Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

fernazbey

 
Kayıt : 31 Ekim 2011
D.Günü : Temmuz 28, 1988 (29) Aslan
Şehir : Ankara
Meslek : Elektrik-Elektronik Müh. Radyo-Televizyon Programcılığı
İlgi alanları : Sinema Edebiyat Aile
 • Aşkın (500) Günü
  Aşkın (500) Günü
 • Kung Fu Panda
  Kung Fu Panda
 • Açlık Oyunları
  Açlık Oyunları
 • Malcolm X
  Malcolm X
 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?
  Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?
 • Leyla İle Mecnun
  Leyla İle Mecnun
 • Charles Chaplin
  Charles Chaplin
 • Tom Hanks
  Tom Hanks
 • Tom Cruise
  Tom Cruise
 • Emily Blunt
  Emily Blunt
 • Filiz Akın
  Filiz Akın
 • Dangal
  Dangal
 • Half Girlfriend
  Half Girlfriend
 • Hayran
  Hayran
 • İstanbul Kırmızısı
  İstanbul Kırmızısı
 • Kapoor and Sons
  Kapoor and Sons
 • avatar
  Serkan Aydemir
 • avatar
  muyokim
 • avatar
  qep-che
 • avatar
  McMurphy
 • default avatar
  SoylentGreen
Son Yorumları
Bajrangi Bhaijaan (2015)
08 Aralık 2017
Yoruma kalp yumuşatan bu harika film için teşekkür ederek başlamak lazım..

Salman Khan kaslı vücudu ile harika işler başaran bir Bollywood aksiyon oyuncusu aslında. Romantik filmlerinde bile her zaman o fit vücudunun aktifliğini görürüz ama burada öyle harika, öyle içten, öyle yüreğe dokunacak bir hikaye ve senaryo ile karşımızda ki hayretler içinde kalmadan izlemek, yürek yumuşatan bu filmde incelmemek ve geçici gündemlerimizin içinde unuttuğumuz insanlığımızı hatırlamamak mümkün değil.. Salman Khan tam da hak ederek aldığı bir sürü ödülün yanında izleyiciyi tatlı rol arkadaşıyla beraber yanına alıyor ve uzun soluklu bir tesir bırakacak hikayesinde hepimize unuttuğumuz erdemlerden sağlam bir ders veriyor..

Evet, önce insanlık...
Önce dürüstlük..
Önce doğruluk..
Ve sevgi!!

Nefret hikayeleri karşılık bulmak için ne kadar uğraşırsa uğraşsın her zaman sevginin, barışın ve doğruluğun kazanacağı hikayeler başımızın üzerinde yerini bulacaklar, bunu bu filmde bir kere daha gördük, izledik! Salman Khan, soyadında var olan kimliğinin tesiriyle belki, iki ülke arasında köprü olabilecek ve en azından toplumları barıştıracak filmlerin içine, adını altın harflerle yazdıracak kaliteli bir film katıyor. Gerçekten çok tebrik hak eden bir yapıt.. Ve uzun yıllar unutulmayacak, sık sık geriye dönüp dönüp izlenecek bir film olacaktır.

Hint aksiyon filmlerinin şahından, pardon korkusuz Salman'ından selamet ve sevgi dolu bir hikaye diyelim ve noktayı koyalım.. Şimdiden mendiliniz hazır olsun!!
Fan (2016)
08 Aralık 2017
Shah'dan sevenlerine mesaj dolu bir film..

Tüm dünyada ünlülere benzemek için türlü türlü ameliyatlar geçiren.. Angelina Jolie'ye benzemeye çalışan, Barbie bebek olmak isteyen fanların haberlerini izliyoruz ve çoğu zaman onların benzemek isterken aslında yakından uzaktan hiç bir alakalarının olmadığını görüyoruz, en azından benim onlarda gördüğüm sadece bir çeşit hastalıklı yaklaşımdan ibaret.

