Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

BenYenilmezim

Yorumbaz
 
Kayıt : 06 Eylül 2011
 • Kami sama no memo chô
  Kami sama no memo chô [S01E02]
 • Kami sama no memo chô
  Kami sama no memo chô [S01E01]
 • So-Ra-No-Wo-To
  So-Ra-No-Wo-To
 • Chocolate
  Chocolate
 • Göster Gününü
  Göster Gününü
 • Sessizlik
  Sessizlik
 • High Kick! 2
  High Kick! 2
 • Mi-han-hae, Ko-ma-weo
  Mi-han-hae, Ko-ma-weo
Son Yorumları
Chocolate (2008)
25 Mayıs 2017
Bir kaç cümle ile sadece bu film anlatılabilir. Gerisinin kesinlikle izlenmesi gerektiğine inanıyorum.

Dıştan görülen o ki insanlar tarafından akli dengesi bozuk bir kız düşünün. Aslında hastalığı otistik olmasından kaynaklanıyor. Genelde psikoloji olarak düşünürsek çok zeki birer bireyler. Neyse...

Kendimizin farklı olup da sosyalleşmemizin nasıl olup olmayacağını anlatan yegane bir yapıt. Yönetmen bu konuyu işlerken ASosyal olarak tanımladığımız hatta hasta olarak düşündüğümüz insanlara ne denli uzak olduğumuzu hatırlatıyor. Aslında bir nevi de en önemli olanın sadece kalbin sevgiyi unutmaması gerektiğini hatırlatıyor.

Bana hissettirdikleri bunlardı. Bu film öyle bir şekilde çevrilmiş ki otistik bir kızın hepimizi temsil edebileceğini gösteriyor. Zihinsel olarak değil Ruhen ve Kalben...

Dostça Kalın
Kick-Ass (2010)
25 Mayıs 2017
Uzun lafın kısası.

Küçük bir kız. Bir baba ve bir de süper kahraman olmak isteyen bir genç. Bu üçü arasındaki diyalog ve aralarındaki aksiyon birleşince harika bir üçlü oluveriyorlar.

Mindy,
Sürprizbozan: Göster
Asıl kahramanı tabii ki babası. Yadsınamaz. Ancak babası da biliyor ki kendisi bir gün ölürse kızı kendisini korumak zorunda kalacaktır. İşte bu korku ile Mindy'yi olduğundan daha acımasız ve cesur yetiştirmiştir.

Baba ise bildiğimiz o klasik babalardan. Kızı için her daim endişelenen ve onun yanında ayrılmayıp ne olursa olsan korumak isteyen merhametli bir baba.

Genç ise dövüşle alakalı hiç bir şey bilmemesine rağmen süper kahramanlara özenen ve bunun için de çalışmaya başlayan biraz saf ama iyi niyetli biri.

Diyebileceğim tek şey. Mindy'yi bir tek ben mi canavarlaşan bir masum olarak görmüyorum?

İçimizdeki kahraman Kick Ass mi yoksa Big Daddy ile Hit Girl mü? Bunu sorgulatan bir yanı var filmin. İzlediğimde içimdeki iyi ya da kötü denebilecek yanların tamamen HitGirl'e ait olduğunu belirtmeliyim. Şu cümle HitGirl ile benim içimdeki ruha tercüme olabilir.

İyi insan olmak savaşmamak değil gerekirse içindeki canavarı masumlar için ortaya koymalı, bir ya da binlerce masumu kurtarmanın karşılığında kötü insanları öldürebiliyorsan ne mutlu sana. Ancak kötü insanların arasında masumların da öldüğünü görüp yardım edemiyorsan sen kendine ne diye iyi insan diyebilirsin?

Yukarıdaki cümle ile Mindy'nin iç dünyasını ve ona paralel olarak da kendi iç dünyamı anlatmış olabilirim. Umarım başarmışımdır.

İyi Seyirler.
Do-ga-ni (2011)
20 Mayıs 2017
Hayli yüksek puan verdiğimin farkındayım. Ama inanın hakediyor. Zaten iş çocuk oyuncularda bitiyor. Tanıdığım bir çok çocuk oyuncu bu filmdeydi. Özellikle Kim Hyun-Soo'nun oynadığı karakter gerçekten sevilesi. Onu Good Doctor dizisinden tanıyan vardır.

En ilginç olan ise
Sürprizbozan: Göster


Neyse filme gelecek olursak ki gerçek olaydan da esinlenip yapılan bu eser bir öğretmenin çocukların istismara uğradığı görünce bunun için savaşan biri haline geliyor.

Gerçekte hayat: Mutlulukların "samanlıkta iğne aramak" dan farkı olmadığını bu filmde görebiliyoruz.

İnsanlar içlerindeki iyiliğinin ne kadar kırılgan olup kötüye dönüştükten sonra geri dönülemez bir kulvara geldiklerine şahit oluyoruz.

Sürprizbozan: Göster
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017