Giriş Kayıt
Adını Hatırlayamadığımız Filmler için Soru Başlığı (2)
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 95. sayfa (Toplam 101 sayfa) [Bu başlıkta 1513 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, ..., 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 Sonraki »
Yazar Mesaj
seyap

İletiler: 13

Özel mesaj gönder
yukarıda bahsedilen uzak doğu yapımı filmin ismi Hayalet Dünya orjinal ismi GWAİ WİK

İletiTarih: 10 Ocak 2017 11:33
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
Cui

İletiler: 2

Özel mesaj gönder
Uzakdoğu Sineması

merhaba arkadaşlar, 80-90'lı yıllarda oynanan bir uzakdoğu dizisi ya da filmi vardı. Küçük çocukların dövüş sanatı kung fu falan öğrendiği bir yer var.Tapınak gibi.Çocukların hepsinin saçları kazınmış tabi. Budist bir grupta olabilir. Bide kötü bir karakter vardı.Bu kötü karakterin de içine girip bindiği -kendi etrafında dönebilen- bir aracı vardı. Bu aracın çevresi kesici aletlerle donanmış. O çocukların bazılarını da öldürüyordu. Kaç zamandır aklımda ama bulamıyorum. Kesik kesik hatırladığımdan dolayı da tam net bilgi veremedim maalesef.

İletiTarih: 10 Ocak 2017 13:47
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
motion112233
Müdavim

İletiler: 62

Özel mesaj gönder
Merhaba arkadaşlar, bir kaç sene önce bir film izlemiştim, adını bir türlü hatırlayamıyorum. Bir Alman filmiydi. Film ilk sahnelerinde bir kadının akşam vakti bir dans kulübünde ya da dans kursunda, (gece kulübü değil) stres atmak için mi ne, dans ettiğini görüyoruz. Bir süre sonra kulüpten çıkıyor. Bisikletine binip evine gidecek. Bisikletin demirlenmiş olduğu yerde kümelenmiş bir kaç serseri genç, kadını hafiften taciz etmeye başlıyor. Tabii gecenin bir vakti. Etrafta kimse yok. Tamam, işte şimdi kadın ayvayı yedi diye düşünürken bir adam yanlarına yaklaşıyor, varlığıyla gençleri korkutarak kadını kurtarıyor. Gece vakti bir kadının sokaklarda yalnız dolaşmasının tehlikeli olduğunu söyleyerek kadını eve bırakmayı teklif ediyor. (Bu adamın sonradan doktor olduğunu öğreneceğiz) Film bu noktada kararıyor ve direkt sabaha geçiyor. Ertesi gün kadın cinsel tacize uğradığını iddia ederek polise başvuruyor. Ama bir türlü delil sunamadığı için kimse ona inanmıyor. Herkes, tüm sistem, el birliği etmişçesine "toplumun saygın bir üyesi" olan doktorun tarafını tutuyor. Doktorun sicili temiz, doktorun kariyeri mükemmel, doktorun şu ana kadar hiç kimse bir hatasını bulamamış. Öte yandan geçmişinde, pek çok şeyin yanı sıra, "psikolojik tedavi görmek" de olan bir kadın var. Kadının deli damgası yemesi için yeterli oluyor bu. Filmin bundan sonrası kadının mücadelesiyle alakalı. Taciz sahnelerinin gösterilmeyişi bilinçli bir tercih. Seyirci son ana kadar "taciz gerçekleşti mi? yoksa kadın halüsinasyon mu gördü?" sorusunu kendine soruyor. Dostoyevski'nin ruhu şad olsun, filmlerde Suç'un Ceza'sız kalmadığını görmeye alışmışız. Adaletin tecelli ettiği tüm o filmlerin hiçbirini hatırlamıyorum şimdi. Ama bu filmi gayet iyi hatırlıyorum (ismi hariç). Sanatçıların görevinin genel geçer yargıları sarsmak olduğu söylenir. Okumuş etmiş doktorlardan tacizci olamayacağına dair genel geçer bir yargınız varsa eğer, sarsılması için bu filmi izlemeniz yeterli. Tabii önce filmin adını bulmanız gerekecek.

