Reklamı Kapat
Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

cereyan

 
Kayıt : 15 Ocak 2012
Son Giriş : Gizli
 • Hostages
  Hostages [S01E07]
 • Paralel Evren
  Paralel Evren
 • Başlangıç
  Başlangıç
 • Prestij
  Prestij
 • Sevginin Gücü
  Sevginin Gücü
 • Cesaretin var mı Aşka?
  Cesaretin var mı Aşka?
 • Fringe
  Fringe
 • Bir Varmış Bir Yokmuş
  Bir Varmış Bir Yokmuş
 • How I Met Your Mother
  How I Met Your Mother
 • The Big Bang Theory
  The Big Bang Theory
 • Robin Tunney
  Robin Tunney
 • Simon Baker
  Simon Baker
 • Jim Parsons
  Jim Parsons
 • Jim Caviezel
  Jim Caviezel
 • Michael Emerson
  Michael Emerson
 • The Mentalist
  The Mentalist
 • The Big Bang Theory
  The Big Bang Theory
 • Şüpheli Şahıs
  Şüpheli Şahıs
 • How I Met Your Mother
  How I Met Your Mother
 • Fringe
  Fringe
Son Yorumları
Stranger Things (2016)
24 Ağustos 2016
bir dizinin başında 4 çocuk ana karakter olacak ve yetişkinler de dahil tüm seyirci kitlesi diziye bayılacak... bu ihtimale pek inanmayan yapımcılar diziye biraz mesafeli durmuş ve Duffer kardeşler diziyi epey bir zaman kanallara kabul ettirememişler. neyseki netflix diziye şans vermiş ve iyi ki de vermiş.

dizinin ana karakterleri çocuklar ama konu o kadar güzel ve sürükleyici ki bu göze batmak şöyle dursun daha sürükleyici yapıyor diziyi. dönemin atmosferi oyuncuların hareketine kadar çok ama çok iyi yansıtılmış. dizideki bütün oyuncular karakterlerin hakkını veriyor. her bir karakter grubu (joyce ve polis şefi, nancy ve jonathan, çocuklar) birbirinden habersiz olayın çok farklı yönlerini keşfedip aydınlatıyorlar ve sürecin bu şekilde ilerlemiş olması da diziyi daha sürükleyici yapıyor.

dizinin konusunun daha önceki dizi veya filmlerle benzerliği hakkında çok çeşitli sipekülasyonlar var ama benzer bile olmuş olsa hangi dizi çok özgün ki zaten. bence konudan çok işlenişe sürükleyiciliğe bakıyor seyirci. böyle de olması gerekiyor. bu perspektiften bakınca da stranger things bence bu sezon vizyona giren en sürükleyici, aptalca diyaloglarla seyirciyi sıkmayan, uzun bir sezonla seyirciyi yormayıp 8 bölümde verilmek isteneni veren bir dizi olmuş.
The Dressmaker (2015)
15 Temmuz 2016
Trajikomik olayların süregeldiği, her bir karakterin kendine has birçok özelliği barındırdığı, ekstrem, sıradığı bir film olmuş. Yer yer gülüyorsunuz yer yer de duygulanıyorsunuz. Pek çok duyguyu seyirciye iyi bir şekilde aktarmayı başarıyor film. Yalnız kate winslet ve liam hermsworth ikilisini bir araya getirmelerini pek anlayamadım. Tamam kimyaları çok iyi tutmuş ama senaryo icabı aynı yaşlarda olduklarının söylenmesi gerçeklik duygusundan biraz itiyor. Zira kate 40 yaşında liam ise daha 25'inde film çekilirken. Gerçi filmin kendisi absürd olaylarla ilerlediği için buna pek takılmamak lazım aslında. Gerek tilly'nin annesi molly'nin çılgın halleri olsun gerek kasabanın polisi farratın kumaş fetişi olsun gerekse de diğer kasaba halkının her birinin çılgın karakterleri çok iyi yansıtılmış filme. Bu absürd karakterler ve trajikomik olaylar hiçbir şekilde göze batmıyor filmi olduğu gibi kabul ediyorsunuz. Bu açıdan bence yönetmen de senaristler de oyuncular da emeklerinin karşılığını seyircinin tatmin olmasıyla almışlar diye düşünüyorum. Bence puanını hakeden bir film. Konu çok çetrefilli değil mevcut bir olayın çözüme ilerlemesi yolunda karakterlerin başına gelen bir takım olayları iyi harmanlamışlar. Ortaya güzel seyirlik bir film çıkmış.
Fathers and Daughters (2015)
20 Haziran 2016
filmin benim gibi baba kız arasındaki muhteşem ilişkiyi anlattığını düşününenler varsa izlemesin derim. zira film kesinlikle bu perspektifte ilerlemiyor. afiş her ne kadar öyleymiş gibi görünse de yorumlardan da okuduğum kadarıyla ailesiyle ve çocuklarıyla izleyecek olanlar bu yanılgıya kapılmasın. tabi filmin çok cüretkar olduğu sonucu da çıkmasın buradan.

açıkçası konu benim pek beklediğim gibi çıkmadı bu yüzden izlerken biraz sıkıldığımı söylemem gerek. ben başta da belirttiğim gibi daha çok baba kız arasındaki ilişkiye ve yıllar sonra babanın kızında bıraktığı güzel izlere odaklanan bir film olduğunu düşünmüştüm. bana beklediğimi vermediği için biraz hayal kırıklığı yaşamadım değil. ama film çok kötü de değildi bence orta karar bir dram filmiydi. ben sadece amanda seyfried'in can verdiği katie karakterinin yaşadığı bunalımı çok ama çok aşırı buldum. önce annesini kısa bir süre sonra da kendisine güzel bir çocukluk yaşatmış babasını kaybediyor ve evet bu çok korkunç bir şey ama yetişkin bir kadın olarak hele de psikoloji okumuş bir kadın olarak hayatın kendisine verdikleri karşısında bu kadar panik atak hallerine girmesini ve yaptığı aptalca hareketlerle sevdiği adamı bile kaybetme noktasına gelmesini çok fazla buldum. açıkçası bu aşırılık bir nevi tv karşısında saç baş yoldurdu da diyebilirim.

russell crowe'un oyunculuğuna diyecek bir şey yok hatta yan rolden bruce greenwood bile filme bir hava katmış ama amanda seyfried ve aaron paul ikilisinin kimyası bence pek tutmamıştı. aaron paul'u breaking bad'deki rolüyle çok seviyordum ama beyazperde de kendisine bir türlü alışamadım. amanda seyfried de çok güzel bir kadın ama bence yüzünde ifade eksikliği olan oyunculardan. hatta şöyle diyebilirim ki amanda'nın küçüklüğünü oynayan kız bile ondan daha başarılıydı bence. ya da en azından duygusal sahnelerde daha başarılıydı.

sonuç olarak filmin size bir şeyler vermesini ve bol bol duygusal anlar yaşatmasını beklemeyin. o temada bir film değil kesinlikle. her ne kadar flashback ve günümüz şeklinde ilerliyor olsa da ve geçmişin anlatıldığı kısımlar ağır dram içerse de ağırlıklı olarak küçük yaşta ailesini kaybetmiş ve bu sevginin eksikliğiyle yetişmiş arada hatalar yapan yetişkin bir kadının hikayesine odaklanmış bir film diyebilirim.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2016