Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

darkdiva

Yorumbaz
 
Kayıt : 20 Temmuz 2011
D.Günü : Mart 25, 1984 (33) Koç
Şehir : İstanbul
Meslek : Öğretmen
Sitesi : http://www.kayipdunya.org
 • Gekijô ban poketto monsutâ: Daiyamondo & Pâru - Giratina to sora no hanataba Sheimi
  Gekijô ban poketto monsutâ: Daiyamondo & Pâru - Giratina to sora no hanataba Sheimi
 • Pokémon: Lucario and the Mystery of Mew
  Pokémon: Lucario and the Mystery of Mew
 • Hayley Atwell
  Hayley Atwell
 • Stephen King
  Stephen King
 • O
  O
 • Dangal
  Dangal
 • Kara Kule
  Kara Kule
 • Taht Oyunları
  Taht Oyunları
 • Dunkirk
  Dunkirk
Son Yorumları
It (2017)
15 Eylül 2017
Büyük bir Stephen King hayranı olarak ustanın en sevdiğim romanlarından biri olan "O"'nun film uyarlamasını aylardır bekliyordum. 1990 yılında yayınlanan TV filmi (aslında mini dizi) her ne kadar çocukluk kabusumuz olsa da başarılı bir uyarlama olarak görülmüyor. 27 yıl sonra karşımıza çıkan film bu açıkları kapatmış ve King'in en başarılı uyarlamalarından biri olmuş. Öncelikle kitabı okumayan arkadaşlara mutlaka okumalarını öneriyorum. Eğer korku-gerilim türünde bir efsane arıyorsanız, 1250 sayfalık bu kitap sizlere tavsiyemdir. Filme gelirsek, tabi ki böyle bir kitabın 2 saatlik bir filme sığdırılması kolay değil. Her ne kadar 2 filme bölünmüş olsa da yine de yeterli değil. O nedenle kitabı okuyanlar için yer yer boşluklar göze çarpıyor. Bunun doğal olduğunu düşünüyorum. Çocukların oyunculukları çok başarılıydı. Özellikle ailelerinin yanındayken konuşma tarzları ile arkadaş grubu içerisindeki konuşmaları çok farklıydı. Bu ince çizgiyi görebildikleri için memnun oldum. Pennywise rolü ise gerçekten zor bir roldü Bill Skarsgard için. Tim Curry gibi zihinlere kazınan bir oyunculuk varken işi zordu ama Bill çok iyi bir performans sergilemiş. Yeni Pennywise daha korkunç ve daha agresif görünüyor. Filmde eksik bulduğum tek nokta, çocukların hikayesine fazla inmeden ana olay üzerinden sürekli ilerlemesi. Onun dışında her şey yerli yerinde ve son yıllarda ortaya çıkmış en iyi korku filmlerinden biri. Kara Kule fiyaskosundan sonra O ilaç gibi geldi.
The Dark Tower (2017)
06 Ağustos 2017
Her Stephen King sever için Kara Kule başkadır. Ayrı bir yeri vardır. Bu yazar için de böyledir. Kendisi Kara Kule için hayatımın eseri der. Bir çok kitabı da Kara Kule evreni ile bağlantılıdır. Stephen King evreninin merkezinde de Kara Kule yer alır. Yazımı yaklaşık 30 yıl süren, 8 kitaptan oluşan ve benim görüşüme göre benzerine az rastlanılan derecede başarılı bir serinin filmini, film serisini ya da dizisini yapmak kolay değildir. Senelerce bunun tartışmasını yaşadık. 3 film mi olsun, sadece dizi mi olsun, ikisi birden mi olsun vs. vs. Ama gelin görün ki sonuç olarak karşımıza 95 dakikalık bir film çıktı. Filmi çıktığı gün izledim. Kara Kule ve Stephen King hayranlığım o kadar büyük ki Facebook'ta fan sayfamız dahi var. Filmi izlemeden önce neyle karşılaşacağımı bildiğimden çıkışta çok şaşkın değildim. Evet, başarısız bir uyarlama. Yetersiz, kısa, bölük pörçük, seriyi okumayan birinin çok zor anlayacağı bir film. Ama ben işin orasında değilim. Stephen King, hayatımın eseri dediğin bu seriyi -ki efsane bir seridir, okumanızı tavsiye ederim- böyle bir filmle nasıl lekeler. Ya da lekelenmesine nasıl izin verir? Şimdi Kara Kule'yi okumayan biri diyecek ki bunun filmi böyleyse seri de cacıktır. Bu izlenime sahip insanların sayısı az olmayacak bence. O nedenle Stephen King hayatının hatasını yapmıştır. Onun Sadık Okuyucu'ları olarak biz de üzgünüz.
The Dark Tower (2017)
29 Temmuz 2017
Öncelikle filmin Kara Kule serisi ile fazla bir bağlantısı olmayacak, onu söyleyeyim. Eğer seriyi okuduysanız beklentiniz büyük olmasın. Idris Elba olayına girmeye gerek yok zaten. Bizim sarışın, mavi gözlü Roland oldu sana Idris Elba Gülücük Konuya gelirsek de biraz Kara Kule serisinin özeti gibi olacak. Tutarsa devam ettirirler herhalde. Stephen King'in hayatımın eseri dediği bu esere daha dikkatli yaklaşması gerekirdi diye düşünüyorum. Umarım film bizi biraz şaşırtır bu konuda.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017