İletiTarih: 10 Ocak 2017 15:39
Enorth

İletiler: 3

Özel mesaj gönder
Sadece fragmanını izlediğim bir film bu yüzden çok kısıtlı bilgiye sahibim. Tek hatırladığım şu: Bir aile eski ve iki katlı bir evin önünde fotoğraf çektiriyolar ve bu fotoğrafta arkadaki evin penceresinden bakan siyahlar içinde bir kadın görünüyor.

İletiTarih: 11 Ocak 2017 01:07
isvcnox

İletiler: 58

Özel mesaj gönder
arkadaşlar yılını tam hatırlamıyorum flmi de tam izlemedim ama trt 2 nin dünya sineması kuşağı vardı o zamanlar psikoloji ve dram konulu filmdi zenci bir çocuk çok yetenkliydi karikatür yapıyordu hatta abisi yatarken onun resmini çizmişti.aile şiddetine maruz kalmıştı.

İletiTarih: 11 Ocak 2017 13:36
Koyu

İletiler: 1

Özel mesaj gönder
Selam arkadaşlar,

Yanlış hatırlamıyorsam film fransız filmiydi. Filmin başlangıç sahnesinde Afrikada iç savaşın olduğu bir yerde siyahi bir öğretmeni esir alıyorlar, eşi de siyahi. Kadın ülkeden kaçıyor ve Fransaya iltica ediyor. Beyaz bir adamın yanında hizmetçi olarak çalışıyor ve yanında çalıştığı adam kadının kocasını kurtarması için yardım ediyor. Sonunda da kadın yanında çalıştığı adama aşık oluyordu.

Yardımlarınız için teşekkürler...

İletiTarih: 16 Ocak 2017 21:52
firatkazak

İletiler: 38

Özel mesaj gönder
Bir abi kız kardeş vardı. Babaları dağa tırmanırken ölüyor. Sonra bunlarda tırmanıyorlardı. Başlarına kaza geliyordu. Kurtuluyorlardı en sonunda ama ismi hatırlamıyorum.

İletiTarih: 19 Ocak 2017 02:16
Ein

İletiler: 542

Özel mesaj gönder
« firatkazak » yazdı:
Bir abi kız kardeş vardı. Babaları dağa tırmanırken ölüyor. Sonra bunlarda tırmanıyorlardı. Başlarına kaza geliyordu. Kurtuluyorlardı en sonunda ama ismi hatırlamıyorum.

Bu olabilir gibi.

Vertical Limit (2000) (Dikey Limit) Türkçe [11] İngilizce [4] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Martin Campbell
Vizyon Tarihi:26.01.2001
IMDB Puanı:5.9 (51,615 Oy)
Tür:Aksiyon, Macera, Dram
Süre:124 dk
Ülke:ABD ABD, Almanya Almanya
Dil:İngilizce, Urdu
Oyuncular:Chris O'Donnell, Robin Tunney, Stuart Wilson, Augie Davis

İletiTarih: 22 Ocak 2017 21:27
firatkazak

İletiler: 38

Özel mesaj gönder
« Ein » yazdı:
Bu olabilir gibi.

Vertical Limit (2000) (Dikey Limit) Türkçe [11] İngilizce [4] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Martin Campbell
Vizyon Tarihi:26.01.2001
IMDB Puanı:5.9 (51,615 Oy)
Tür:Aksiyon, Macera, Dram
Süre:124 dk
Ülke:ABD ABD, Almanya Almanya
Dil:İngilizce, Urdu
Oyuncular:Chris O'Donnell, Robin Tunney, Stuart Wilson, Augie Davis

Çok sağ ol hocam buydu. Teşekkür ederim.

İletiTarih: 23 Ocak 2017 17:32
pacitom

İletiler: 10

Özel mesaj gönder
bir doktor vardi farkli bir ulkeye seminere giden doktor, havaalaninda veya baska bir yerde kendini ispat edemiyor ancak sadece kol saati var. daha sonra taksi soforu ona yardim ediyor ve ayni hastanede calistigi baska bir doktor arkadasi onun yerine gecip odulu gibi birseyi almak ister. karisinin ona ihanet ettigini ya da inkar ettigini dusunur. bu filmi ariyorum.

