Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

praetorian_guard

 
Kayıt : 09 Nisan 2011
 • Christian Bale
  Christian Bale
 • Leonardo DiCaprio
  Leonardo DiCaprio
 • Russell Crowe
  Russell Crowe
 • Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar
  Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar
 • Testere: Jigsaw Efsanesi
  Testere: Jigsaw Efsanesi
 • Benim Yolum
  Benim Yolum
 • Ceset
  Ceset
 • Cani
  Cani
Son Yorumları
Nasimi (1973)
18 Şubat 2017
İslam tasavvuf kültürüne Hallac-ı Mansur'dan sonra ona benzer bir etki bırakan Türkçe'nin ulu ozanlarından İmadeddin Nesimi'nin gençlik yıllarından başlayarak öldürülmesine kadarki zamanı anlatan güzel bir yapım. Film SSCB'de çekildiğinden materyalist felsefe ağır bassa da sanatsallığın zirve yaptığı popülizmden uzak böyle kaliteli bir yapım bulmak gerçekten zordur. Abuk sabuk romantik-aşk hikayelerinden öteye gitmeyen Yunus emre filmleriyle kıyasladığınızda dediğimi daha iyi anlayacaksanız. Ayrıca İslam düşünce ve felsefe tarihine ilgiliyseniz filmden alacağınız tat daha da artar. Yoksa öbür türlü basit bir filmde öteye geçmez seyirci için.
Walking with Cavemen (2003)
28 Ocak 2017
Keşke daha önceden izleseydim diyebileceğim bir belgesel. Evrim teorisine ilgisi olmayanlar için belgeseli facia olarak niteleyip not düşürme yarışına girenleri göz önünde bulundurmazsanız özellikle Antropoloji, Arkeoloji ve tarih öncesi alanda çalışanlar için güzel bir çalışma olmuş. Canlandırmalarla bazen o kadar çok özdeşleşme oluyor ki nerdeyse kendinizi milyon yıllar öncesinde görebiliyor ve sanki yaşamış gibi bir takım anı benzeri sanrılar gözünüzde canlanıyor Çok Mutlu Eleştirilebilir noktaları ise bu kadar uzun süren bir süreci sadece birkaç bölüme sıkıştırmaları, oyuncuların homo sapiense gelene kadar gösterilen homo türlerinin genelde beyaz tenli olması Avrupalı üstün beyaz adam teorisini alttan alta vermektedir.
Yolculuk (2016)
23 Ocak 2017
Öncelikle yaşadığımız dönemi ve siyasi atmosferi anlama adına, devasa bütçeli kar odaklı popülist filmlerle mukayese edilmeden değerlendirilirse orjinal bir film olmuş. Özellikle Cezmi Baskın'ın canladırdığı klasik muhafazakar anadolu ev erkeği tiplemesi takdire şayandır. Film kendi halinde dindar bir gencin, kendi içsel ve toplumsal dünyasında yaşadığı kırılmalarla ve yaşanan politik rüzgarında etkisiyle radikal dini gruplara katılımını olay-yer-zaman örgüsüne de bağlı kalarak adeta psikolojik bir analiz yaparak izleyiciye aktarmaktadır. Olumsuz yanlarına gelecek olursak malum bütçenin kısıtlı olup dizi tarzına sahip olması, olay örgüsünün az kişiyle ve küçük bir mahallede geçmesi ve senaryonun daha derin analizlere müsaade etmesine rağmen biraz yüzeyde kalması eleştirilebilir noktalardır.
Film Altyazıları
Red Sparrow (3,613) Hostiles (2,837) Den of Thieves (2,793) Maze Runner: The Death Cure (2,277) 12 Strong (2,162) Wildling (1,793) Peter Rabbit (1,098) The Commuter (1,067) Submergence (989) Winchester (881)
Dizi Altyazıları
La casa de papel (6,799) The Terror (3,517) The Flash (2,874) Legion (2,811) The Crossing (2,287) Supernatural (1,689) Vikings (1,432) The Expanse (1,398) The Big Bang Theory (1,215) Fear the Walking Dead (1,045)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018