Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

BenYenilmezim

Yorumbaz
 
Kayıt : 06 Eylül 2011
 • Siren
  Siren [S01E02]
 • Siren
  Siren [S01E01]
 • Kami sama no memo chô
  Kami sama no memo chô [S01E02]
 • Kami sama no memo chô
  Kami sama no memo chô [S01E01]
 • So-Ra-No-Wo-To
  So-Ra-No-Wo-To
 • Hayao Miyazaki
  Hayao Miyazaki
 • Robin Williams
  Robin Williams
 • Elle Fanning
  Elle Fanning
 • Lea to the Rescue
  Lea to the Rescue
 • McKenna Shoots for the Stars
  McKenna Shoots for the Stars
 • Ormana Doğru
  Ormana Doğru
 • Prodigy
  Prodigy
 • Kami sama no memo chô
  Kami sama no memo chô
Son Yorumları
Çocukça, aile ilişkisini, dostluğu... McKenna adlı jimnastik dehası bir kız. En iyi arkadaşı Toulane ile birlikte tek bir hayali vardır. Birlikte seçmeleri geçip dünya şampiyonu olmak. Bu uğurda da yapamayacağı hiç bir şey yoktur.

Birgün hikaye okurken hiç bir şey anlamadığını acı bir şekilde anlar. Bu yüzden ona yardım edecek tek bir kişi vardır. Adı Josie. Bedensel engelli genç bir kızdır. Ama işini iyi yapıyordur. Ancak McKenna, Josie'nin öğretme tarzını beğenmez çünkü kendisine bebek gibi davrandığını düşünür. Ve çok geçmeden de antrenman sırasında ayağını kırar. Ve işler sarpa sardıkça McKenna empati yapmayı öğrenemeye başlar. İşte asıl McKenna'nın hkayesi o zaman başlar. Gülücük

Oyunculuklar süperdi. Hiç sıkılmadım. Pek çok yerde oldu bittiye getirdikleri sahneler oldu ama ben yine de beğendiğimi söylemeliyim çünkü samimi, sade, anlaşılır ve en önemlisi "basit" olmasına rağmen bunun aslında ne kadar önemli olduğunu izleyiciye aktarabiliyor.

Film aslında anlatmak istediği arkadaşlığın ne kadar değerli olduğu... Ailecek izlenebilecek bir film. Gülücük
Lea to the Rescue (2016)
Bugün
Gerçekten özlemişim. Hey gidi hey be. Ne çok izlerdim! Küçük çocukları gider ailelerinin hayatını zorlukları aşarak kurtarmaları... Bu tür filmleri çocukluğumda baya izlemiştim. Şimdi bu saatlerde izleyince gerçekten harika hissettirdi beni. Hele ki sade ve yalın şekilde abi-kardeş sevgisini göstermeleri süper olmuş. Lea'nın abisi için Brezilya'ya gitmeye cesaret etmesi ve abisini yağmacılardan kurtarmak için tüm tehlikeleri göze alışı... Tabi yanında da ablası yaşında bir kadının da yardımı ile maceraya atılıyor.

Korkusuz, gözüpek bir kızın içindeki macera ruhunu yaşamasıyla insan izlerken kendinizinde hoş vakit geçirdiğini hissedebiliyorsunuz. Gülücük Filmin en önemli mesajı da içimizde hissettiğimiz sevdiklerimize ait sevginin ne kadar olağanüstü olduğu. Basit ama hoş Gülücük
Prodigy (2017)
Bugün
Arkadaşlara katılmıyorum. Ne diye filmi izlediklerini merak ediyorum. Pekala bende buna benzer pek çok film ve dizi izledim ve hepsi klasik bir düşünceye tabi. "Özel güçlerin var. Tehlikelisin. Senin ne olduğunu çözmemiz lazım." gibi tabirlerle dolu ve filmin ya da dizinin sonu mecmua...

Bu filmde diğer benzer hikayelerden çok daha farklı bir kurgusu var. Bir nevi tam tersi. Burada telekinezi güçleri olan bir kızı hücreye kapatsalarda amaç kızı psikolojik olarak tedavi uygulamaktır. Ancak kız buna hiç yanaşmıyordur. Ve en az kendisi kadar inatçı olan Dr.Fonda ile tanışınca işler değişime uğrar.

Pek fazla anlatmak ya da söylemek istemiyorum. Çünkü beklenti büyüdükçe filmde yer alan seyrilik size ölüm gibi gelebilir. Sonuçta birkaç kurguyu bizim düşündüğümüzden farklı yapıp filmin verdiği mesajı kendimiz görmemizi sağlamaya çalıştıklarını düşünüyorum.

Adam ve küçük kız gayet iyi idi. Rollerinin hakkını vermişler. Kimyaları da öyle uyumlu olmuş ki aralarındaki bakışlarını bile ne demek istediklerini anlayabiliyorsunuz. Ben şahsen bunu böyle gördüm.

Yalnız altyazı biraz yetersiz. Cümle kalıpları bildiğin anlamsızdı. Anlamadığım onca şey oldu ancak biraz ingilizce bilince karakterlerin ne demek istediğini anlayabiliyordum. Tabi biraz da adam ve kız arasında felsefik konuşmalar da vardı. Sanırım arkadaşımız felsefik cümle kurarken çok zorlanmış. Anlayabiliyorum. Ama yine de teşekkürler. Nasihatim ise altyazı türkçe yaparken istikrarlı, düzgün, kaliteli, Türkçe kurallarına uygun yapmak zaman ve sabır ister. Acelesi yok. Arkadaşımız acele etmiş anlaşılan.

Tekrar teşekkürler. Gülücük
Çeviri Duyuruları
Siren (01x02)   %100 Tamamlandı
Siren (01x01)   %100 Tamamlandı
Siren (01x03)   %5 Devam ediyor
Film Altyazıları
Red Sparrow (7,340) Den of Thieves (3,079) Maze Runner: The Death Cure (2,817) Winchester (2,563) Hostiles (2,336) 12 Strong (1,840) A martfüi rém (1,765) The Commuter (1,362) Bleeding Steel (1,347) Submergence (1,195)
Dizi Altyazıları
La casa de papel (7,685) Supernatural (4,758) Westworld (3,468) The Big Bang Theory (3,432) The Terror (2,886) Gotham (2,871) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,430) Arrow (2,397) The Flash (1,982) Krypton (1,702)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018