İletiTarih: 06 Şubat 2017 14:28
Akturk
Müdavim

İletiler: 1401

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
« pacitom » yazdı:
bir doktor vardi farkli bir ulkeye seminere giden doktor, havaalaninda veya baska bir yerde kendini ispat edemiyor ancak sadece kol saati var. daha sonra taksi soforu ona yardim ediyor ve ayni hastanede calistigi baska bir doktor arkadasi onun yerine gecip odulu gibi birseyi almak ister. karisinin ona ihanet ettigini ya da inkar ettigini dusunur. bu filmi ariyorum.

Unknown (2011) (Kimliksiz) Türkçe [12] İngilizce [11] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Jaume Collet-Serra
Vizyon Tarihi:22.04.2011
IMDB Puanı:6.9 (219,383 Oy)
Tür:Aksiyon, Gizem, Gerilim
Süre:113 dk
Ülke:İngiltere İngiltere, Almanya Almanya, Fransa Fransa, ABD ABD
Dil:İngilizce, Almanca, Türkçe, Arapça
Oyuncular:Liam Neeson, Diane Kruger, January Jones, Aidan Quinn

@pacitom
İletiTarih: 07 Şubat 2017 02:16
pacitom

Özel mesaj gönder
« Akturk » yazdı:
 Unknown (2011) (Kimliksiz) Türkçe [12] İngilizce [11] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Jaume Collet-Serra
Vizyon Tarihi:22.04.2011
IMDB Puanı:6.9 (219,383 Oy)
Tür:Aksiyon, Gizem, Gerilim
Süre:113 dk
Ülke:İngiltere İngiltere, Almanya Almanya, Fransa Fransa, ABD ABD
Dil:İngilizce, Almanca, Türkçe, Arapça
Oyuncular:Liam Neeson, Diane Kruger, January Jones, Aidan Quinn

çok teşekkürler.

İletiTarih: 12 Şubat 2017 18:29
deckard

İletiler: 48

Özel mesaj gönder
« Koyu » yazdı:
Selam arkadaşlar,

Yanlış hatırlamıyorsam film fransız filmiydi. Filmin başlangıç sahnesinde Afrikada iç savaşın olduğu bir yerde siyahi bir öğretmeni esir alıyorlar, eşi de siyahi. Kadın ülkeden kaçıyor ve Fransaya iltica ediyor. Beyaz bir adamın yanında hizmetçi olarak çalışıyor ve yanında çalıştığı adam kadının kocasını kurtarması için yardım ediyor. Sonunda da kadın yanında çalıştığı adama aşık oluyordu.

Yardımlarınız için teşekkürler...

Besieged (1998) (Teslimiyet) Türkçe [4] İngilizce [3] Altyazı 
Afiş
Yönetmen:Bernardo Bertolucci
Vizyon Tarihi:19.05.2000
IMDB Puanı:0.0
Tür:Dram, Romantik
Süre:93 dk
Ülke:İtalya İtalya, İngiltere İngiltere
Dil:İngilizce, İtalyanca, Swahili
Oyuncular:Thandie Newton, David Thewlis, Claudio Santamaria, John C. Ojwang

İletiTarih: 12 Şubat 2017 19:09
pacitom

Özel mesaj gönder
merhabalar.
cezaevinden cikan bir adam yolda giderken yasli bir adami arabasina aliyor. adam konusamiyor ancak son nefesinde birseyler soyleyip bir define haritasi veriyor. onlarda bu haritayla defineyi bulmaya calisiyor.

İletiTarih: 17 Şubat 2017 09:09
rubens9999

İletiler: 15

Özel mesaj gönder
Arkadaşlar merhaba

1.

Bu filmi izleyeli baya bir zaman oldu, aradığım bu film 1991-1995 yılları arasında Star tv kanalında defalarca kez gösterilmişti (sonrası nedense hiç gösterilmedi, yada en azından ben rastlamadım). Filmin ismini ve konusunu bilmiyorum, sadece şundan bahsedebilirim: Biri yaşlı diğeri genç var 2 kişi var, bu 2 kişi mafyaya çalışıyor gibi bir şeydi ve araba ile sürekli bir yerlere gidiyorlar, sanırım birinin izini sürüyorlardı (birini öldürmek için filan olmalı sanırım ). Şu sahneyi çok net hatırlıyorum: Bu ikisi büyük bir sorunla karşılaşıyorlar ve bu yüzden kavga ediyorlar, deneyimli olan yaşlı adam genci panik yapma diye uyarıyor gencin buna verdiği karşılık: bir yumruğu ile arabanın tavanını diğer yumruğu ile torpidoyu var gücüyle vurarak: panik yapar bir vaziyette BEN PANİK YAPMIYORUM!!!! diye avazı çıktığı kadar bağırmak oluyor.

