Giriş Kayıt
Rusya’da dünyanın ilk buzdan kütüphanesi açıldı
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 3 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Yazar Mesaj
pis metalci
Korku Sineması
Görsel Editör

İletiler: 2316

Özel mesaj gönder
 Rusya’da dünyanın ilk buzdan kütüphanesi açıldı

Baykal Gölü kıyısında, Rusya’dan ve dünyadan birçok ziyaretçiyi bir araya getiren dünyanın ilk buzdan kütüphanesinde 420 kitaptan toplam 1000’i aşkın alıntı yer alıyor.

resim

Dünyanın en derin gölü Baykal, kış aylarında tamamen donmasıyla da biliyor. Kütüphane, üzerinde alıntılar olan labirent şeklinde duvarlardan oluşuyor.

Dünyanın ilk buzdan kütüphanesi dünyanın birçok yerinden okurun kütüphanede yer almasını dilediği alıntılardan oluşuyor.

Kütüphanenin duvarlarında İngilizce, Rusça, Çince ve Korece gibi birçok dilden kitaplardan alıntılar bulunuyor.Rusya’daki buzdan kütüphanenin Nisan ayında buzlar eriyene kadar ziyaret edilebilmesi planlanıyor.

cumhuriyet

İletiTarih: 09 Şubat 2017 10:41
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kurt_thewolf
Yönetici Grubu

İletiler: 8844

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Biz daha normal kütüphanenin yolunu bilmezken başkalarının buzdan kütüphane yapması... Diyecek bir şey bulamıyorum.

İletiTarih: 09 Şubat 2017 17:03
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
thedr

İletiler: 9

Özel mesaj gönder
Malesef kütüphaneler ülkemizin her ilinde, tam anlamıyla gelişmiş değiller yada benim beklentim mi çok bilemedim. Benim istediğim her aradığım kitabı, gidip arayıp bulup, ödünç alıp, okuyup, sonra getirebileceğim bir kaynak değildi sadece. Özellikle üniversite yıllarında sıkça ihtiyaç duyduğum tek şey, sabaha kadar açık olan kütüphane idi, çünkü evde pek verimli çalışamıyordum. Fakat ve malesef, 24/7 açık olan kütüphaneler, ülkenin her ilinde değil de, sadece büyük üniversitelerin olduğu büyük şehirlerde mevcuttu. Benim gibi evde çalışmayı sevmeyen kişiler vardır mutlaka öğrenci arkadaşlardan, özellikle dikatinizi dağıtan, kafanızda sorunlar olduğu dönemlerde.

İletiTarih: 09 Şubat 2017 18:36
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 3 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2017