Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

kutluhanmeral

 
Kayıt : 23 Temmuz 2011
D.Günü : Ekim 26, 1992 (24) Akrep
Şehir : İstanbul
Meslek : Öğrenci
 • Suçlar Ve Kabahatler
  Suçlar Ve Kabahatler
 • Korkuyorum Anne
  Korkuyorum Anne
 • Kadın Hamlet
  Kadın Hamlet
 • Geceyarısı Kovboyu
  Geceyarısı Kovboyu
 • Toni Erdmann
  Toni Erdmann
 • Louie
  Louie
 • Kadın Hamlet
  Kadın Hamlet
 • default avatar
  sr_hat
 • avatar
  Serkan Aydemir
Son Yorumları
Léolo (1992)
09 Ekim 2016
Roman tadındaki diliyle, bir çocuğun gözünden hayata dair enfes bir anlatım.

Babanın kural koyuculuğu (ki otoriter bir tip olmamasına rağmen sadece "baba" figürünün etkisi), annenin dinlendirici kucağı, ağabeyin eksik kalmış gelişimi gibi örneklerini çoğaltabileceğimiz sahneler Freud, Lacan gibi isimlerle filmi okumanıza fırsat veriyor. Seçilen müzikler enfes.

Ah bir de bkz. Peter Pan Sendromu.
Mat i syn (1997)
27 Temmuz 2016
Hareket halinde olan bir tabloyu mu seyrettim? Turner, Rembrandt, Caravaggio'nun çizdiği bir sinema filmi mi vardı?

Işıkları bu kadar iyi kullanan, başrole "doğayı" ve doğanın repliklerini ekleyebilen, ıssızlık ve çaresizliği yalın bir anlatımla tablovari bir görüntü eşliğinde veren mükemmel bir başyapıt.

Kollarındaydım, bakıma muhtaç ve yaşamı sürdürmekten acizdim. Şimdi sen benim kollarımdasın. Yalnız mı kalacağım? Bir daha bütün olamayacağım, korkuyorum. Seni seviyorum, anne.
Fearless (1993)
24 Temmuz 2016
“Ruh yaptığı yolculuğun sonuna gelmiştir. Çıplak ve yalnızdır. Ebediyete yaklaşmaktadır.”

Yazıyı, Pink Floyd’un Fearless isimli parçasıyla okumanızı öneririm. Filmle bir alakası yok ama şarkı gerçekten çok iyi. Ya kullandıkları tezahüratlara ne dersiniz?

Kadrosunda; Jeff Bridges, Isabella Rossellini, John Turturro gibi isimlerl--- durun böyle olmadıysa, markette dolaptan aldığı sütü kafaya diken -Dude- Jeff Bridges, Mavi Kadife’de Dennis Hopper’ın oksijen çekerken dokunduğu Isabella Rosselini ve durmadan aynı senaryoyu yazan Mr. Fink nam-ı diğer John Turturro gibi isimleri kadrosunda bulunduran, 1993 yapımı, psikolojik dram diyebileceğimiz bir Peter Weir filmi. Senaryosu Rafael Yglesias’ın kitabına dayanmaktaymış.

Yazıya böyle başladım çünkü konumuz aslında; ölüm. Bu yüzden hemen kaçıp gitmenizi istemedim, ölümün gizinden usandım artık. Yüzleşmeliyiz, hem de bir an evvel.

Sürprizbozan: Göster
Dizi Altyazıları
The Flash (7,341) Fargo (6,430) Arrow (5,390) The 100 (4,950) Better Call Saul (3,951) Lucifer (3,282) 12 Monkeys (3,071) Supernatural (2,717) American Gods (2,692) Game of Thrones (2,686)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017