Yaşlı adam Kırk Douglas`a benziyordu (ama muhtemelen değil).

Filmden hatırladığım diğer bir sahne, genç olan serseri gibi bir tipti, barda bir kıza asılıyordu, yaşlı adam genç olanı uyarıyordu; "kızı rahat bırak, o ekmeğine bakan bir gariban" tarzında bir açıklama yapıyordu.

2.

Kanal D daha test yayınında iken ( o zaman logosu beyazdı) 1993 senesinde olmalı, gösterdiği bir film vardı.

Filmin konusu ortalama şöyle: Filmin baş karakteri Sarışın bir kadın. Kendisi film boyunca, ard arda kendisine zorluklar yaşatan ve saldıran erkeklerle karşılaşıyor, ve bir süre sonra bunları öldürmeye başlıyor. Kesin bildiğim bir sahnesi: Kadın otoparkta dişçinin arabasında (sanırım kadın bu dişçinin yanında çalışıyordu, ve adamda kadını eve bırakma bahanesi ile kadını arabasına alıyordu) adam kadına hayatı boyunca para kazanmak için çok çabaladığını anlatırken, ansızın kadına bir şekilde tecavüz ediyor (tecavüzün ne şekilde olduğunu sormayın! ), ve adam kadınla işi bittikten sonra otoparkın duvarına işerken kadın bunu adamın kendi arabası ile eziyor. Kadın bu öldürme işinden çok zevk almaya başlıyor. Ardından seri biçimde erkekleri öldürmeye başlıyor. Filmin sonu ise şöyle: Kadın trenle başka bir şehre yolculuk ederken, hemen karşısında oturan erkek kendisine gülümsüyor, ve kadın izleyiciye adamı öldüreceğini belli eden bir şekilde gülümsüyor. Film böyle bitiyor.

Kadın oyuncu Caroline Goodall`a veya Emma Thompson`a benziyordu (daha çok Caroline Goodall`ın 80`li yıllardaki haline benziyordu diyebilirim)

[Film bulundu:. Dirty Weekend (1993)]

3.

Yukarıda anlatığım film gibi bu filminde başrolünde sarışın kadın var (yukarıda anlattığım filmdeki kadına çok benziyor, muhtemelen aynı kişi [Caroline Goodall diyesim geliyor (bu kadın oyuncu için Caroline Goodall veya Emma Thompson`ın 70-80`lerdeki halini andıran bir kadındı desem doğru olur sanırım )].

Filmin baş karakteri olan kadının kocası bir polis ve adam karısını sürekli dövüyor, öyle ki kadın sürekli yüzündeki morlukları gizlemek amacı ile güneş gözlüğü takarak dolaşmak zorunda kalıyor. Bu polisin birde sanırım zenci ortağı var. Bu adam kadını güneş gözlüğü ile yüzündeki morlukları gizlemeye çalışarak perişan haliyle markette alışveriş yaparken görüyor. Ve haliyle hemen gidip ortağını uyarıyor, ama adam onu dinlemiyor. Filmin sonunda (sanırım kadın kocasını zehirleyerek öldürmeye çalışıyordu) kadın ile kocasının ortağı kadının kocasını öldürmek zorunda kalıyorlar, çünkü yoksa kadının kocası bunları öldürecek, zaten kadının kocası ortağını çok ağır yaralıyor. Film şöyle kapanıyor:

Kadının kocasının ortağı yerde yaralı bir şekilde oturur bir vaziyette iken kadın kameraya yürüyerek yaklaşıyor ve kocasının eski ortağına herşey daha iyi olacak diye bir şey söylüyor ve kameraya bakarak kepengi kapatıyor ve film öyle bitiyor. Film birkaç kere sanırım Kanal 6`da gösterilmişti ve filme son olarak 15 sene önce Moviemax`te rastlamıştım.

[Film bulundu: Casualties (1997)]

4.

Bu filmi muhtemelen Kanal 6`ta seyretmiştim. Filmin kahramanı gencin yolu bir şekilde uzaylılarla karşılaştığını iddia eden insanlarla kesişiyor, ve bu sayede bir kızla tanışıyor. Bu kızla birlikte bu uzaylılarla ilgili bir şeyler araştırıyorlar. Filmin akılda kalıcı sahnesi: Kız Richard Nixon hayranı idi, erkek arkadaşı sayılan gençte Richard Nixon`dan nefret ediyor, kıza niçin Richard Nixon`u sevdiğini soruyordu, kızda Nixon ile yaşadığı bir anısını anlatıyordu kızın anlattıkları hatırladığım kadarı ile şöyleydi : "Ben bir gün arabamda idim ve Richard Nixon arabama bindi, ve bana hamburger yemek istediğini söyledi ve birlikte hamburger yedik, ve ardından birlikte dişlerimizi fırçaladık, ve Nixon bana diş temizliğine çok önem verdiğini, sağlıklı temiz dişlerin iyi gülümseme de çok önemli olduğunu açıklamıştı".

Filmden hatırladığım diğer bir sahne; aralarında kızında olduğu birkaç kişi, kendilerince bir olayı araştırıyor veya sorguluyordu ve birkaç kişi kafakafaya vererek beyin fırtınası yapıyorlardı, tam bu sırada içlerinden biri şu soruyu soruyordu; "1969 yılında uzay ile alakalı önemli olay ne oldu?" "Amerika Ay`a gitti" ve başka bir tanesi şu cevabı veriyordu; "o yıl Uzay Yolu dizisi yayından kalktı".

Filmden hatırladığım diğer bir sahne daha: kızın arabası Volkswagen Beetle (yada tosbağa veya kaplumbağa ) idi. Filmin sonunda bunlar uzaylılardan kaçarken başka bir arabaya biniyorlar (neden böyle yapıyorlar hatırlamıyorum), uzaylılarda hemen arkada duran kızın arabasına biniyorlar. Bunlar önde uzaylılar arkada kovalamaca yaşanıyor. 4 uzaylının Volkswagen Beetle içerisindeki görüntüsü çok komik bir sahneydi.

Çok güzel ve ilginç bir filmdi.

[Film bulundu: Out There (1995)]

5.

90`lı yıllarda bir kaç kez televizyonlarda oynamış bir film vardı (Atv`de oynamıştı sanırım), CNBC-e kanalı 2003-2006 yılları civarında bu filmi oynatmıştı.

Filmin kahramanı liseye giden 16 yaşında bir genç, hergün olduğu gibi o günde arabası ile birlikte hoşlandığı kız arkadaşı ve kız kardeşi ile okula geliyor (hatta tam bu sahnede filmin kahramanı genç çocuk arabasıyla başka arabayla kaza tehlikesiyle karşılaşıyor ama soğukkanlı davranıp arabayı çarpmaktan kurtarıyor, genç çocuğun kız arkadaşı; kazadan beceriyle kurtulduğu için sevgilisine gururla bakıyordu).

Okula yeni gelen uzun saçlı bir kabadayı var, senelerce sınıfta kaldığından yaşı büyük (hatırladığım kadarıyla böyleydi) filmin kahramanına sinir oluyor ve öğlen yada öğleden sonra onu döveceğini söylüyor. Filmin kahramanı gençte, okulda zamanını filmin sonuna kadar dayak için kendisine belirtilen saate kadar ne yapacağını düşünerek geçiriyor. Hatta bu genç kabadayıya kendisini dövmemesi için para bile teklif ediyor ve kabadayı parayı alıyor, ama sonra bir şekilde bu genç kabadayı ile dövüşmeye karar veriyor, ve kabadayıyı alt ediyor kabadayı filmin kahramanı gençten aldığı parayı avucunda güçlü bir şekilde sıkarak çocuğa geri veriyor.

[Film bulundu: Three O'Clock High (1987)]

6.

