Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

hellboy80

 
Kayıt : 09 Şubat 2011
D.Günü : Haziran 05, 1994 (22) İkizler
 • Ricardo Darín
  Ricardo Darín
 • Resident Evil: Son Bölüm
  Resident Evil: Son Bölüm
 • Recep Ivedik 5
  Recep Ivedik 5
 • Büyük Açık
  Büyük Açık
 • Yüz Yüze
  Yüz Yüze
 • Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları
  Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları
Son Yorumları
Recep Ivedik 5 (2017)
16 Şubat 2017
aynı tas aynı hamam. her zamanki gibi eleştiriler çok sert ve puanlar diplerde olucak ama vizyona girdiği ilk hafta gişede 1. sırada olucak ve toplamda milyonları bulan bi gişe sayısına ulaşıp recep ivedik 6 için sermayeyi çok rahat çıkarıcak.
Kötü Çocuk (2017)
30 Ocak 2017
bu tarz fimler sektörden yasaklanmalı. işin teknik kısımlarını geçtim orası zaten bambaşka bir fiyasko fakat asıl konu şu ki bu filmin izleyici kitlesi 10-15 yaş arası çocuklar ve filmde çocuklara empoze edilmeye çalışılan fikir gerçektençok tehlikeli (seven insan kıskanır, kadınlar erkeklerin malıdır onlara sahip çıkılması gerek, barlar, sanayi mekanları vs full tecavüzcü kaynar ve okulllardaki burslu burssuz ogrencı ayrımı gibi) özellikle kadın cinayetlerinin arttığı ülkemizde boyle bir film yasaklanmalı.
Rome (2005)
30 Mayıs 2016
Öncelikle dizi bir kostüm ve mekan şöleni. Roma atmosferini bu kadar iyi yansıtan dizi ben duymadım görmedim. Sokaklar yollar han içleri lüks eşyalar giysiler askeri kıyafetler vs kusursuz.. Oyunculuklar harika. 2. sezon zamanı çok hızlı geçirmeleri dışında ben izlerken çok zevk aldım tavsiye ederim
Arıca dizide geçen dönemle ilgili bildiğim birkaç enteresan bilgi vermek isterim
-öncelikle mark antony gerçektende dizide yansıtıldığı gibi çılgın kendine has bir tarzı olan çok fazla elit bir aileden gelmediği için yokluğu bilen fakat bunun yanında inanılmaz lükse düşkün fakat bir o kadarda sevecen ve sıcak bir karakter. özellikle askerleri arasında çok sevilir çoğu zaman yemeğini askerleriyle beraber yermiş. dizidede zaten böyle bir sahne vardı hatırlarsanız ceylan mı ne avlayıp getiriyordu.
-bir söylentiye göre sezar şehre fatih olarak ilk defa geldiğinde halkın karşısına geçer ve antony eline tacı alıp sezarın kafasına koyar. sezar ben tiran değilim cumhuriyete bağlıyım mesajı vermek için tacı başından çıkarır antony tekrar koyar sezar tekrar çıkarır tekrar koyar ve tekrar çıkarır. bazılarına göre bu spontene gelişen bir olaydı fakat bazı tarihçilere göre bu ikili arasında planlanmış bir tiyatrodur. hangisi doğru bilinmez.
-sezara suikast olayında ise haberi varmıydı yokmuydu tartışılan bir konu. kabul edilen sava göre suikast planı kulağına gitmiştir fakat asla plana dahil etmemiştir kendini.
-birçoğunuz biliyodur 'sende mi Brutus' lafı shakespeare'in oyununda geçer gerçekte öyle birşey söylememiştir sezar. Brütüsünde olayın içinde olduğunu görünce yüzünü elbisesiyle örtmüştür tıpkı dizide olduğu gibi. bunun ne gibi bir anlamı var çok emin değilim.
-Sezar öyle büyük bir şahıstır ki ondan sonra gelen liderler sezar ismini bir ünvan olarak kullanmıştır. -July ayının ismi sezardan ağustos ayı ise dizideki bildiğimiz octaviandan gelmektedir (sonradan ismi augustus oluyor)
Kleopatra aslında bir ünvan bizim bildiğimiz kleopatra normalde VII. Kleopatra'dır. Aşırı kurnaz bir kadındır ağzını açtığı anda karşıdaki direk kaybeder derlermiş. 8 dil bilen entellektüel bir kadın. fakat dizideki gibi kendini yılanla öldürmemiştir birkaç saat içerisinde acı vermeden öldüren bir zehirle intihar etmiştir.
Bu arada Cicero o dönem için çok önemli bir karakterdi fakat dizide hoşuma gitmeyen tarafı ciceronu biraz kurnaz ve kötü göstermeleri. Halbuki bu adam aslında neredeyse bir filozof sayılır. İnanılmaz entellektüel ve bilgili birisi. keşke dizide biraz daha derin ve iyi gösterselerdi o karakteri. yazık olmuş
Film Altyazıları
John Wick: Chapter 2 (12,434) Assassin's Creed (5,645) Passengers (4,641) Doctor Strange (3,984) Allied (2,820) Split (2,497) Arrival (2,345) xXx: Return of Xander Cage (2,279) Forushande (2,106) Moana (1,833)
Dizi Altyazıları
The Flash (7,083) Taboo (4,470) Arrow (4,235) Legion (4,041) Vikings (3,664) Agents of S.H.I.E.L.D. (3,111) Blindspot (3,093) Black Sails (2,930) Suits (2,829) Legends of Tomorrow (2,168)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017