Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

asparmonad

 
Kayıt : 15 Ekim 2011
Son Giriş : Gizli
 • Pıtırcık
  Pıtırcık
 • Sınav
  Sınav
 • Koro
  Koro
 • Coco
  Coco
 • Galaksinin Koruyucuları
  Galaksinin Koruyucuları
 • Jumanji: Vahşi Orman
  Jumanji: Vahşi Orman
 • Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri
  Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri
 • Kapan
  Kapan
Son Yorumları
The Cove (2009)
12 Kasım 2017
Benim sormak istediğim bir soru var:
Bu belgeselde yunusların öldürülmesine mi tepki verilmiş, yüksek civa içermeleri ve sağlıksız ürün olmalarından dolayı tüketimine mi tepki verilmiş, yoksa acı çektirilerek öldürülmelerine mi?

Eğer sağlık sebebiyle ise kısmen katılıyorum. Ama bütün deniz ürünlerinde civa olduğu da bir gerçekken neden sadece yunus balıkları?

Sadece yunusların değil, bütün hayvanların işkence görerek öldürülmesi kötüdür ve vahşettir. Fakat hiç acısız ölüm olmadığı da bir gerçek. Ağlarla sudan çekilerek boğulan balıklardan, boğazları kesilen ineklere kadar hayvanlar ölüm anlarında acı çektiklerini göz önüne alırsak vejeteryan mı olmalıyız? Ya da yunusları diğer hayvanları üstün tutan nedir? Zekaları mı? Zeki olmaları diğer canlılardan üstün olmalarını gerektirir mi?

Yok sadece Yunus balıklarının acı çektirilerek öldürülmesiyle ilgili bir belgeselse, kusura bakmasınlar katılamıyorum kendilerine. Irak'ta 1,5 milyon insan öldürülürken de acaba rahatsızlık duydular mı? Arakan'da insanlar katledilirken acaba hiç belgesel çekmeyi düşündüler mi? Ortada daha büyük bir vahşet varken, Suriye'de, Filistin'de, Arakan'da insanlar katledilirken yunus balıklarının çektikleri drama üzülen insanlar bana: Kerbela'da Hz Ali'nin öldürülmesine göz yuman fakat bir sineğin kanını akıtmaktan rahatsızlık duyan iki yüzlü kufelileri aklıma getirdi.
An Inspector Calls (2015)
27 Haziran 2016
Küçüklüğümde bu filmin aynısını, fakat Türk yapımını izlemiştim. Aydan Şener oynuyordu.
Yüzleşme (1996)
http://www.turkcealtyazi.org/mov/0132636/yuzlesme.html
Dizi Altyazıları
La casa de papel (11,021) The Flash (2,110) Counterpart (1,812) Vikings (1,641) The X Files (1,561) Legends of Tomorrow (1,488) Supernatural (1,138) Black Mirror (1,123) Gotham (1,108) Agents of S.H.I.E.L.D. (1,087)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018