteği yok yada ben ulaşamadım ve görüntülerin bozulmasına neden oluyor,
mvktoolnix : [b]hızlı tam istediğim gibi fakat ondada filmleri çevirdiğim zaman mkv formatına çeviriyor bu seferde dvd playerda oynamıyor,[/b]Avisubtitler : iyi güzel istediğim gibi sayılır ortalama 30 dk da filme altyazıyı ekliyor, artı altyazı fontunu değişebiliyorsun, kötü yönü görüntü bozuluyor,

aslında aviaddxsub tam aradığım program fakat bir türlü çalıştıramadım 9.4 versiyonu mevcut,
bu program hakkında bilgisi olan nasıl altyazıyı gömecez bilgi aktarabilirse sevinirim.

İletiTarih: 01 Mart 2010 16:09
0
chernoby
Dizi Dünyası
Eski Yönetici

İletiler: 1860

Özel mesaj gönder
Ben AVI RECOMP programını kullanıyorum hem kullanışlı hemde birçok özelliği bulunmakta bir dene derim. Hehehehe
Eğer hala AVIAddXSub programını kullanmak istiyorsan google da arat açıklayıcı bir resimli anlatımını bulursun.

İletiTarih: 01 Mart 2010 17:35
0
ask

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
ben bu programa alt yazıyı gösteremiyorum (dosya isml aynı olasına rağmen)

İletiTarih: 02 Mayıs 2010 21:46
0
paralax
Avrupa Sineması
Eski Yönetici

İletiler: 1234

Özel mesaj gönder
ben avi formatındaki filmleri ConvertXtoDvd 3 programı ile dvd ye dönüştürüyorum. Öok kullanışlı bir program.

İletiTarih: 02 Mayıs 2010 21:48
0
PANGeA

İletiler: 2742

Özel mesaj gönder
Altyazı gömme için benim en çok işime yarayan program AVI ReComp....ssa formatına dönüştürdüğünüzde; font tipi ve font büyüklükleriyle oynayabiliyorsunuz. Çerçeve ve yazı için ayrı ayrı renk seçimi yapabiliyorsunuz.Güzel sonuçlar aldım.

İletiTarih: 02 Mayıs 2010 22:15
0
by_yeti
Emektar

İletiler: 3735

Özel mesaj gönder
resim

resim

1. video formatını ayarlamak,
2. İçerisine altyazı gömülecek filmi File to encode (Dönüştürülecek Dosya) tuşuyla açmak,
3. Encode now (Direkt Dönüştürme) tuşuna basmak.

Pocket Divx Encoder Her Formatta videonuzu hiçbir görüntü kaybı yaşamadan çok küçük bir boyuta indirerek her türlü aygıtınıza video çevirmenizi sağlıyor.Ayrıca videolarınıza altyazı gömme işinizi de kolayca yapıyor!.Cep telefonlarından tutun vcd ve dvd oynatıcınıza kadar her boyutta ve formatta çok hızlı bir şekilde çevirme yapabiliyor.Pocket Divx Encoderın Hızına Hayran Kalacaksınız...

Not: Programı Türkçe kullanabilmek için Sağ alttaki help menüsünden türkçe dilini seçmelisiniz...

Sürprizbozan: Göster

Ben denedim harika bir program.

İletiTarih: 23 Ocak 2012 23:30
0
Fraghera
Subext Takım Lideri
Subext Çeviri TakımıÇevirmen

İletiler: 4354

facebook E-Posta gönder Özel mesaj gönder
-
Any Video Converter

resim

resim

resim

İletiTarih: 24 Ocak 2012 00:14
En son Fraghera tarafından 28 Eylül 2012 00:31 tarihinde değiştirildi.
0
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 19 mesaj bulunuyor] Sayfa:: 1, 2 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız