Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

asendur

 
Kayıt : 10 Mart 2011
 • The Missing
  The Missing
 • O
  O
 • True Detective
  True Detective
 • The Missing
  The Missing
 • Dracula: Başlangıç
  Dracula: Başlangıç
 • İskoçya'nın Son Kralı
  İskoçya'nın Son Kralı
Son Yorumları
Mr. Mercedes (2017)
15 Ağustos 2017
Stephen King'in Dedektif Bill Hodges üçlemesinin ilk kitabı olan Mr Mercedes tarz olarak klasik Stephen King tarzının dışında bir roman. Emekli bir dedektifi ile onu taciz eden bir katilin hikayesini anlatan kitap basmakalıp polisiye romanların dışına çıkıyor.
Dizi ilk bölüm itibari ile üzerinde oldukça çalışılmış bir yapım olduğunu gösteriyor. Geçen aylarda çıkan yine bir Stephen King uyarlaması olan The Mist ile karşılaştırılınca arada büyük fark olduğu rahatça görülebiliyor. Yani David Kelly dersini iyi çalışmış. Oyuncular hakkında çok konuşulacak birşey yok, dedektifimiz İrlandalı usta oyuncu Brendan Gleeson sağlam oyunculuk göstermiş.

İlk bölüm itibari ile oldukça iyi bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Hem gerilim hem de polisiye olarak oldukça ses getiren bir dizi olacağını düşünüyorum. The Mist ve özellikle Kara Kule faciasından sonra bu dizi uzun zaman sonra oldukça iyi bir King uyarlaması. Umuyorum önümüzdeki ay vizyona girecek olan IT (O) da beklentilerimizi karşılayacak bir film olacak.
Bu arada bir konuyu da belirtmek istiyorum; bir üçlemeyi bile dizi halinde sunan Stephen King'in efsanevi Kara Kule'sini 95 dakikalık bir filme sığdırmaya çalışması hem de romanla alakası olamayan bir şekilde sunması hiç ama hiç olmadı.
The Dark Tower (2017)
09 Ağustos 2017
Neredeyse hepsi kalın ciltlerden oluşan 7 kitap ve sonunda çekilen 95 dakika uzunluğunda bir film. İlk açıklandığında anlamsız bir film olacağı zaten ortadaydı. Açık söylemek gerekirse romanı okumuş biri olarak benim için hiç bir değeri yok filmin.
Diğer açıdan bakarsak Stephen King ismini sadece duymuş Kara Kule'den haberi olmayan biri olarak bakıldığında herhalde bir 7 verilebilir düzeyde. Daha önce yorumcu arkadaşlar da bahsetmişler birkaç sezonluk bir dizi en azından bir üçleme filmi olması gerekirken 95 dakikalık olması tamamen Stephen King'in hatası diye düşünüyorum. Böyle bir eser bu kadar kolay heba edilmemeliydi.
"The Shawshank Redemption" ya da "Yüzüklerin Efendisi" olabilecek bir eseri çok kötü harcamışlar yazık.
The Mist (2017)
26 Haziran 2017
Bir sis tabakası içinde mahkum kalan insanlar ve garip ölümler...
İlk üç bölüm itibari ile beklentileri fazla tutmamamız gereken bir dizi diye düşünüyorum. Doğal olarak romanla hiç bir alakası olmayan bit dizi olacak, temel konuyu kitaptan bambaşka yerlere taşıyacak. Zaten The Mist filminin dizi olarak çekildiğini duyunca aklıma "Haven" geldi. Yine kısa bir hikaye olan "The Colorado Kid" den ortaya çıkan "Haven" oldukça başarılı bir diziydi. "Haven"de ilk birkaç bölümü iyi olmamasına rağmen sonraki bölümlerde oldukça tat veren bir dizi haline geldi.
Bu dizi "Haven" kadar başarılı olabilir mi? Bu sorunun yanıtını vermek kolay olmamakla beraber ben "Under The Dome" den daha başarılı olacağını söyleyebilirim, ama bir Haven olamayacağını düşünüyorum.
Sonuç olarak zaten Stephen King hayranları her şekilde diziyi seyredecekler. Diğer izleyiciler ise bana göre bir kaç bölüm daha şans vermeliler.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017