Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

godfathergodgodfathergod

 
Kayıt : 03 Mayıs 2011
 • Özgürlük Yolu
  Özgürlük Yolu
 • Bizim Büyük Çaresizliğimiz
  Bizim Büyük Çaresizliğimiz
 • Emmy Rossum
  Emmy Rossum
 • Joseph Gordon-Levitt
  Joseph Gordon-Levitt
 • Kadir İnanır
  Kadir İnanır
 • Haluk Bilginer
  Haluk Bilginer
 • Şener Şen
  Şener Şen
 • Vücut
  Vücut
 • Kadının Adı Yok
  Kadının Adı Yok
 • The Bodyguard
  The Bodyguard
 • Devrimden Sonra
  Devrimden Sonra
 • Kayıp Otoban
  Kayıp Otoban
Son Yorumları
Kadinin adi yok (1988)
Dün
Romandan uyarlanan bu film, insanın kalıplaşmış düşüncelerinin bireye ne kadar zarar verdiğini anlatıyor.
Kadının toplum içinde en yakınındaki erkekler tarafından ne kadar ezildiği ve ne kadar baskı altında kalarak yıprandığını anlatıyor bu film.

Kalıpları oldukça uysal bir biçimde yıkmayı başarmış. Toplum için çok değerli olan bu kadar değerli konuların işlendiği bu filmin sadece bir yorum alması da beni üzdü açıkçası.

Romanınını da en kısa sürede okumalıyım ve böylece çok daha yoğun bilgilere ve dolayısıyla derin fikirlere sahip olabilirm eser hakkında.
Kaybedenler Kulübü Yolda (2018)
18 Nisan 2018
Gösterime girdiği ilk gün izledim fakat yorum yazmadan önce serinin ilk filmini de izledikten sonra yorum yazmaya karar verdim.

Aklımda kaldığı kadarıyla yazıyorum şimdilik... Öncelikle ilk filmdeki gibi bir "standart" bir işleyiş beklentisi olması gayet normal. Ben de filmi seyrederken böyle bir kanıya vardım fakat film ilerledikçe bu düşüncem tamamıyla değişti. İlk filmdeki gibi insanın yalnızlığı başta olmak üzere, insanın psikolojisi, sevgisi, nefreti vb. birçok konu işlenmiş. Ayrıca ilk filmden farklı olarak insanın ne kadar güçsüz olduğunu ve çaresiz kalabileceğini de anlatmış. İlk filmde olduğu gibi derin manada felsefe yapılmasa da yine de ilk filmin ruhunu taşıdığını söyleyebilirim. Kaan ve Mete karakterinin hayatlarına girilmesine izin veriliyor bu filmde. Onların hayatlarında olup biten ne varsa bütün çıplaklığı ile göz önüne seriliyor.

Yine ilk filme kıyaslamam gerektiğini düşündüğüm durum ise oyunculuk: İlk filmde İdil Fırat ve Ahu Türkpençe gayet başarılı oyuncular ve bunu da rollerinin hakkını vererek gösterdiler. İkisi de gayet doğal bir oyunculuk sergilediler. Fakat bu filmde Hande Doğandemir'in oyunculunu kesinlikle beğenmedim Rolünün hakkını verememiş. Doğallıktan uzak bir performans olmuş ve dolayısıyla rol üstünde eğreti durmuş.

Şunları da söylemeden edemeyeceğim ki bunlar, Kullandıkları motosikletler tam bir efsane motosikletler. Bu tip motorları sevenlerin kralı diyebileceğimiz bir marka Harley-Davidson. O motosiklet sahneleri hem büyük bir hayranlıkla hem de biraz içim burkularak seyrettim. Kalıplaşmış düşüncelerden uzaklaşmaya çalışarak, sadece anlatılanı dinleyerek ve gösterileni gözlemleyerek yani sonuç olarak anlama merkezli seyredildiğinde ne kadar nitelikli bir film olduğu idrak edilebilir.
Kaybedenler Kulübü (2011)
18 Nisan 2018
İnsanın elinde olmayan birçok unsurdan biri olan yalnızlık durumu gayet açık bir şekilde ortaya konuyor. Toplumun değer yargılarının ne kadar katı olduğunu ve bu katı değer yargılarıyla yaşamayı reddeden iki insanın durumu gözler önüne seriliyor. Yalnızlık bu kadar vurgulanırken önce o kadar çok kadınla yatan insanın yalnızlığını yadırgadım. Daha sonra ise radyoya bağlanan kişilerin yalnızlığını da fark edince ne kadar farklı türde yalnızlık çeşidi olabileceğinin farkına vardım.

Geçmiş medeniyetlerin sırtımıza yüklediği onlarca yükten sadece bir kısmını bu filmde görmek mümkün. Onca yükten nasıl kurtulunacağını da anlatıyor film. Her zaman bu yükten kurtulmanın mümkün olmadığını ve bazen ne yaparsanız yapın imkansız olduğunu da anlatıyor.

Sürprizbozan: Göster
Film Altyazıları
Red Sparrow (3,255) Hostiles (2,738) Den of Thieves (2,681) Maze Runner: The Death Cure (2,174) 12 Strong (2,012) Wildling (1,772) The Commuter (1,023) Peter Rabbit (1,013) Submergence (866) A Quiet Place (745)
Dizi Altyazıları
La casa de papel (6,433) The Terror (3,374) The Flash (2,708) Legion (2,671) The Crossing (2,186) Vikings (1,353) Supernatural (1,346) The Expanse (1,258) The Big Bang Theory (1,128) Fear the Walking Dead (1,018)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018