Giriş Kayıt
En İyi Özgün Senaryo Adayları
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 10 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »

2010'un En İyi Özgün Senaryosu Sizce Hangisi?
Christopher Nolan - Inception
59%
 59%  [ 852 ]
James Cameron - Avatar
14%
 14%  [ 210 ]
Andres Heinz - Black Swan
11%
 11%  [ 171 ]
Gary Whitta - The Book of Eli
8%
 8%  [ 118 ]
Chris Sparling - Buried
6%
 6%  [ 89 ]
Toplam Oylar : 1440 | Ankete Katılanlar

Yazar Mesaj
furiousthing
Eski Yönetici

İletiler: 1456

Özel mesaj gönder
 En İyi Özgün Senaryo Adayları

Filmler hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız...

Andres Heinz - Black Swan

Black Swan
2010
Black Swan
Dram / Gerilim108 dk

Yönetmen: Darren Aronofsky
Nina (Portman), New York'ta yaşayan çok yetenekli bir balerindir ve hayatında çoğu balerin için de olduğu gibi dansetmekten başka bir şey yoktur. Eski bir balerin olan ve bu konuda çok hırslı olan annesi Erica (Hershey) ile yaşamaktadır. Oyun yönetmeni Thomas...
8.0 (607,195 Oy)

Chris Sparling - Buried

Buried
2010
Buried
Dram / Gizem / Gerilim95 dk

Yönetmen: Rodrigo Cortés
Gözlerini aç. Irak'ta toprağın 2 metre altında kapalı bir yerdesin. Sadece 90 dakika daha soluk almana yetecek kadar hava var. Dış dünyayla tek temasın, pek iyi çekmeyen ve şarjı da bitmek üzere olan gizemli bir cep telefonu. Her geçen saniye ölüme bir adım...
7.0 (130,821 Oy)

Christopher Nolan - Inception

Inception
2010
Inception
Aksiyon / Macera / Bilim-Kurgu148 dk

Yönetmen: Christopher Nolan
Dominick "Dom" Cobb (Leonardo DiCaprio) yetenekli bir hırsızdır. Rüya görme anında insanların bilinçaltına girerek önemli sırları çalmaktadır. Son kurbanı Japon işadamı Saito (Ken Watanabe) 'dir. Saito'nun bilinçaltının derinliklerinde dolaşırken...
8.8 (1,677,958 Oy)

Gary Whitta - The Book of Eli

The Book of Eli
2010
The Book of Eli
Aksiyon / Macera / Dram118 dk

Yönetmen: Albert Hughes, Allen Hughes
Amerikan yapımı filmi Albert ve Allen Hughes kardeşler yönetmiş. Kardeşler bu filmle ''From Hell'' (Cehennemden Gelen) filminden beri ilk defa biraraya geliyorlar. Başrollerini ise Denzel Washington, Gary Oldman ve Mila Kunis'in paylaştığı '' The Book of Eli''...
6.9 (252,152 Oy)

James Cameron - Avatar

2009
Aksiyon / Macera / Fantastik162 dk

Yönetmen: James Cameron
Yakın gelecekte Pandora adında yeni keşfedilmiş bir gezegen var. Bu gezegende dünyada çok az raslanan ancak çok değerli olan bir elementten bol miktarda var. Ancak sorun şu ki, bu gezegenin sahipleri ve doğası madenciliğe izin verecek türden değil. En büyük...
7.8 (975,877 Oy)

İletiTarih: 21 Aralık 2010 17:46
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
DyLeXia

İletiler: 595

Özel mesaj gönder
Kesinlikle Inception...Rüya konusu daha önce ele alınmış olmasına rağmen bu kadar farklı bir açıdan hiç işlenmediğini düşünüyorum.
Zaten o sonu yok mu sonu...İzleyeli epey bir zaman geçse de hala kafamı kurcalamıyor değil.

İletiTarih: 17 Ocak 2011 20:14
En son DyLeXia tarafından 17 Ocak 2011 20:19 tarihinde değiştirildi.
 Kullanıcı bilgilerini göster Bu kullanıcının gönderdiğini mesajları gösterme Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön   
kuzeydebiryer

İletiler: 10725

Özel mesaj gönder
Sinemadan çıktıktan sonra allak bullak olan bilincimin mimarı Inception'a saygılarımla (:

İletiTarih: 17 Ocak 2011 20:17
Mr_Nobody
İskandinav Sineması

İletiler: 6033

facebook twitter E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Inception'u geçecek bir başka seçenek olduğunu sanmıyorum. Inception bu sene benim gözümde girdiği her dalda kazanmasını istediğim bir film haline geldi. Saygılar

İletiTarih: 17 Ocak 2011 20:19
furiousthing
Eski Yönetici

İletiler: 1456

Özel mesaj gönder
Golden Globe'da The Social Network'e en iyi senaryo ödülü veren zihniyet duy üyelerimizin sesini!! Melek ama..

İletiTarih: 17 Ocak 2011 20:43
g.c.
Sinefil Grubu

İletiler: 2530

Özel mesaj gönder

Ben bu dalda İnception'ın birinci geleceğini bilsem de(hakkıyla) anket sonucundan ikinci çıkmasını istediğim Burried'e verdim oyumu. Özellikle bu dalda karşısında İnception olmasa idi çok güzel fikirle, komik bir bütçeyle müthiş bir iş başarmış olan Buried ödülümüze uzanabilirdi...

İletiTarih: 17 Ocak 2011 21:26
PhalanX
Eski Yönetici

İletiler: 6198

E-Posta gönder Özel mesaj gönder
Avatar'ın son sırada yer alacağını düşünüyordum nedense. Baygın

İletiTarih: 17 Ocak 2011 21:31
ubi bene ibi patria
Müdavim

İletiler: 7469

Özel mesaj gönder
Herne kadar içimden Black Swan geçsen de Inception bir başkaydı ya Hıhı . Oyum DiCaprio'lu ve Christopher Nolan'lı Inception'a.

Buried de çok farklı bir senaryoya sahip ama yine de bir iki yerde buna benzer bir film ya da dizi bölümü görmüştüm. Maalesef özgün değil Çok Mutlu .
The Book of Eli; hep aynı, aynı ve aynı senaryolar Hıhı .
Avatar'a gelirsek, James Cameron işinin ehli bir adam ve kendisine yeni bir Matrix yaratmaya çalıştığı besbelli. Ama benim için sakıncası yok, 5 tane de olsa izlerim Hehehehe .

İletiTarih: 17 Ocak 2011 21:39
blanchett

İletiler: 51

Özel mesaj gönder
« jeekepy_35 » yazdı:
Inception'u geçecek bir başka seçenek olduğunu sanmıyorum. Inception bu sene benim gözümde girdiği her dalda kazanmasını istediğim bir film haline geldi. Saygılar

Kesinlikle. Hıhı

İletiTarih: 15 Haziran 2012 20:05
DaRkScReaM

İletiler: 12

Özel mesaj gönder
Kesinlikle Christopher Nolan - Inception

İletiTarih: 27 Ağustos 2012 16:01
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 10 mesaj bulunuyor] « Önceki konuSonraki konu »
Forum Seçin:  

Türkçe Altyazı © 2007 - 2018