Bu filmi 80`li yıllarda videoda seyretmiştim filmin baş karakteri Conan gibi bir savaşçıydı (doğru hatırlıyorsam sarışındı), bu savaşçının elinde büyülü bir kılıç vardı, ve bu savaşçının dışında kim kılıcı eline alırsa kılıç o kişinin elini yakıyordu, hatta bu savaşçı bir kralla konuşmaya gittiğinde, kılıcı kralın eline atıyor kralda refleksle kılıcı tutuyor, zavallı kralın eli yanıyordu. Filmden hatırladığım başka bir sahne ise bunun sevdiği bir kadın var (aslında kadını sevdiğinden pek emin değilim), kadın sarayın odasında yatak gibi bir nesnede yatıyor, kadının üstünde çok ağır metalden yapılmış altı büyük çivilerden oluşan platform duruyor, ve bir şekilde bu çivili platform kadının üstüne düşücek iken son anda bu savaşçı içeriye giriyor kılıcını bu yatak benzeri nesneye fırlatıyor, kılıç kadının yattığı yer ile çivili platform arasında sıkışarak bu çivili platformu durduruyor kadının hayatı kurtuluyordu.

7.

Bu filmi 90`ların başında sanırım Kanal 6`da seyretmiştim, ve sanırım 70`lerde çekilmiş bir filmdi, ve de film James Bond`u tiye alan bir komediydi. Bu filmde kahraman ajanın kod numarası 001`di, ve karizmatik Aston Martin yerine İngilizlerin çok az bilinen ufak bir arabasını kullanıyordu (Mini Cooper`dan bile çok daha ufak bir araba).

Adam uzun boylu çok yakışıklı biriydi, öyle ki; sanki komedi değilmiş gibiydi. [genelde James Bond`u tiye alan filmlerde çarpık dişli yakışıklı olmayan tipler kullanılır (İngilizler`de öyle yakışıklı adam yok kimi kandırıyorsun dercesine! Gülücük )]

Filmden hatırladığım bir sahne: ajanın çalıştığı örgütteki bir kadın kendisine gitmesi gereken bir yeri tarif ediyor:
"oradan sola dön düz git oradan sağa dön sonra sola dön yine oradan düz git sola dön sonra bir daha sola dön gene düz git ileriden sağa dön ve hemen sonra sola dön gene dümdüz git gene sağa dön ve gene düz git ilk soldan geç direkt solda" gibi çok karmaşık yol tarifi veriyor ki ajanın yüz ifadesi kafası karışmış gibi ama anladım diyordu (ancak adresi buluyordu)

böyle komik sahnesini hatırladığım güzel hoş bir filmdi.

8.

80`lerde annemler video kaset dükkanından bir korku filmi kiralayıp izlemişlerdi. Filmin ismi Karabasandı, o dönem yaşım ufak olduğu için filmi izleyememiştim. salonun önünden geçerken kaçamak bakarak birkaç saniyesini bakabildiğimden filmden ancak şu kadarını anlatabilirim: siyah saçlı bir kadına kötü varlık musallat oluyor, ve kadına sürekli saldırıyor, kötü varlık kadına saldırdığı sırada, ayrıca film defalarca kez izlendiğinden filmde bazı şeylere izlemediğim halde aşina olmuştum, misal ben ders çalışıyorum ama salondan filmin sesleri geliyordu. filmde bu varlık kadına saldırdığında çok korkutucu güm güm güm güm diye sesler geliyordu. Mesela bir sahnesini yakalayabilmiştim; kadın arabasını sürüyor ve kötü varlık kadına musallat oluyor, ve hemen güm güm sesleri duyulmaya başlıyor, ve derken kötü varlık arabayı kontrol etmeye başlıyor kadın frene basmaya çalışıyor, ama frene bir türlü basamıyor (çünkü kötü varlık arabayı ele geçirdiğinden freni kullanmasına izin vermiyor) ve kadın var gücüyle uğraşarak, arabayı çarparak anca durdurabiliyor. Bu filmi çok merak ediyorum, çünkü bizimkiler bir film birkez izler ama bu filmi abartısız 10 defa seyretmişlerdir. Ayrıca teyzemi çağırıp filmi ona da izlettikleri tek filmdir.
Ayrıca dandik korku filmlerini veya biraz korkunç olan filmleri benimde kendileriyle izlememe izin veriyorlardı ama bu film bana kesinlikle yasaktı diyeyim, filmin ne kadar korkunç olduğunu anlayın.

