Deathstroke Arrow 'un 5. Bölümünde !
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Sinigami
Korku Sineması
Editör

İletiler: 4496

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
 [Spoiler] Deathstroke Arrow 'un 5. Bölümünde !

resim

DC Comics karakteri Green Arrow'a dayalı olarak geliştirilen The CW'nun Arrow'u hız kesmeden devam ediyor. Şuana kadar 3 bölümü geride bırakan dizi, izleyicilerden de tam not almışa benziyor. Arrow karekterinin sevilmesin de kuşkusuz onu canlandıran Stephen Amell'in payı büyük.Oliver Queen / Green Arrow karakteri The CW'nun geçtiğimiz sene sona eren dizisi Smallville'de de karşımıza çıkmış ve karakter, 35 yaşındaki aktör Justin Hartley tarafından canlandırılmıştı. Bazı izleyiciler burada da Justin Hartley'i görmek istiyorlardı.Peki Hartley, rolün yeni ismi Stephen Amell hakkında neler düşünüyor?

Yeni sezonda kanalın bir diğer yenisi Emily Owens, M.D. dizisinde karşımıza çıkan Justin Hartley, TV Line'a yaptığı açıklamalarda Stephen Amell'ın rol için tercih edilen isim olması nedeniyle herhangi bir kırgınlığı olmadığını belirtirken ''Stephen'ın benden herhangi bir ipucu almasına gerek yok. Kendisinin rolde harikalar yaratacağını ve dizinin başarılı olacağını düşünüyorum'' ifadelerini kullanmıştı.

Stephen Amell ise Zap2it'e Hartley ile iyi arkadaş olduklarını söylerken, Green Arrow'un Smallville'deki halinden çok farklı olacağını belirtti ve ''İnsanlar dizinin pilot bölümünü izlemeye başlamalarının beş dakika sonrasında karakterlerin isimleri dışında pek fazla ortak noktası bulunmadığını görecek. Arrow, The Dark Knight yönetmeni Chris Nolan'ın DC evrenine benziyor. Smallville'de birçok karakterin süper güçleri vardı. Bu iki dizi arasındaki temel farklardan birisi bu. Ayrıca, Oliver Queen'i son gördüğümüzden daha yaralı bir şekilde bulabiliriz'' şeklinde konuşmuştu.

Çizgi roman severler ve Smallville'i takip edenler Green Arrow hakkında az çok bilgi sahibidirler. Peki bilmeyenler için Green Arrow kimdir ? Kendini suçla savaşmaya adayan ve bunu oklarla yapan bir DC Comics kahramanıdır.Green Arrow aynı zamanda Justice League adlı çizgi dizide ve Smallville adlı dizide de bulunmuştur.Speedy adında sidekick'i vardır.İlerleyen yıllarda Star City'nin belediye başkanı olur, gündüzleri diplomasi yoluyla, geceleri süper kahraman olarak suçla savaşır.Gönüllü kahramanlık yapar. O kadar para ile ense yapmak yerine iyilik yapmayı seçer. Bu yönüyle Batman'a benzetilir.

Haftalar ilerledikçe merak edilen konuların başında, ilerleyen bölümlerde hangi karakterlerin hikayeye dahil olacağı geliyor. Daha önce hem Dizinin senarist ve diğer idari yapımcıları hem de DC yönetimi, diziye dahil olabilecek muhtemel karekterleri açıklamışlardı. Superman ve Batman gibi dünyaca ünlü kahramaların, dizide gözükme ihtimalinin az da olsa olabileceğini tekrar hatırlatayım. (Özellikle DC Comics yönetiminin diziyi çok fazla desteklediği biliniyor. Bu nedenle ünlü bir karektere rastlarsak çok şaşırmamak gerekiyor) Peki bu ne anlama geliyor?

