Giriş Kayıt
Pokémon the Movie: I Choose You! Film İncelemesi
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
MrBaris

İletiler: 52

Özel mesaj gönder
 Pokémon the Movie: I Choose You! Film İncelemesi

Bu incelemede bolca spoiler vardır.

Pokemon, benim için eşsiz çizgi dizilerden biridir. Bu çizgi dizinin şarkılarını, pokemonlarını yıllar geçse unutmam. Bu yüzden haliyle 20.yıl özel filminide büyük bir merakla bekliyordum. Peki bu film bütün bu merakım ve beklentimi karşıladımı? Kesinlikle.

İyi yanlarıyla başlayalım: Konusunun yarısı resmen tam Pokemon'un dizisininin belirli bölümlerini anlatmış olsada çok güzeldi. Yeni karakterleri çok beğendim. Aklımdan bir kere olsun ''Keşke bu karakterler değilde Misty ve Brock olsaydı'' gibi bir düşünceye katılmadım. Hatta yeni karakter daha iyi olmuş. Bu konuda önceki Pokemon filmleri ve dizisinin yapımcısı olan Satoshi Tajiri harika bir iş çıkarmış.

Animasyon kalitesi ise harikaydı. Belki aşırı harika değildi ama yinede harikaydı. Buradan bütün çizerleri tebrik ediyorum. Pikachu'nun elektrik saçarken olduğu görüntü harikaydı.

Filmin başındaki şarkı cidden gaza gelmemi başardı. Biliyorum, bu şarkı daha Pokemon'un ilk sezonu varken vardı ama nedense şimdi kulağıma daha bir güzel geldi. Buradanda bu şarkı için emeği geçem herkesi tebrik ediyorum.

Ve son olarak: Nostajiyi çok güzel yaşadım. Pokemon'un ilk bölümünde yaşananlar burada da yaşanırken sanki ilk kez izliyormuş gibi hissetim. Ki dizinin ilk bölümünü defalarca kez izlemişimdir.

Kötü yanlarına geçersek: Az önce nostajiyi çok güzel yaşadığımı söylemiştim ama bu sadece ilk sahnelerinde geçerliydi. Örneğin Ash'in hiçbir Pokemon'unun evrimleştiği sahnede o nostajiyi yaşamadım. Belki o sahneler biraz daha uzun olsaydı bana o heyecanı yaşatabilirdi.

Ve film bana göre daha uzun olabilirdi. Çoğu sahne bana hızlı hızlı geçiştirilmiş gibi geldi. Hatta sonu hariç çoğu sahne bana geçiştirilmiş geldi. Eminim o nostajik sahneleri biraz yavaş ve daha fazla koysalardı belki de çok daha bir iyi iş çıkabilirdi.

Kötü yanları bu kadardı. Yalnız söylemek istediğim bir konu daha var: Pikachu'nun konuşması. Bu konu beni neredeyse hiç rahatsız etmedi çünkü eminim ki bu tek seferlik bir olay. Pikachu'nu her filmde bir kere konuşması gibi bir olay değil. Buradan bütün spoiler yiyenlerden özür diliyorum.

Sonuç olarak bu film çok harika olmasada harika bir filmdi. Nostajiyi çok güzel yaşadım. Bütün Pokemon severlerin bu filmi izlemesini şiddetle tavsiye ederim. Filme notum: 10/8.5.

İletiTarih: 29 Ocak 2018 12:13
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018