Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

kenny_c

Yorumbaz
 
Kayıt : 28 Temmuz 2011
D.Günü : Şubat 22, 1917 (100) Balık
Son Giriş : Gizli
 • The Veteran
  The Veteran
 • Low Cost
  Low Cost
 • Chalet Girl
  Chalet Girl
 • Kingdom
  Kingdom
 • Yürüyen Ölüler
  Yürüyen Ölüler
 • The Strain
  The Strain
 • Bates Motel
  Bates Motel
 • The Americans
  The Americans
 • Kral Arthur: Kılıç Efsanesi
  Kral Arthur: Kılıç Efsanesi
 • John Wick: Chapter 2
  John Wick: Chapter 2
 • PK
  PK
 • Zootropolis: Hayvanlar Şehri
  Zootropolis: Hayvanlar Şehri
 • Star Wars: Bölüm VII - Güç Uyanıyor
  Star Wars: Bölüm VII - Güç Uyanıyor
Son Yorumları
Guy Ritchie'nin 6 filmlik serisinin ilki olan yapımı bu akşam sinemada 3D izleme şansı buldum. Açılış sahnesinden sonra müstakbel Kral Arthur'un büyümesini izlediğimiz sahnede direkt Guy Ritchie filmi izlediğinizi anlamaya başlıyorsunuz. Arthur'un ufak bir çocuktan yetişkin bir adama dönerken nasıl bir hayat yaşadığını 3 dakika içinde muhteşem bir müzik eşliğinde izliyoruz. Zaten yorumlarda da söylendiği üzere filmin müzikleri gerçekten çok başarılı. Eve gelir gelmez ilk işim full albümü edinmek oldu, şiddetle tavsiye olunur. Filmde zaman zaman tempo düşse de özellikle ikinci yarıdaki aksiyon tatmin edici. Tek eleştirim Arthur'un bazı kılıçlı dövüş sahnelerinde animasyon kullanımı çok belli oluyordu. Aklıma direkt Matrix Reloaded'da Neo ve Ajan Smithlerin parktaki dövüş sahnesi aklıma geldi, filmden ziyade bir bilgisayar oyunu videosu izlediğimi hissetmiştim. O derece olmasa da bu filmde de böyle hissetiğim sahneler oldu.

Her ne kadar biz beğenmiş olsak da film için gişede işler çok da yolunda görünmüyor, 11.gün itibariyle filmin dünya genelindeki hasılatı 95 milyon dolar ve filmin bütçesinin 175 milyon dolar olduğunu düşünürsek vizyondan kalkana kadar en iyi ihtimalle maliyetini kurtaracak gibi görünüyor maalesef. Umarım bu durum Guy Ritchie'nin geri kalan 5 filmi yapmasında bir engel oluşturmaz. Çünkü bu film daha hikayeye girişti ve aksiyonun ve heyecanın dozajı her filmde biraz daha artacaktır. En azından beklentim o yönde.

Son bir yorum da sinema sektörüne virüs gibi yayılmış olan 3D olayına yapayım. Gerçekten bu durum eziyetten başka bir şey değil bence. Çoğu filmde zaten üç boyutun ü'sünü hissedemiyoruz. Bu filmde sadece finalde 3D fena değildi ancak karanlık sahnelerde resmen kör gibi hissettim kendimi, içim bunaldı. 3D istemiyoruz kampanyası başlatmak istiyorum o derece Gülücük

