Giriş Kayıt

O (2017)


It

135 dk
1 ödül.
7.2
 • 144/ 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
7.2/10 puan 72 kullanıcı oyladı
Yönetmen:
Ülke:
Rating:
8.0
89
70
Vizyon Tarihi:
15 Eylül 2017 (Türkiye)
Dil:
İngilizce
Bütçe:
$35,000,000 / Hasılat: $151,508,245
Çekim Yeri:
Toronto, Ontario, Kanada
Kelimeler:
Nam-ı Diğer:
It: Part 1 - The Losers' Club
90 kişi izledi 231 kişi izleyecek 19 kişinin favorisi 246 takip
Özet
O (It), dünyaca ünlü korku romanları yazarı Stephen King’in on yılardır okuyucularını korkutan, aynı adlı popüler romanından beyazperdeye uyarlandı.

Maine'in küçük bir kasabasında yaşayan 7 çocuğu ele alıyor. Bu yedi arkadaş okullarında dışlanan bir gruptur. Ancak en büyük sorunları bu değildir. Arkadaşlar bir yandan hayatın getirdiği sorunlarla, bir yandan da ergenlikle uğraşırken, başlarına beklemedikleri bir bela daha açılır. Kurbanlarının korkularına göre şekle girebilen Pennywise, ürkütücü... - Gönderen: pis metalci
Çeviri
Çevirmen: Mert Yıldız
Çeviri Durumu: Devam Ediyor
Başlama Tarihi: 20 Eylül 2017
Son Güncelleme: 20 Eylül 2017 01:11
Bekleyenler: 246 takip
Not: IT_2017_NEW_HD-TS_60FPS_x264_HQ-CPG üzerinden.

twitter: @MertAliYildiz
Fragmanlar Görseller
 • IT - Official Teaser Trailer
 • IT - Official Trailer 1
 • It
 • It
 • It
Yorumlar
4 gün önce
avatar
Muschetti yerine David F. Sandberg veya Mike Flanagan daha iyi iş çıkarabilirdi. Yine de tebrikler ekibe. Saygılar.

hikaye: aslında remake ama 8 uygun, anlatımdaki başarı için
kurgu: işte yönetimin ve yeteneğin girdiği yer, video sırası. yığılarak artan gerilim yetersizdi, parlıyor sönüyor. bir filmde koca sahnenin tekrar tekrar kullanmasını görmek istemem. sonuç olarak ancak 6 olabilir.
görsel: 9. korku filmlerinin sınırları var, bu yapım oldukça iyi bir yerde.
4 gün önce
avatar
Stephen King'in muhteşem eserinin, sinematik açıdan yoğun olarak beyaz perdeye uyarlandığı bir film. Çocuk oyuncular ellerinden geleni yapmışlar ve iyi iş çıkarmışlar denebilir. Benim ses kurgusu çok hoşuma gitti, sesler çok gericiydi. Film çok çok iyi başladı, adeta o atmosferi içimde hissettim. İlk dakikaları çok iyiydi, sonradan da temposunu yitirmeden devam etti. Arada bir soluklanmaya izin veren güzel bir yapım izledim. Tüm bu özellikler bir araya gelince ortaya izlenebilir bir yapım çıkmış. Tavsiye ederim. 7/10
1 gün önce
avatar
Karakterin korkunç ve gizemli olması, korku filmlerinde etkiyi arttırıcı önemli etkenlerdir. Çoğu korku filminde de bu şekilde olduğunu görürüz. Biraz basite kaçmak da aslında. Çünkü sonucun alınmaması imkansıza yakın. İşte bu yapımda öyle değil. Karakteri Palyaço. Başlı başına absürt bir olay. Bunun üstüne filmin ilk dakikalarından itibaren size filmde neyle karşılaşacağınızı da gösteriyor. İşte buna rağmen böylesine etkileyici olmayı başarabilmesi gerçekten taktir edilesi. Bilindik sınırların dışında.

Açılış sekansında 1990 yapımı filmden daha çarpıcı olacağının sinyallerini vererek mükemmel bir başlangıç yapıyor. Bütün salon malum olaydan sonra buz kesmişti. Kimse beklemiyordu. Vahşeti arttırmak çok doğru bir tercih olmuş. O olayla ilgili bazı eleştiriler yapılmış ama tam aksi böyle olmasını ben daha çok beğendim ki 90 yapımı filmin en büyük eksikliklerinden biri de sert olmamasıydı.

90 yapımı filmle birçok açıdan benzerlik gösterse de işleniş olarak farklıkları var. En çok göze çarpanı üç saatten biraz fazla olan 90 yapımı filmde olaylar bütünüyle anlatılmıştı ve iç içe ilerliyordu. Bu yapım ise daha çok ilk yarılarını anlatıyor. Yani daha çok karakterlerin çocukluk yıllarını izliyoruz. İyi de olmuş, olay akışını daha çok beğendim. Bir diğer farklılık da gerek görsel açıdan gerekse duygusal açıdan bu çok daha sert bir yapım. Özellikle çocukların hikayelerine daha fazla yer verince, psikolojilerinin ne durumda olduğu çok daha iyi aktarılmış.

Dönemini çok iyi yansıtan, gerilimin hakim olduğu etkileyici bir atmosferi var. Her an korkutmaya müsait. Sadece karanlık sahnelerde değil, aydınlık sahnelerde bile böyle. Bu açıdan da genel korku filmlerinden ayrılmayı başarıyor. Görsel açıdan da oldukça iyi iş çıkarılmış olmasının etkisiyle de birkaç tane unutulmaz de sahneye sahip.

Çocuk kadrosu, sinema tarihinin en unutulmaz ekiplerinden biri olmuş. Her biri yaşının çok çok üzerinde bir performans göstermiş. Yalnız Richie rolündeki, Stranger Things'in parlayan yıldızı Finn Wolfhard değinmemek olmaz. Komedi yükünü neredeyse tek başına sırtlıyor ve hiç bir sahnede göze batmamış. Pennywise rolünde izlediğimiz Bill Skarsgård unutulmazlar arasına girebilecek kadar iyiydi. Çok doğru bir tercih olmuş.

Uzun lafın kısası: Sağlam senaryosu, etkileyici atmosferi ve başarılı oyuncu performanslarıyla çok başarılı bir uyarlama.
7.5--> 7
It Altyazıları
Henüz bu filme ait altyazı bulunmuyor.
246 takip
Bu filmi sevenler şunları da sevdi
Forumdan Benzer Başlıklar
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017