Giriş Kayıt
Dünyanın en pahalı filmi!
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Beşir Can

İletiler: 650

Özel mesaj gönder
 Dünyanın en pahalı filmi!

Büyük filmlerin ünlü yönetmeni James Cameron’un son filmi “Avatar” gişelerde fırtınalar estirecek.

Dünya Titanik, Terminatör, Alien gibi büyük filmlerin ünlü yönetmeni James Cameron’un son filmi “Avatar”ı bekliyor. 500 milyon dolarlık bütçesiyle dünyanın en pahalı filmi olan Avatar, üç boyutlu olması ve kullanılan görsel efektler nedeniyle, “sesli ve renkli filmlerin” sinema endüstrisinde yaptığından daha büyük bir devrim yapacak

Farkında değilsiniz ama, dünya iki hafta içinde vizyona girecek, ünlü yönetmen James Cameron’un son filmini bekliyor. 500 milyon dolarlık bütçesi ile bugüne kadar çekilen en pahalı film olan, yapımı 14 yıl süren ve çekilmesi için başta görsel efekt olmak üzere birçok dalda onlarca icat yapılan Avatar, tüm dünya ile birlikte 18 Aralık’ta Türkiye’de de vizyona girecek. Pandora adlı bir gezegende insanlar ile insansı Na’vi kabilesi arasındaki çatışmayı anlatan filmin en büyük özelliği, 3 boyutlu olması. Dünyanın ilk 3 boyutlu aksiyon filmi olan Avatar’ın sesli ve renkli filmler gibi sinemaya devrim getirmesi bekleniyor. O kadar ki başta The Times, Time, New York Times, Washington Post olmak üzere birçok saygın medya kuruluşu ve sinema uzmanı, Avatar’ın DVD’ler karşısında gittikçe kan kaybeden sinema endüstrisini kurtaracak bir kahraman olarak değerlendiriliyor. Çünkü üç boyutlu teknolojisi nedeniyle, bu film DVD’de veya bilgisayarda izlenemeyecek. En azından üç boyutlu olarak..

Yapımı 14 yıl sürdü

Dünyanın en çok gişe yapan filmi Titanik, Terminatör ve Alien gibi filmlerin de yönetmeni olan James Cameron’un 14 yıl önce başladığı projesi yeni bitti. 14 yıl önce kafasındaki fikirleri ve teknolojiyi arkadaşlarına ve film teknisyenlerine anlatan Cameron, “Bu teknoloji ile hayatta olmaz” karşılığını almış. Her zaman mükemmeliyetçiliğiyle övünen James Cameron, filmi çekerken, her işin uzmanıyla çalışmış.

Yeni bir dil yaratıldı

Öyle ki, Na’vi cinsinin kendi arasında konuştuğu yeni bir dil için California Üniversitesi Filologu Paul Frommer ile iki yıl boyunca araştırmalar yürüttü. Frommel, ortaya hiçbir dile benzemeyen kendine has dil bilgisi kuralları olan yepyeni bir dil çıkardı. Cameron ayrıca, Pandora gezegenindeki ağaçların nasıl ışıldadığını göstermek için üç yıl boyunca hücre uzmanları ve bitki fizyologları ile çalıştı. Sadece 37 aktörün rol aldığı filmdeki binlerce figüran ve diğer aktörler de bilgisayar efektleri ile yaratıldı. Son teknoloji ürünü ve yüksek çözünürlüklü kameralarla çekildiği için aktörlerin suratlarının altındaki damarlar bile kayıtlarda görülüyordu. Ancak sonra bunlar prodüksiyon sonrası atıldı.

Kaynak: internethaber.com

İletiTarih: 08 Aralık 2009 11:30
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Deiji

İletiler: 466

Özel mesaj gönder
« Beşir Can » yazdı:
yapımı 14 yıl süren ve çekilmesi için başta görsel efekt olmak üzere birçok dalda onlarca icat yapılan Avatar

İçimden aptallar demek geliyor. 14 yıl önce teknolojinin yetersizliğinde cebelleşip durmuşlar. Ne gerek vardı. Son 3-5 senin teknolojisiyle zaten halledilirdi.

« Beşir Can » yazdı:
Farkında değilsiniz ama, dünya iki hafta içinde vizyona girecek, ünlü yönetmen James Cameron’un son filmini bekliyor.

Açıkcası filmin DVDRip'ini bekliyorum. Ama sinemaya davet eden olursa da yok demem Gülücük

İletiTarih: 08 Aralık 2009 12:05
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
freelast

İletiler: 2144

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Amma reklam yapıldı ha! Geçen kola aldım, üzerinde avatar yazıyordu. Gülücük Film 90'larda çıkmış olsa, meşhur Taytanik'i geçerdi herhalde ama günümüzde $1,835,300,000 gişe hasılatı elde etmenin pek mümkün olduğunu sanmıyorum. Bu arada, Taytanik'de ne gişe yapmış be! Gülücük Benim de param var onun içinde. Hatta bir arkadaşım altı kere gitmişti ona sinemada, yapar tabii o kadar hasılat. Gülücük

İletiTarih: 08 Aralık 2009 12:16
Zero Cool
Emektar

İletiler: 1472

facebook Özel mesaj gönder
Ben de büyük bir merakla filmi bekliyorum. Titanik'in o kadar hasılat yapması insanların çok sevip 1 değil birkaç kez filme gitmesiydi. Bu filmde eğer sevilirse ki reklamı da çok yapılıyor Titanik'in hasılatının üstüne çıkacaktır benim görüşüm. Fragmanını izlediğimde daha da meraklandım. İnşallah beklediğimize değer. Saygılar

İletiTarih: 08 Aralık 2009 18:06
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2017