Velhasıl kelam, film güzel, müzikler muhteşem, gidiniz izleyiniz, filmi izlemeseniz bile müziklerini bi dinleyiniz. Youtubeda tüm müzikler var ama düşük kaliteli, yüksek kalite orjinal albümü dinlemenizi tavsiye ederim. Favorim "Growing Up Londinium" ve "Run Londinium", aslında ikisi aynı parça ama çok küçük farklılıklar var, biri yukarıda bahsettiğim 3 dakikalık sahnede çalıyor, diğeri filmin bitiş jeneriğinde.
John Wick: Chapter 2 (2017)
23 Mayıs 2017
Vizyondayken gitme şansı bulamadığım için üzüldüğüm ve sabırsızlıkla kaliteli sürümünün çıkmasını beklediğim bir filmdi. Nihayet bugün muradıma erdim. Ve baştan sona soluksuz izledim desem yeridir. İlk filmin üstüne koyarak devam edebilen seri bulmak zordur ama John Wick bunu başarmış. Haliyle bir üçüncü film bekliyoruz ve beklentimiz fena halde yükselmiş durumda. Keanu Reeves'i Matrix'den sonra tekrar Laurence Fishburne ile birlikte izlemek de ayrı bir zevkti doğrusu. Yıllar Laurence'a zalim davranmışken Keanu'nun kendini aynen muhafaza etmesi de dikkatlerden kaçmıyor değil. Harbiden bu adamın 52 yaşında olduğuna kim inanır?

Derek Colstad'ın yarattığı dünyayı bu filmde biraz daha ayrıntılı ve derinlemesine gördük. Tabi bazı yönleriyle oldukça abartılı bir dünya,
Sürprizbozan: Göster
bir nevi tanrısal düzen kurmuş Colstad. Tanrısal demişken Ian McShane'in American Gods'taki rolü gözümün önüne geldi bir an Gülücük

Velhasıl kelam, film buradaki övgüleri de puanını da sonuna kadar hakediyor. Kemerlerinizi bağlayın, nefesinizi tutun ve play tuşuna basın, John Wick bir kez daha hizmetinizde:)
Bleed for This (2016)
23 Mayıs 2017
Ben de Vinny Pazienza ismini bu filmle öğrenenlerdenim. Halbuki hikayesi gerçekten tam bir efsane. Ağır bir trafik kazasında boynun kırılacak ve sen iyileşip tekrar ringe çıkacaksın, üstüne bir de ringin efsanelerinden birini yeneceksin, hem de 2 kere üst üste. Böylesi hikayesi olan biri nasıl olmuş da böyle az tanınmış hayret.Hikaye olağanüstü olmasına rağmen maalesef film için aynı şeyi söyleyemiyorum. Oyuncu kimyalarından mı yoksa senaryodaki yetersizlikten mi bilmiyorum ama filmi izlerken açıkcası sıkıldım. Paz'ın yaşadığı drama ağırlık verilmiş olabilir evet ama en azından sıkıntılar sonrası elde edilen başarının coşkusunu bize dibine kadar yaşatarak bunu telafi edebilirdi ancak ne yazık ki bunu da başaramıyor. Belki müzik kullanımının yetersizliği de bunda önemli rol oynamış olabilir. Paz'ın tabiri caizse yeniden dirilişini coşkulu şekilde seyirciye geçirmek için uygun müzikler kullanılmış olsa bir nebze daha canlı bir film izleyebilirdik. Doğrusu güzelim hikayeyi biraz ziyan etmişler. Filmin sonunda bana kendimi iyi hissettiren tek şey filmin bitmiş olmasıydı. Kısacası olmamış.
Çeviri Duyuruları
Low Cost   %100 Tamamlandı
Chalet Girl   %100 Tamamlandı
Film Altyazıları
Kidnap (4,542) T2 Trainspotting (4,328) Beauty and the Beast (3,102) Contratiempo (1,640) The Fate of the Furious (1,592) Redivider (1,383) Dangal (1,244) The Boss Baby (1,136) The Great Wall (1,029) Get Out (893)
Dizi Altyazıları
The Flash (7,394) Better Call Saul (6,366) American Gods (6,270) Lucifer (4,542) Twin Peaks (4,424) Into the Badlands (3,804) Supernatural (3,539) Gotham (3,310) 12 Monkeys (2,806) Fargo (2,759)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017