Shah, belki kendi çektiği sıkıntılardan esinlenerek, belki de tüm ünlü oyuncuların yaşadıklarını görerek harika bir senaryoyu oynamış. Bir fanla bir SuperStar'ın aynı hikayede birleşmesi ve hiç bilmedikleri yanlarını görmeleri konuya güzel bir dokunuş katmış. Fan ile Superstar arasında gidip gelirken her insanın beyaz ve siyah yanlarının olduğunu görmek ve finalde izleyiciyi en başından itibaren gösterdiği o beyazlık ve siyahlıkların ortasında, gride bırakmak sinematografik açıdan filme çok ekstra katkılar sağlıyor hiç kuşkusuz.
Yönetmenin ekstra gayretine sebep olacak yüzlerce durum olmak durumunda kaldı ve sanırım hem Shah hem de yönetmen bu durumdan fazlasıyla başarılı çıktı. 2 saat 18 dakikalık filmde müzikler ve danslar olmadan yoğun bir hikaye ve aksiyonla karşılaştık. Üstelik bunu baştan sona sadece Shah kendi performansı ile ortaya koyuyordu. Sadece bu bile filmin iddiasını özetlemek için yeterli bir risk.. Ama bu risk Shah'ı 62. Filmfare Ödüllerinde en iyi erkek oyuncu dalında aday etti. Aamir Khan'ın Dangal'daki müthiş performansı ipi göğüslese ve Shah onun gölgesinde kalsa da kendi kariyeri adına çok güzel bir başarıya imza attığını düşünmekte haklı olacaktır.

Uzun lafın kısası Shah'ın alışkın olduğumuz filmlerinden çok farklı bir çalışma "Fan". Hint sinemasının yarınlarına bakmak isteyenler için güzel bir seçenek..
Istanbul Kirmizisi (2017)
08 Mart 2017
Sloganıni bile tutturamamis bir film. İşin doğrusu kadronun zenginliğine bakıp bu filme gitmemek çok zor ama hikâyenin akışında.. çatışma unsurlarında anlamadığım yerler var. İnsan kendini suçlamak istiyor. Fakat bu film için bu geçerli olamayacak.
Ferzan Ozpetek için her filminde değişmez konulardan birine dokunmuş olmasını tahmin etmek zor değildi. Bunun her seferinde dönüp dolaşıp anlatılması ve ne olursa olsun desteklenmesi bana garip geliyor. Filmin hikâyesini anlatısi.. oyunculuklarin kendilerini göstermesini.. senaryonun kalitesini ispatlamasini değil de Ferzan Ozpetek in önemsediği konusunu anlatmasını izlemek beni ve sanırım benim gibi düşünen herkesi anlamsız bir mücadelenin verildiği bir çalışma olduğu düşüncesine itiyor. Bir homo olarak hetero hikayeler elbette anlatılabilir ve bence ısrarla birini seçmek zorunda hissedilmemelidir. Sinema elbette fikirlerinizi anlatma aracı.. bir anlamda özgürlüğü dünyanın ötesinde bulduğunuz bi alan ama bence bunun canını çıkarmamak lazım. Fikrini anlatırken sinema sadece araç olmaya itilmemeli.
Halit Ergenç ve Tuba Buyukustun için olumsuz söylenecek söz yok. Mehmet Günsur için de öyle. Onlar olmasa film pek de iç açıcı geçmeyecekti. Onların varlığı neyse ki yetti.
Bazı yerlerde kameraların Yeşilçam açılarini anımsatmasi ilginçti. Kameraya yüzü dönük olmaya ve hafif tiyatral konuşmaya çalışmalarıni gormek hem ilginç hem de eğlenceliydi, not etmeden geçemedim.
Kararsız kalanlar.. sabirliysaniz gidin diyorum ve bitiriyorum
Film Altyazıları
The Mountain Between Us (7,102) Stronger (4,069) Dunkirk (3,051) Loving Vincent (1,894) American Made (1,622) Flatliners (1,595) It (1,590) Kingsman: The Golden Circle (1,452) Mother! (1,338) The Foreigner (761)
Dizi Altyazıları
Vikings (14,033) Mr. Robot (6,621) Shameless (5,616) Game of Thrones (3,274) Manhunt: Unabomber (2,752) Peaky Blinders (2,672) Designated Survivor (1,489) Lucifer (1,333) The Big Bang Theory (1,278) Supernatural (1,170)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017