Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

erdogan3523

 
Kayıt : 18 Ocak 2011
Son Yorumları
Personal Shopper (2016)
01 Temmuz 2017
Ağır ilerleyen, psikolojik gerilim türünde olduğu söylenebilecek (korku demek zor..) bir Fransız filmi.. Yönetmenin Başrolü Amerikalı aktris Kristen Stewart'a neden verdiğini izleyince anlıyorsunuz: ifadesiz ve soğuk yüzü, mesafeli duruşuyla Kristen Stewart role çok uymuş.. Filmin vurucu, ne olduğunu anlamanızı sağlayan sahnesi sonunda saklı.. Alttan alta kapitalizme de dokunduran filmi genel olarak beğendiğimi söylemem mümkün...Bir iki sahnesi nedeniyle ailece izlememenizi öneririm..
The Following (2013)
11 Ağustos 2013
Senaryo Scream,Faculty filmlerinin senaristi Kevin Williamson'a ait, notu da yüksek olunca izlemeye karar verdim..Fakat izledikçe bende hayal kırıklığı yarattı...Notunu hak ettiğini düşünmüyorum. Senaryo çok zorlama,inandırıcı değil: Katil veya katil olabilecek insanları yönlendiren Joe karekteri yönlendirmeyi kısa süreli hapis görüşmeleriyle başarıyor!( inanırsanız)...Katil lokantada zıpkınla(?) cinayet işliyor ve elini kolunun sallaya sallaya gidiyor(inanırsanız)..FBI son derece beceriksiz..Hep olay olduktan sonra olay yerine gidebiliyor..Örnekleri arttırmak mümkün... Edgar Allen Poe'dan alıntılar yapılıyor; senarist hikayenin zorlama olduğunu kendi de bildiğinden Poe'dan medet umuyor..Ama boşuna..(Tabii kişisel görüşüm...)
I... comme Icare (1979)
19 Ocak 2013
Eski filmlere ait alt yazıların pek sunulmadığı ortamda; önemli konulara değinen böyle bir filmin altyazısını hazırladığınız için çabanıza, emeğinize teşekkür ederim...
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018