Reklamı Kapat
Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

hellboy80

 
Kayıt : 09 Şubat 2011
D.Günü : Haziran 05, 1994 (22) İkizler
 • Ricardo Darín
  Ricardo Darín
 • Dünyalar Savaşı
  Dünyalar Savaşı
 • Dip
  Dip
 • Terminatör 2: Mahşer Günü
  Terminatör 2: Mahşer Günü
 • İntihar Timi: Gerçek Kötüler
  İntihar Timi: Gerçek Kötüler
 • Kingsman: Gizli Servis
  Kingsman: Gizli Servis
Son Yorumları
Rome (2005)
30 Mayıs 2016
Öncelikle dizi bir kostüm ve mekan şöleni. Roma atmosferini bu kadar iyi yansıtan dizi ben duymadım görmedim. Sokaklar yollar han içleri lüks eşyalar giysiler askeri kıyafetler vs kusursuz.. Oyunculuklar harika. 2. sezon zamanı çok hızlı geçirmeleri dışında ben izlerken çok zevk aldım tavsiye ederim
Arıca dizide geçen dönemle ilgili bildiğim birkaç enteresan bilgi vermek isterim
-öncelikle mark antony gerçektende dizide yansıtıldığı gibi çılgın kendine has bir tarzı olan çok fazla elit bir aileden gelmediği için yokluğu bilen fakat bunun yanında inanılmaz lükse düşkün fakat bir o kadarda sevecen ve sıcak bir karakter. özellikle askerleri arasında çok sevilir çoğu zaman yemeğini askerleriyle beraber yermiş. dizidede zaten böyle bir sahne vardı hatırlarsanız ceylan mı ne avlayıp getiriyordu.
-bir söylentiye göre sezar şehre fatih olarak ilk defa geldiğinde halkın karşısına geçer ve antony eline tacı alıp sezarın kafasına koyar. sezar ben tiran değilim cumhuriyete bağlıyım mesajı vermek için tacı başından çıkarır antony tekrar koyar sezar tekrar çıkarır tekrar koyar ve tekrar çıkarır. bazılarına göre bu spontene gelişen bir olaydı fakat bazı tarihçilere göre bu ikili arasında planlanmış bir tiyatrodur. hangisi doğru bilinmez.
-sezara suikast olayında ise haberi varmıydı yokmuydu tartışılan bir konu. kabul edilen sava göre suikast planı kulağına gitmiştir fakat asla plana dahil etmemiştir kendini.
-birçoğunuz biliyodur 'sende mi Brutus' lafı shakespeare'in oyununda geçer gerçekte öyle birşey söylememiştir sezar. Brütüsünde olayın içinde olduğunu görünce yüzünü elbisesiyle örtmüştür tıpkı dizide olduğu gibi. bunun ne gibi bir anlamı var çok emin değilim.
-Sezar öyle büyük bir şahıstır ki ondan sonra gelen liderler sezar ismini bir ünvan olarak kullanmıştır. -July ayının ismi sezardan ağustos ayı ise dizideki bildiğimiz octaviandan gelmektedir (sonradan ismi augustus oluyor)
Kleopatra aslında bir ünvan bizim bildiğimiz kleopatra normalde VII. Kleopatra'dır. Aşırı kurnaz bir kadındır ağzını açtığı anda karşıdaki direk kaybeder derlermiş. 8 dil bilen entellektüel bir kadın. fakat dizideki gibi kendini yılanla öldürmemiştir birkaç saat içerisinde acı vermeden öldüren bir zehirle intihar etmiştir.
Bu arada Cicero o dönem için çok önemli bir karakterdi fakat dizide hoşuma gitmeyen tarafı ciceronu biraz kurnaz ve kötü göstermeleri. Halbuki bu adam aslında neredeyse bir filozof sayılır. İnanılmaz entellektüel ve bilgili birisi. keşke dizide biraz daha derin ve iyi gösterselerdi o karakteri. yazık olmuş
Captain America: Civil War (2016)
11 Mayıs 2016
Civil war filmine kısa ve net olarak batman ve superman filminin olamadığı ve yapamadığı herşey diyebiliriz. Oldukça fazla kahraman olmasına rağmen (en çok kahraman barındıran marvel filmiymiş) kurgusu harika yapılmış ve ön hikayesi olmayan spiderman bile filme öyle harika yedirlmiş ki çocuk geldi filmi eğlendirdi ve gitti kimsede bune yav böyle şeymi olur demedi diyemezde zaten. Uzun uzun yazmaya gerek yok çekimler savaş sahneleri kurgusu oyunculuklar vs gerçekten kaliteliydi ben gayet beğendim.
Lost Birds (2015)
07 Nisan 2016
Filmi sadece film açısından değerlendiricek olursak en kısa tabirle tam bir amatör işi. Senaryo oyunculuklar kurgu hepsi gerçekten son derece vasat ve özensiz. Görüntü anlamında birkaç güzel kaliteli sahne dışında diğerleri çok sıradan ve kötü. Filimin belkide en güçlü yanı sahnelerde kullanılan müzikler fakat onlarında sayısı çok olunca bir zamandan sonra insanın canını sıkıyor. Ermeni olaylarıyla ilgili yapılan filmlerin sayısı çok ama çok az ve hala amatör seviyede bu çok bariz. Olaylara bakış açılarını falan boş verelim ister haklı görün ister haksız görün yinede bu ermeni olaylarıyla ilgili daha kaliteli ve daha çok film görmek isterim şahsen. mesela o dönemde türklerin yaşadığı acıları ermeni çetelerinin yaptıklarının vs işlendiği bir film olsa veya tam tersi ermenilerin yaşadıkları daha kaliteli bir şekilde yansıtılsa falan benim hoşuma gider.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017