Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

BenYenilmezim

Yorumbaz
 
Kayıt : 06 Eylül 2011
 • Kami sama no memo chô
  Kami sama no memo chô [S01E02]
 • Kami sama no memo chô
  Kami sama no memo chô [S01E01]
 • So-Ra-No-Wo-To
  So-Ra-No-Wo-To
 • Talihsiz Serüvenler Dizisi
  Talihsiz Serüvenler Dizisi
 • Sözcüklerin Gücü
  Sözcüklerin Gücü
 • Düşüş
  Düşüş
 • Stitchers
  Stitchers
 • İpler
  İpler
Son Yorumları
Şimdilik 6/10 verdim ama bu filmi tekrar Jim Carrey hatrına tekrar izleyeceğim. Çünkü ilk izlediğimde hiç bir sahnesini hatırlamadığım ilk film oldu bu. Bana çok yavan geldi. Özellikle oyunculuklar. İşi bildiğin Jim Carrey götürmüş diyebilirim. Çocuk oyuncular ise bana pek fazla o duygu çekimserliğini yansıtamadılar. Ne bileyim? Karakterlere pek hatta hiç ısınamadım. Aslında harika bir film olmasını ve favorim arasına girmesini istemiştim. Ama giremedi.

Artık dizisi çıktı. Netflix'in de katkılarıyla dizisi mutlaka iyi olduğunu düşünüyorum. Sevdiğim oyuncular da var. Fragmanında gördüğüm kadarıyla Jim Carrey'nin oynadığı karakteri oynayacak adamda iyi yansıtmış. Umarım bana Jim Carrey'i aratmadan diziyi izlememe şans verir. Bakalım. Gülücük
Akeelah and the Bee (2006)
11 Ekim 2017
İlk izlediğim zaman filmin vermek istediği mesajı anlayabilsem de nedense beğenmemiştim. Bilmiyorum. Ancak bugün düzenleme yaparken izlediğim bu filmi tekrar izleme isteğim geldi. Taktım dvd ve iş yaparken izlemeye de başladım. Ancak filmin sonuna doğru gelince işi bıraktım çünkü içindeki mesajı ve karakterlerdeki duygu, azim hikayesi beni içine çekti. İşte bu yüzden sonundaki sahneyi öncekinden daha çok sevdim. Başka söze ne gerek var. Filmin dediği gibi;

"En derin kaygımız, yetersizliklerimiz değildir. En derin kaygımız, tahminimizden öte güçlü olan yanlarımızdır. Kendimize şunu sorarız. 'Bu kadar zeki, muhteşem, yetenekli ve harika olacak kadar, kimim ki ben? Aslında neden olmayayım ki?' Hepimiz içimizdeki Tanrı'nın görkemini göstermek için dünyaya geldik. Ve ışığımızın parlamasına izin verdiğimizde diğerlerine de aynısını yapmaları için müsaade göstermiş oluruz."

Filmin ana teması kısaca yukarıdaki pragrafta. Ne kadar güzel alıntı yapılmış. Değil mi? *-*
The Fall (2006)
11 Ekim 2017
Yorumlara bakarak sanat eseri denilerek ve konusu basit olsa da ilgimi çeken bir kızın ve bir adamın hastanede tanışıp masal anlatması gerçekten farklı bir ilgimi çekmişti. Kesinlikle izlemem gerektiğini anlamıştım.

Ancak izlemeye başladığımda bekliyorum ki filmin içine gireyim. Yok olmuyor. Filmi sonuna kadar izledim çünkü yarım bırakmayı sevmiyorum. En azından belki kurguya daha kaliteli girerler dedim. Yok o da olmadı.

Görsel açıdan gerçekten bir resmin içindeymişiniz gibi hissediyorsunuz. Ama oyunculuklar vasatın altında olunca ne adamın ne de kızın duygularını hissedebiliyorsunuz. Bu yüzden sırf -üzülerek de söylüyorum ki- oyunculukları hiç sevmedim. Neredeyse hiçbiri rollerinde başarılı değildi. Belki ben yanılıyorum ama eğer bir gün tekrar izlemek istersem o zaman tekrar bir gözden geçirebilirim yorumumu.

Genel olarak aklımda hiçbir şey kalmadı. Tek bir sahne var aklımda. O da adamın filmin sonunda geçen sahneleri idi. O kadar. Neyse belki tekrar izler ve tekrar gözden geçiririm. Bakalım. Sümüklü
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017