Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

makoto-farzan

 
Kayıt : 11 Mart 2011
Sitesi : http://makotofarzan.wordpress.com
Son Giriş : Gizli
 • Hellsing Ultimate
  Hellsing Ultimate [S01EÖzel ]
 • Les anges du péché
  Les anges du péché
 • Ben-To
  Ben-To
 • Marquis de Sade: Justine
  Marquis de Sade: Justine
 • Hana to hebi
  Hana to hebi
Son Yorumları
The Stoning of Soraya M. (2008)
28 Ağustos 2016
Konusu gereği tahmin edilebileceği gibi hangi siteye bakarsanız bakın yorumlar filmle alâkalı değil de tamamen başka yönlere doğru kaymış. Bu da muhtemelen Türkiye'nin muhafazakârlık oranını gözler önüne seriyor olsa gerek. Bazıları hâlâ bazı şeylere hazır değil. İnsan gibi oturup güzel bir konuşma gerçekleştirebilmek büyük bir nimettir diye düşünüyorum. Konuşmak ve güzel bir tartışma yapmak herkesle yapabileceğiz bir şey değil.

Olay İran'da geçiyor fakat pek o kadar önemli değil tam olarak nerede geçtiğinin, çünkü filmde öyle bir ısrar yok. Film onun üzerinde durmuyor. Hedef tahtasında direk ve genel olarak İslam'ın ta kendisi var.

Normalde konusu bu şekilde olan bir filmin üzerinizde büyük etkiler yaratmasını beklersiniz fakat işleniş o kadar kötü ki, buna kesinlikle müsaade etmiyor. Sahneler bazen kopuk-kopuk hissettiriyor kendini, bir-iki kişininki hariç oyuncuklar kabul edilebilecek gibi değil. Atmosfer bir garip, kesinlikle sizi içine çekemiyor ve ana dili Farsça olan biri olarak söylüyorum bunu, filmde kullanılan Farsça hiç de hoş bir Farsça değil.

Filmin Amerikan filmi ve aynı şekilde konusu da göz önünde bulunursa, kesinlikle objektif bir şey olamayacağı her halinden bellidir. Gerçeğe dayanan bir hikâyesi olabilir fakat filmi izlerken niyetinin pek de hoş olmadığını rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.

İslam'da cecm cezası var mıdır yok mudur ilgilenmiyorum ve buradaki konumuz da o değil zaten. Film kesinlikle kaliteli bir film değil. İnciğine cıncığına girmiyorum çünkü yazarak bitmez muhtemelen. On üzerinden beş kâfidir.
Dizi Altyazıları
Westworld (6,812) The Flash (4,053) The 100 (3,812) La casa de papel (3,244) Legion (3,116) Supernatural (1,808) The Expanse (1,753) Fear the Walking Dead (1,482) The Big Bang Theory (1,426) Colony (1,343)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018