Giriş Kayıt
Sabahattin Ali belgeseli 21 Eylül’de vizyona giriyor
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Mr_Nobody
İskandinav Sineması

İletiler: 6033

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
 Sabahattin Ali belgeseli 21 Eylül’de vizyona giriyor

resim

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin yaşam hikayesini ve Türkiye’nin çalkantılı dönemlerini anlatan “SABAH YILDIZI” adlı belgesel film, 21 Eylülde vizyona giriyor.

Belgesel; Almanya, Bulgaristan ve Türkiye de çekildi. Çekim ve araştırmaları iki yıl sürdü.

Belgeselde Sabahattin Ali’nin aşkları, düşünceleri, edebiyatçı yönü araştırıldı ve anlatıldı. Öldürümesine giden süreci yakın arkadaşları filmde anlatmakta ve faili meçhul cinayetlere de yer verilmekte.

Sinemanus Prodüksiyon olarak yapımcılığı yönetmenliği Metin AVDAÇ üstlendi.

Öykü: Aslı AVCU – Metin AVDAÇ

Filmin süresi : 116 dakika

Özgün Müzik: Duygu Demir

Kurgu: Thomas BALKENHOL

İletiTarih: 04 Eylül 2012 20:41
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
İzlemeyi çok isterim. Hıhı Bilgilendirme için sağ ol dostum. Melek ama..

İletiTarih: 04 Eylül 2012 22:59
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Wow!Signal

İletiler: 2778

Özel mesaj gönder
Haberim yoktu. Çok sevindim. Umarım anlatanlar, anlatmak istediklerini değil de gerçekleri anlatırlar.

İletiTarih: 04 Eylül 2012 23:14
rainy.afternoon

İletiler: 1539

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Çok değerli bir isimdi hem Türkiye için hem de aydınlık için. Sevgili PANGeA'nın endişelerine katılmamak elde değil. Umarım tarafsız ve tamamen gerçekleri yansıtan bir belgesel ortaya çıkmıştır.

İletiTarih: 04 Eylül 2012 23:38
by_yeti
Emektar

İletiler: 3737

Özel mesaj gönder
« PANGeA » yazdı:
Haberim yoktu. Çok sevindim. Umarım anlatanlar, anlatmak istediklerini değil de gerçekleri anlatırlar.

Duygularınıza harfiyen katılıyorum.
Sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

İletiTarih: 05 Eylül 2012 11:40
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 5 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2017