[Film bulundu: The Entity (1982)]

9.

80`lerde TRT`de seyrettiğim bir film vardı, film gelecekte geçiyor, filmin baş karakteri dazlak bir adamdı ve bütün insanlar kapalı bir binada yaşıyor, çünkü Dünya insanların yaşayamayacağı bir yer haline gelmiş, ve bu bina çok büyük ve bu dazlak adam isyan ediyor, kendisine yapılan binanın dışında yok olmuş bir Dünya olduğu açıklamalarına kulak asmıyor, ve emirlere karşı gelerek binanın dışına gitmek için kaçmaya başlıyor, ve görevliler ardından kovalıyor bina o kadar büyük ki adam arabaya binerek kaçıyor, ve film boyunca kovalamaca devam ediyor ve adam en sonunda Edison`dan daha büyük inat gösterip bina çıkışına ulaşmayı başarıyor, ancak ne yazık ki kendisine açıklandığı gibi Güneş tarafından kavrulan yok olmuş bir dış Dünya ile karşılaşıyor, ve tam anlamı ile bina dışına çıkamıyor, binanın dış Dünya`ya açılan geçidin ağzında boynu bükük bir şekilde kalıveriyor ve film orada bitiyor.

[Film bulundu: THX 1138 (1971)]

10.

Bu filmi 80`lerde TRT`de seyretmiştim. Filmin tuhaf bir konusu vardı. Filmin konusu; 2 otobüs boyunda, 20 kadar tekerleği olan, eşi benzeri olmayan ileri teknoloji yapımı olan bir otobüs ve bu otobüste yolculuk edenlerin macera dolu yolculuğu idi. Ama bu otobüsün sahip olduğu teknoloji öyle böyle değil!!!!! Mesela yolda otobüsün lastiği patladığı zaman, şöför frene hiç dokunmadan aynen yoluna devam ediyor ve bir tuşa basıyordu, otobüs aynen yoluna devam ederken aynı anda otobüsün sahip olduğu ileri teknolojik sistemi otomatikman lastik değiştiriyordu.

[Film bulundu: The Big Bus (1976)]

11.

Bu filmi 80`lerde vhs kasetten bir film izlemiştim. Filmde ufak sayılabilecek bir teknede, bir grup yolcu denizin ortasında mahsur kalıyor. Teknenin ortası delik bölme olarak tasarlanmış, yolcular o delik bölmeden denizi görebiliyorlardı (sanırım o delik bölme balık avlamakta kolaylık amacıyla öyle tasarlanmış olmalı) Yolculardan birinin köpeği vardı (sanırım köpeğin sahibi kadındı ). Teknedeki yolcular açlıktan köpeği yemek için ayaklanıyorlardı ve köpeği yolculardan biri olan adamın biri ele geçirip kesmiş, teknedeki herkes ile birlikte köpeği yemişlerdi. Tahminen Avustralya filmidir sanırım.

[Film bulundu: Cyclone (1978)]

12.

Bu filmi 2003 senesi civarında CNBC-e kanalda seyretmiştim. Filmde eski dönemde yaşamış çok ünlü bir ressamın hayatını anlatıyordu (sanırım ressam İspanyoldu), filmden hatırladığım kadarı ile adam şapkasına bir sürü mum dizmişti.

(filmi bu kadar az anlatmamın sebebi; o dönem bu filmi izleyemedim, sadece CNBC-e kanalında tanıtımını izleyebilmiştim. Yoksa çok güzel filme benziyordu, ve bu filmi de mutlaka bulup izlemek istiyorum).

[Film bulundu: Goya in Bordeaux (1999)]

İletiTarih: 26 Şubat 2017 01:09
En son rubens9999 tarafından 19 Mart 2017 17:13 tarihinde değiştirildi.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 95. sayfa (Toplam 101 sayfa) [Bu başlıkta 1513 mesaj bulunuyor] Sayfa:: « Önceki 1, 2, 3, ..., 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 Sonraki »
« Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2017