Giriş Kayıt

Testere: Jigsaw Efsanesi (2017)


Jigsaw

91 dk
Yakında...
Ülke:
Rating:
0.0
Vizyon Tarihi:
27 Ekim 2017 (Türkiye)
  • Gün
  • Saat
  • Dak
  • San
Dil:
İngilizce
Müzik:
Çekim Yeri:
Toronto, Ontario, Kanada
Nam-ı Diğer:
Saw VIII
6 kişi izledi 34 kişi izleyecek 3 kişinin favorisi 42 takip
Devam Filmleri
Özet
Her biri korkunç bir ölümle karşılaşan bedenler yeniden dönüyor. Soruşturma devam ederken, kanıtlar bir insana işaret ediyor: John Kramer. Ama bu nasıl olabilir? Jigsaw adıyla bilinen bu adam on yılı aşkın süredir ölü. | Gönderen: R3hab
Yorumlar
14 saat önce
default avatar
çok güzel olcak inşallah
16 saat önce
avatar
Jigsaw'a küçük bir referans Insidious filmiyle bize kara tahta üzerine çizilmiş palyaço kuklası ve kuklanın altına da 8 yazılı olarak gösterilmiştir.

Saw 3D serinin son filmi olarak çekilmiş olsa da, 2012'de Lionsgate stüdyoları Saw filminin devamının çekilmesini çok istiyordu - hatta serinin yeniden çekilmesini bile düşünmüşler. - Daha sonra 2016'da Jigsaw resmi olarak çıkarılacağını duyurdu.

Jigsaw(2017) Gustavo Goulart - filmde önemli bir rol oynayan adamın doğum gününde - 26 eylül 2016'da Toronto(Kanada)'da çekilmeye başlamış. Ama kısa bir süre sonra Gustavo vizesini zamanında onaylatmadığı için filmden çıkarılmış. Yine de Gustavo ses sınavını kısa bir film olan Walking After You(2016) olarak YouTube'da yayınlamış.(YouTube'a ''Walking After You (2016) - Audition for Jigsaw'' yazarak bulabilirsiniz)

Bu filmdeki hikaye, Saw 3D(2010) filmdeki hikayenin 10 yıl ardında olacak olayların devamını anlatıyor.

İlk defa 2 yönetmenle yönetilecek ilk Saw filmi.

Seride ilk defa 2.35:1 görünüş oranı ile anamorfik(göz yanılması, google'da aratın daha iyi anlarsınız) çekim yer alacak.

Filmin adı önceden Saw: Legacy idi. Ama daha sonra Jigsaw olarak değiştirmişler. Buda, Tobin Bell'in oynadığı karakterin adı seride ilk defa filmin adı olarak gösterileceğini yapıyor.

Filmin senaryosu 2016 yılında tamamlanmış.

Saw III(2006) filminde karakterin ölmesine rağmen, Tobin Bell bu filmde rolüne Jigsaw(John Kramer) olarak devam ediyor

Bir önceki filmden 1 seneden daha fazla sürede yayınlanan ilk Saw filmi olacak.

Seride dijital ile çekilen 2. film olacak. İlki Saw 3D(2010).

Şu serinin ilk filmini 10 yaşımda televizyonda görmüştüm ve beni yeterince etkilemişti. Serideki her filmi en az 5 kere izlemişimdir ve her izlediğimde film bana aynı dehşeti, aynı çaresizliği eksiksiz olarak vermiştir. Her ne kadar hikayenin zayıf olacağını bilsem de benim için filmde ki en önemli etkenler; yapılan oyunların mükemmelliği - Bir serinin üzerine 7 film yapılmasına rağmen, senaristler hala yaratıcı oyunlar oluşturmayı başarabiliyor - ortam ile atmosferin bir korku filmine göre bu kadar mükemmel ve gerçek olması, ve birde o mükemmel tema müziğini duyunca tüylerimin diken diken olması, inşallah bu filmde de o kusursuz müziği duyabiliriz.
Jigsaw Altyazıları
Henüz bu filme ait altyazı bulunmuyor.
42 takip
Forumdan Benzer Başlıklar
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017