Giriş Kayıt
Bridge Across Time (1985)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 3 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
ha46792

İletiler: 327

Özel mesaj gönder
 [Tamamlandı] Bridge Across Time (1985)

ZAMANIN İÇİNDEKİ KÖPRÜ
(LONDRA KÖPRÜSÜNDE TERÖR)
(1985)

resim

Bridge Across Time
1985
Bridge Across Time
Korku97 dk

Yönetmen: E.W. Swackhamer
Londra Köprüsü, Londra, İngiltere: 1888 yılında işlediği cinayet sonrası kovalanan ve kıstırılan Karındeşen Jack vurularak öldürülür. Bedeni Thames Nehrine düşerken beraberinde köprünün bir parçası da sulara gömülür. Lake Havasu, Arizona'da, 1985...
5.1 (372 Oy)

ÖZET: Londra Köprüsü, Londra, İngiltere: 1888 yılında işlemek üzere olduğu cinayeti başaramaz ve kovalanır, kıstırılan Karındeşen Jack vurularak öldürülür. Bedeni Thames Nehrine düşerken beraberinde köprünün bir parçası da sulara gömülür. Yıl: 1985 Lake Havasu, Arizona'ya gerçeği sökülerek yeniden Londra Köprüsü inşa edilir ve son taş yıllar sonra nehirden çıkarılmıştır, törenle bu orijinal taş yerine konur. Fakat bununla birlikte cinayetler işlenmeye başlar. Polis Don Gregory dillendirmek istemese de bazı şüpheleri vardır, ama onun fikirleri çok tuhaftır, Karındeşen Jack'in yeniden döndüğünü düşünür. Kimse ona inanmaz.

80s HORROR SERİES:138

resim

Bu filmin altyazısı dünyada sadece bu sitede!

Dostlar bu altyazı çalışması 2,5 aydan beri sürüyor. Bazen sıkılıp günlerce el atmadığım oldu. Vazgeçip bırakmayı çok düşündüm. 0'dan altyazı yazmak hakikaten çok zor. Çevirmen her arkadaşın bunu deneyimlemesini isterim. Youtube sitesindeki altyazılı filminden çok yararlandım. Bir daha 0'dan altyazı mı? Hayatta olmaz!
David Abim o yıllarda fırtınalar estiren Kara Şimşekten fırsat bulup bu filmde oynamış. Kendisini ister seversiniz ister sevmezsiniz, ama benim nazarımda yeri her zaman ayrıdır, çünkü cocukluğumun kahramanıdır ve onu ailemin bir ferdi gibi kabul ederim. Korku, David Hasselhoff ve zamanda yolculuk teması olması bu çalışmaya beni ittti.
Bu arada bu Londra Köprüsü Arizona Lake Havasu kasabasında gerçekten var.

resim

İletiTarih: 16 Mayıs 2018 20:50
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
ayasofya

İletiler: 179

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Şimdi öncelikle bu filmin Türkçe altyazısı Yunanlı çevirmen dostlarımıza ''kapak'' olsun! Bunu onların sitesine girip, deklare etmezsem bana da ayasofya demesinler. Bunu ilk fırsatta yapacağım. Gelelim ha46792 kardeşimize; Kendisi bu eşsiz çevirisiyle artık ''Fenomen'' statüsüne ulaşmıştır. Yunanlı çevirmen dostlar kendisini tanıyacaktır. Tanımalıdır da. ha46792 sayesinde onların çeviri üstünlükleri her geçen gün daha da azalmakta. Onları da takdir ediyorum. Büyük saygı duyuyorum. Ama ha46792 e saygım daha çok. Neden mi gayet basit bir cevabı var; Yunanlı dostlar sayıca çoklar. ha46792 ise ''Tek Adam'' başka yok. Tam bir istikrar abidesi. Futbolda PELE ne ise, çevirmenlikteki karşılığı ha46792 dir. Kardeşime bu çok özel çalışmasından dolayı tebrik ediyorum. Hakikaten çok zor bir iş. Biliyorum çünkü ilk altyazı çalışmam da aynı böyle sıfırdan bir altyazı çalışmasıydı. Emeğine, yüreğine ve her şeyden önemlisi sabrından dolayı sonsuz teşekkürler.

İletiTarih: 16 Mayıs 2018 22:31
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
archraist
Müdavim

İletiler: 1566

Özel mesaj gönder
Teşekkürler. Emeğinize sağlık.

İletiTarih: 16 Mayıs 2018 22:56
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 3 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018