Giriş Kayıt
"Justified" (2010)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 11 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
gaddarkerim

İletiler: 10

Özel mesaj gönder
 [Çeviri] "Justified" (2010)

Arkadaşlar merhaba,

TürkçeAltyazı.org uzun zamandır birincil altyazı kaynağımdı. Birçok film ve dizi altyazısı için bu site aracılığıyla çevirmen arkadaşların emeklerinden faydalandım. Bu anlamda herkese teşekkür ediyorum.

Yoğun olarak olmasa da anlatacak sözü olan dizileri izleyen biriyim. Bu dizilerden biri de Justified. Bu sene başlayan dizinin beğenilmesi üzerine gelecek yıl 2. sezona sarkıtılacağı da kesinleşti.

Dizi, Türkiye'de de fazla olmasa da rağbet görüyor. Bu nedenle uzun bir süredir Türkçe altyazısı çıkmayınca naçizane çevirilerine el atmak istedim. 6. ve 7. bölümleri gün itibarıyle çevirmiş bulunmaktayım. Ancak ilk defa böyle bir işe kalkıştığım için eksikliğim, üzerinde durulması gereken hatalarım olabilir. Sizlerden, en azından dizinin takipçilerinden altyazılar hakkında görüş rica ediyorum. Altyazıları nasıl buluyorsunuz? Eksiklerim ve hatalarım nelerdir? Yapı olarak nelere dikkat etmemi önerirsiniz? Benimle paylaşırsanız memnun olurum. Yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

İletiTarih: 03 Haziran 2010 15:34
En son gaddarkerim tarafından 03 Haziran 2010 18:29 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Computer
Eski Yönetici

İletiler: 2648

facebook Özel mesaj gönder
Öncelikle ellerine sağlık"gaddarkerim"
Bende bu dizinin sıkı takipçisiyim nasipse bu gün 6 ve 7'dinci bölümleri izlemeyi düşünüyorum.

İletiTarih: 03 Haziran 2010 15:42
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
gaddarkerim

Özel mesaj gönder
« mujdat6 » yazdı:
Öncelikle ellerine sağlık"gaddarkerim"
Bende bu dizinin sıkı takipçisiyim nasipse bu gün 6 ve 7'dinci bölümleri izlemeyi düşünüyorum.

Teşekkür ederim. Görüşlerinizi bekliyorum.

İletiTarih: 03 Haziran 2010 18:28
cuneytiii

İletiler: 73

Özel mesaj gönder
Eline sağlık, gayet başarılı bir çeviri ve Teşekkürler, umarım diğer bölümleri de çevirebilecek vakit ve enerjin vardır.

İletiTarih: 06 Haziran 2010 15:49
gaddarkerim

Özel mesaj gönder
« cuneytiii » yazdı:
Eline sağlık, gayet başarılı bir çeviri ve Teşekkürler, umarım diğer bölümleri de çevirebilecek vakit ve enerjin vardır.

Sağolun. Enerjim var fakat vakitten dolayı gecikiyor çeviri. Yine de sezonu tamamlayacağım. Altyazının kimi zaman asap bozucu olduğunu bildiğim için önceden görüş almam gerektiğini düşündüm. Fikirleriniz bu nedenle benim için önemli.

İletiTarih: 08 Haziran 2010 00:59
devilcrysis
Klasik Sinema
Emektar

İletiler: 2324

Özel mesaj gönder
saol gaddarkerim sayende bu diziyi izleme fırsatı bulucaz .

İletiTarih: 08 Haziran 2010 09:52
kozet

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
İlk 7 bölümü izledim ve çeviride yanlış gözüme çarpmadı,tebrikler.Umarım zamanınız olur ve diğer bölümleri de çevirebilirsiniz.Şimdiden teşekkürler,başarılar.

İletiTarih: 23 Haziran 2010 02:05
gaddarkerim

Özel mesaj gönder
« kozet » yazdı:
İlk 7 bölümü izledim ve çeviride yanlış gözüme çarpmadı,tebrikler.Umarım zamanınız olur ve diğer bölümleri de çevirebilirsiniz.Şimdiden teşekkürler,başarılar.

Teşekkür ederim. Çevirilere devam ediyorum. Son dönemde yoğunluktan dolayı zaman yaratamadım ama 8. bölüm de yakında bitecek.

İletiTarih: 25 Haziran 2010 17:25
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
Diziyi ingilizce altyazısıyla izledim ve altyazısı pek iç açıcı değil. Eğer çeviride partnere ihtiyacın olursa bana öm at yeter Saygılar .

İletiTarih: 23 Temmuz 2010 17:43
istasy10
Güvenilir Yükleyici

İletiler: 357

Özel mesaj gönder
kalanbölümlere de bir el atsanız şu mübarek ayda büyük sevaptır Melek ama..

İletiTarih: 31 Ağustos 2010 19:19
pelon

İletiler: 103

Özel mesaj gönder
Gaddarkerim umarım çevirilerine devam edersin.

İletiTarih: 31 Ağustos 2010 22:47
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 11 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2017