Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

H737

Yorumbaz
 
Kayıt : 02 Ocak 2011
D.Günü : Kasım 01, 1970 (46) Akrep
 • Little Boy
  Little Boy
 • Paper Planes
  Paper Planes
 • Grimsby Kardeşler
  Grimsby Kardeşler
 • Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar
  Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar
 • Gençlik
  Gençlik
 • Uzay Yolcuları
  Uzay Yolcuları
 • avatar
  kuzeydebiryer
Son Yorumları
Paper Planes (2014)
08 Temmuz 2017
İçinde biraz dram olsada tam bir aile filmi.Bu arada kağıttan uçak yapmak gerçekten ilgi ve beceri gerektiren bir şeydir.
Grimsby (2016)
27 Haziran 2017
3 mü 4 müi vereyim derken 3,5'dan 4 verdim.
Komedi diyebileceğim kadar mizah çeılgını bir film değil. GEreksiz derecede.....burada gerçekten uygun kelimeyi bulamadığım için bekledim......saçma, bel altı (bu bile uymadı ama neyse) esprileri koymasalardı, bu kadar zorlama olmazdı. Tamam, Sacha Baron Cohen'den bugüne kadar ne aldık ki bu filmde farklı birşey bekleyelim? Sonuçta onun absurd filmlerinden birisi. Çok anlam yüklemeye gerek yok. Zoraki tebessümle gülmek arasındaki çizgide, tebessümü nadiren geçebildim desem yeridir.
Filmin 6 puana ulaşması gerçek bir mucize!

Kimbilir belkide belli bir yaştan sonra her seyrettiğim filme "ahahahaha.....çok komik lan!!!öldüm olm gümekten" diyemiyorum belkide. Çok beğenenlerin bulduğu şeyi belki ben bulamamışımdır.
Filmin başlangıcında Harry Potter'ın tema müziğini duyunca, eğer Rowling'in markası değilse bu tını, Harry Potter serisi ile bir bağlantısı olacaktır diye hemen aklınıza gelecek. Zaten çok geçmeden girizgah'daki gazete ve tanıdık terimlerle ve hemen arkasından çok hızlı bir şekilde konuya girişle bağlantıları kavrıyorsunuz. Her ne kadar içindeki tüm kavramlar, isimler ve terimlerle istemdışı olarak olayı Harry Potter'da bağlasakta, olay zamanı Potter serisinden daha önceki yıllara ait. Buradan çıkacak iki sonuç var;
1- Ya bu film kendi başına bir seri olacak-ki zaten öyle görünüyor
2- Bir yerde Harry Potter'ın başlangıç zamanı olayları ile bağlantı kurulacak (Star Wars çekim sırası gibi)

Nihayetinde fantastik bir film. Efektler, mekan yaratımları son derece başarılı. Konu biraz fazlaca basit olsa da, genel akıştaki serpistirilmiş mizah, dikkatlerin başka yöne çekilmesi vs derken zaman geçiyor. Fakat yine de birşeyler eksik. Karanlık tabir edecebileceğimiz bir film, aydınlık mekanlar yok bu yüzden içiniz biraz kararabilir ve sıkılabilirsiniz. Gerçi tüm potter serisi de benzer ışık ve fotoğraf şablonunda çekilmişti.

Eğer gelirse, devamından biraz daha umutluyum.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017