“Biz her şeye açığız. Ben gelecek sezonda Superman, Batman, Green Lantern ve Wonder Woman gibi karakterlerden birkaçını göreceğimize eminim çünkü onlar oldukça fantastik ve şuanda biz sadece Oliver Queen’in üzerine yoğunlaşıyoruz. Diğer DC Comic karakterlerini dizimize getirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz veya insanların daha önce bilmediği, görmediği yeni karakterleri eklemek istiyoruz. “ şeklinde yaptığı açıklamasıyla Kreisberg Arrow’da gerçekleşecek değişimlerin sinyallerini daha önceki bu açıklamasında vermişti.

Yapımcı ve çizgi roman yazarı Marc Guggenheim ise Deadshot, China White ve Deathstroke gibi bazı kötü karakterlerin Arrow’a katılabileceğini duyurmuştu. CW kanalının yayınladığ ı Damaged isimli 5. bölüm fotoğraflarında Deathstroke'in diziye dahil olduğu anlaşılıyor. Deathstroke'in diziye dahil olması çokta bilinmeyen bir haber değil. Sezon öncesi ilk tanıtım videosunda kısa bir anlığına Deathstroke'ın oka saplanmış maskesi gözüküyordu. Peki Deathstroke / Slade Wilson kimdir?

Gerçek adı Slade Wilson olan bir DC Comics karakteridir. Geçmişi bir anlamda Captain America'ya benzer, ordunun süper asker yaratma deneylerinin parçası olmuş ve bunun sonucunda bedensel ve zihinsel kapasitesi zirveyi bulmuştur. Ancak deneyin bir yan etkisi olarak sol gözünü kaybeder. Bunun yanında Wolverine kadar olmasa da sıkı bir iyileşme yeteneğine sahiptir. Ancak Captain America gibi kahramanlık yolunu seçmemiş ve paralı asker olmuştur. Bir paralı asker olan Deathstroke dövüş ve silah tekniğinde usta rütbesine çıkarak muhteşem tekniğini insanüstü fiziksel yetenekleriyle birleştirerek durdurulamaz bir rakip haline gelmiştir. Ayrıca oğlunun ölümünden sonra intikam yemini etmiştir. Wizard dergisi onu tüm zamanların 84. en kötü ve 72. en iyi çizgi roman karekteri seçti. Ayrıca 2009 yılında, IGN tarafından tüm zamanların en iyi 32. kötü adamı seçildi.

Aşağıdan 5. Bölüm fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

Hazırlayan:Sinigami
Kaynak: Vikipedi - Dizimizi - Kahramanlar Sinemada

İletiTarih: 27 Ekim 2012 22:40
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
3 0
aLone

İletiler: 571

Özel mesaj gönder
Diziyi gerçek mermiler ile ok savaşı arasında tutmadıkları sürece sorun yok gibi. Gerçi benim için farketmiyor. Hehehehe

Çoğu kişiye mermiler karşısında okla savaşan kişi saçma geliyor. Her ne kadar millet bu durumdan şikayet eder olsada, diziyi her hafta altyazı indirmelerinde 1. liğe oturtmayı biliyorlar. Hehehehe

Ben dizide en çok annesi ve üvey babasının arka planda oynadıkları rolü merak ediyorum. Zengin bir adamının eşi olmasına rağmen, eşini ve çocuğunu suikast ile öldürmek isteyen bir annenin büyük planı ne acaba? Bekleyip göreceğiz.

Slade Wilson adına google`da arama yaparken 2007 yılına ait green arrow ve slade wilson karakterilerine uyabilecek yıldızları seçen bir konuya denk geldim. Gülücük

Slade wilson için, Ron Perlman.

resim

Unutmadan ekleyeyim dedim. Ron perlman şu an devam eden sons of anarchy dizisinde oynuyor. Sons of anarchy dizi adına
Sürprizbozan: Göster
Şahsen bu karakterin arkasında onu görürsem şaşırmam.

2007 yılında bu karaktere uygun olarak perlman`ı layık gören kişinin şansına dizinin castingcileride benim gibi bu resmi görüp onu seçmiş olamazlar mı? Hehehehe Yakında öğreniriz belki...

Green Arrow içinde Ryan Reynoldsı düşünmüşler.

resim

İletiTarih: 27 Ekim 2012 23:24
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
2 0
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız