Giriş Kayıt
Bir Filmi Hem Sinema Çekimi Hemde Kötü Alt yazı ile izleyen İnsanlar
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 10 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
Abaddon
Emektar

İletiler: 671

Özel mesaj gönder
 Bir Filmi Hem Sinema Çekimi Hemde Kötü Alt yazı ile izleyen İnsanlar

resim

Bunu tam olarak nasıl başarabiliyorlar anlayabilmiş değilim. Adam filmi sinema çekimi izliyor, birde üzerine kalitesiz alt yazı ekliyor sonrada filmin yorumlarına, beğenmedim olmamış diyor yow yow

Sürprizbozan: Göster

İletiTarih: 10 Ağustos 2017 14:17
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
motion112233
Müdavim

İletiler: 98

Özel mesaj gönder
Anlaşılacak bir şey yok, burası Türkiye. Saygılar

İletiTarih: 10 Ağustos 2017 15:37
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
eriCartman

İletiler: 2445

facebook E-Posta gönder Özel mesaj gönder
« motion112233 » yazdı:
Anlaşılacak bir şey yok, burası Türkiye. Saygılar

Bunun Türkiye ile ne alakası var çözemedim ben. Daha geçen hafta Game of Thrones'un yeni bölümü 360p düştü, dizinin Reddit'teki subredditinde başlık açıp tartışıyordu insanlar. Bu tarz insanlar dünyanın her yerinde var.

İletiTarih: 10 Ağustos 2017 18:19
Ted
Müdavim

İletiler: 87

Özel mesaj gönder
« eriCartman » yazdı:
Bunun Türkiye ile ne alakası var çözemedim ben. Daha geçen hafta Game of Thrones'un yeni bölümü 360p düştü, dizinin Reddit'teki subredditinde başlık açıp tartışıyordu insanlar. Bu tarz insanlar dünyanın her yerinde var.

Aynen öyle ve dibine kadar sana katılıyorum. Her olaya ülkemiz insanını katıp ''Krdş Türkiye bura ne beklion'' diyenlere ayar olmamak elde değil. Ayrıca dediklerine ek olarak zaten bu sinema çekimi işlerini dünyaya yayan ve pastanın en büyük dilimine sahip olan ülke Kore'dir.

İletiTarih: 13 Ağustos 2017 05:54
danb

İletiler: 212

Özel mesaj gönder
Bunun Türkiye'yle alakası var çünkü yurdum insanı konu ne olursa olsun her şeye en önce ulaşmak isteyen insanlardan. Misal veriyorum; yeni bir telefon mu çıktı adam kuyruğa girer gidip alır. Yeni bir araba mı çıktı diğer arabayı satar üzerine borç yapar gider alır. Kafa yapısı bu şekilde. Bende var, ben yaptım, ben önce izledim. Sadece kendini bu şekilde özel kılan insanlarla dolu. Garipsenecek bir durum yok

İletiTarih: 13 Ağustos 2017 12:08
eriCartman

İletiler: 2445

facebook E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Ben de diyorum ki bu tarz insanlar dünyanın her yerinde var. Sadece bize özgü bir şey değil.

@danb
İletiTarih: 13 Ağustos 2017 13:21
kurt_thewolf
Yönetici Grubu

İletiler: 8859

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Bu tür davranışlar dünyanın her tarafında var. Ancak biz sadece kendimizi görebildiğimiz için sanki sadece biz yapıyoruz bunu gibi bir algı oluşuyor doğal olarak. Sinema çekimi, kırmızı altyazı bizim için izleme seçeneği dahi olmasa bile başka bir grup insan için filmi izleme açısından yeterli bir arguman olabiliyor. Bu da onların tercihidir. Bu konuda yapılabilecek bir şey yok.

Ülkemiz sinemalarında çekilen filmler az da olsa var. Ama bu işin temeli yurt dışına dayanıyor. Sinema çekimi filmleri herkes indiriyor, sadece ülkemiz insanı değil. Hatta yabancı sitelere bakarsanız, bu sinema çekimi videolara görüntü netliği ve ses açısından puanlamalar bile verdiklerini görürsünüz. Çoğu kişi de o puanlamalar üzerinden indirip izleme kararı alıyor aslında.

Ama, gerçek bir sinemasever açısından bakarsak olaya elbette ya sinemada izlemek gerekir filmi ya da kaliteli bir sürümünü elde edip oradan izlemek gerekir. Ancak sinemasever olmak ile film izlemek arasında dağlar kadar fark var tabii. İşte belirtilen bu grup sinemasever değil, sadece film izleyen gruptan kişiler. Daha doğrusu izlemiş olmak için izleyenler dersek yerinde olur. Ama buna da yapılabilecek bir şey yok. Tercih meselesi. Hıhı

İletiTarih: 13 Ağustos 2017 17:17
kefirdanesi
Ars longa, vita brevis.
ÇevirmenSinefil Grubu

İletiler: 1153

Özel mesaj gönder
Olaya sadece Türkler üzerinden bir değerlendirme getirmek talihsiz bir açıklama olmuş.

Hangi milletten olursa olsun, gerçek bir sinemasever bir filmi asla cam sürümünden izlemez. Cam sürümle izlediğin şey filmden başka her şeydir ama asla bir film değildir. Ve dahası, gerçek bir sinemasever altyazar da birkaç ilave takipçi uğruna cam sürümüne altyazı hazırlamaz.

İletiTarih: 14 Ağustos 2017 16:45
motion112233
Müdavim

İletiler: 98

Özel mesaj gönder
Elbette ki sadece Türkiye'ye özgü bir durum değil. "Türkiye hariç, dünyanın hiçbir yerinde CAM sürümden film izlenmiyor" dersek tuhaf olur, yanlış olur. Türkiye de dahil olmak üzere, dünyanın pek çok ülkesinde CAM sürümden film izleyen insanlar var ve söz konusu insan olunca, bazı şeyleri anlamaya çalışmaktan vazgeçmek belki de en iyi seçenektir.

İletiTarih: 15 Ağustos 2017 09:52
En son motion112233 tarafından 20 Ağustos 2017 19:28 tarihinde değiştirildi.
g.c.
Eski Yönetici

İletiler: 2438

Özel mesaj gönder
"Bir Filmi Hem Sinema Çekimi Hemde Kötü Alt yazı ile izleyen İnsanlar" ile kaymak gibi yolda, hurdaya ayrılması gereken şahinle gidip asfalt gürültüsünden şikayetçi olan insanlar ile akraba olma ihtimali yüksektir.

İletiTarih: 15 Ağustos 2017 10:09
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 10 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2017