Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

H737

Yorumbaz
 
Kayıt : 02 Ocak 2011
D.Günü : Kasım 01, 1970 (47) Akrep
 • Little Boy
  Little Boy
 • Kral Arthur: Kılıç Efsanesi
  Kral Arthur: Kılıç Efsanesi
 • Cehennem
  Cehennem
 • Geliş
  Geliş
 • Transformers 5: Son Şövalye
  Transformers 5: Son Şövalye
 • CHIPS
  CHIPS
 • avatar
  kuzeydebiryer
Son Yorumları
King Arthur: Legend of the Sword (2017)
04 Kasım 2017
Guy Richie'den bekleyebileceğim nitelikte bir aksiyon filmi olmuş. Filme tek yakışmayan sahne POV kamera ile koşma kısmı idi. Bu filmin tekniğine bana göre uymamıştı. Sinema tarihindeki Kral Arthur konulu edebi filmler gibi bir beklentiniz varsa bu onlardna birisi değil. Dizi film Merlin'in sıkıştırılmış versiyonu olması için tek eksik ejderha idi Gülücük Tamam, o kadar değil. Konu itibari ile "Yüzüklerin efendisi" ile çok benzerliği olduğundan fantastik macera desek daha doğru.
Müthiş bulmadım çünkü hikayenin nasıl gideceğini tahmin etmek zor değil. Bu yüzden çok özgün bir senaryo ve akış diyemeyeceğim. Lakin aksiyon anlamında beklentilerin büyük kısmı tutuyor. Müzikleri filmden daha başarılı buldum. Böyle bir film için farklı ama açıkçası tam oturmuş, çok sevdim. Birazda aksiyonu beğenilir kılan müzik eşleştirmesi olmuş. Çok fazla irdelemeyin, toplanın seyredin işte. Vakit kaybı değil ama bir sinema şaheseride sayılmaz.
Inferno (2016)
22 Ekim 2017
Kitabını çıkar çıkmaz okuduğum ama vizyona girer girmez seyretmediğim, özel bir zamanda seyretmeyi planlayıp ancak vakit bulduğum bir filmdi. Kitapta okurken kafamda kurduğum kurgu ve sahnelere o kadar yakındı ki filmi ikinci kez seyretmiş gibi oldum Gülücük Gerçi kitabın anlatımı çok daha etkileyici. Okuyanlar birçok bölümün ya atlandığını yada çok hızlı geçtiğini anlayacaklardır.
Dan Brown'un diğer kitapları-filmleri kadar sürükleyici olmadığını kabul etmekle beraber yine de gayet başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Her birinin ayrı bir tadı var. İstanbul ile ilgili kısımları kitaptaki gibi oldukça az olmasına rağmen prodüksiyon çok başarılı olmuş ve bu dönemlerde çekilen diğer filmlere nazaran "çadır-deve" ilişkisini kurmadıkları için kime teşekkür ederiz bilmiyorum. Belkide kültür bakanlığı artık Türkiye'de çekim yapacak yabancı yapımlara kural getirmiştir.
Spoiler olacak yorumlarım var ama yazmama gerek yok. Aşağıdaki yorumlarda var zaten, haklılar görüşlerinde.
Hala izlemediyseniz izleyin, pişman olmazsınız.
Arrival (2016)
02 Ekim 2017
Bilim kurgu olmasını beklediğim bir filmin son derece ağır tempolu bir dram filmi olması beni şaşırttı. Aksiyon beklemiyordum fakat konunun bu kadar dramatize edilerek birbiri içinde dolanıp durması biraz bunlattı. Benzeri zaman-mekan filmlerinde olduğu gibi gizemli bir kavram karmaşasını "buyrun çözün bakalım " der gibi bölük pörçük işleyip sonuna doğru bir yere bağlayıp "anlatılmak istenen budur" tarzında bir film.
Yine de filmin hakkını vermek gerekli. Alışılmışın dışında olması onu kötü yapmıyor. Sadece zevk meselesi.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017