Giriş Kayıt
facebook özel mesaj
spacer

kurt_thewolf

Yönetici Grubu
 
Kayıt : 08 Ocak 2008
D.Günü : Ocak 12, 1987 (30) Oğlak
Şehir : Ankara
İlgi alanları : Matematik
Sitesi : http://www.turkcealtyazi.org
 • Assassin's Creed
  Assassin's Creed
 • The Disappointments Room
  The Disappointments Room
 • Julia
  Julia
 • Capsule
  Capsule
 • Vergine giurata
  Vergine giurata
 • Mustafa Kemal Atatürk
  Mustafa Kemal Atatürk
 • Natalie Portman
  Natalie Portman
 • Rachel McAdams
  Rachel McAdams
 • Wagner Moura
  Wagner Moura
 • Şevket Altuğ
  Şevket Altuğ
 • Aramızdaki Sözler
  Aramızdaki Sözler
 • The Punisher
  The Punisher
 • Uzaydan Gelen Fırtına
  Uzaydan Gelen Fırtına
 • İntikam
  İntikam
 • Suikastçı
  Suikastçı
Son Yorumları
Ak-Nyeo (2017)
12 Kasım 2017
Başlangıç sahnesi ile Hardcore Henry havası vererek izleyicileri gaza getiren film, sonrasında aniden frene basarak konu anlatmaya başladığı ve bu anlatışı da karışık seriler halinde ele aldığı için, izleyiciye verdiği gazı fazlasıyla geri alıyor. Hardcore Henry'den drama ve bir miktar bilinmeze dönen filmin aksiyon sahnelerindeki kamera açılarını sevmediğimi söylemeliyim. Alışılmadık bir tarz hakkını vermek gerek ama bana hitap etmedi maalesef. Hareketleri takip edemediğimiz, sürekli bir oraya bir buraya dönen kamera filme farklılık getirsede maalesef konu ve kurgu bakımından sıradan bir aksiyon filmi havası da veremedi. Derine inmeden sadece aksiyon verselerdi yine kabulümdü ama işin içine bir de dram katmaya çalışınca ve bunu da başaramayınca film namına pek bir şey kalmadı benim için. Aksiyon sahnelerinin dinamikliği tek artı tarafıydı.
Australia (2008)
10 Kasım 2017
Filme bu zaman kadar hep soğuk bakmıştım Nicole Kidman sebebiyle. Lion filmiyle bendeki spğukluğu kırmasının ardından Lion ile bir nebze benzer bir hikaye içerdiği için sonunda bu filmi de izledim. Film çok karışık duygular bıraktı. Yani hem iyi, hem kötü hem de karışık duygular. Herkes bahsetmiş ama bahsetmeden olmaz görselliği çok güzeldi filmin. Doğa, tarih ve bunların harmanlanması güzeldi gerçekten. Oyunculuklar da güzeldi ama ahım şahım, kadrodaki isimlerden beklenen bir oyunculuk da yoktu. Hugh Jackman'ın sadece adı vardı mesela. Kendisi olmasa da olurmuş, bir nedenden dolayı beklediğiniz performansı gösterememiş maalesef. Ancak filmin izleyiciyi yoran tarafı uzunluğu idi. Bir de kurgusu ve konu geçişlerinin ayarlanamamasıydı haliyle. Sanki tek bir film değil de iki film birden izlemişiz gibi hissettirdi. İlk konuyu tamamen bitirdikten sonra aynı karakterlere ikinci bir konu daha aşılaması sanki devam filmi olacakmış ama sonradan vazgeçip tek filmde birleştirmişler dedirtti. Tüm konuları birbiri ile iç içe güzelce harmanlayıp sonuna kadar beraber işlemeyi seçselerdi evet işleri daha zor olacaktı ama izleyici açısından daha hoş olurdu. Bu şekilde filmin yarısında sanki film bitmiş gibi hiisettiriyor ve bir ara verip ikinci filme devam ediyorsunuz hissi uyandırıyor. O nedenle kurgusunu sevmedim. Ancak olayların çokluğu ve filmi birden fazla kişi üzerinden anlatmaya çalışması da zordu gerçekten, kabul etmek gerek. Aborjinleri ele alışı en çok hoşlandığım tarafıydı. Film içerisine güzel yerleştirmişler. Bir nebze farklı bir yere odağınızı uzaklaştırıp tekrar filmden devam edebiliyorsunuz. Ama sevmediğim bir başka konu da filmdeki duygu karmaşası. Komedi filmi gibi başlayıp aşkla devam eden ve dram ile bitiren garip bir havası var. Başladığı yerde bitmiyor kısacası. Bu duyguları filmde hep birlikte işleme yerine konular gibi sırayla işlemişler. O yüzden de genel havası çok karışık filmin. Bu uzunluğuna rağmen yine de konu açıkları da mevcut.

Son kısasta, kadrosunu ve konusunu ele aldığımızda beklentileri pek karşılamadığı aşikâr. Ortalamanın bir üstü diyebileceğimiz bir safta yer alıyor. Görselliği ve içindeki aborjin hikayesi ile de olduğundan daha fazla puan veriyorsunuz.
Jungle (2017)
09 Kasım 2017
Görsellik konusunda çok doyurucu olmasına karşın sinemanın geri kalan kısımlarında vasat bir performansa sahip, konusunu izleyiciye tam olarak aktaramayan, kurgusu kopukluklar içeren ve ortalama oyunculuklarla içinde bulunulan durumun duygusal hazzını izleyiciye hissettiremeyen ortalama bir film olmuş. En duygulandığım yeri, filmin sonundaki gerçek fotoğrafların gösterilerek olayların içindeki kişilere ne olduğunun açıklanma kısmıydı. Yaşanan bir olayı dramatize edememişler ne yazık ki.
Çeviri Duyuruları
Assassin's Creed   %100 Tamamlandı
The Disappointments Room   %100 Tamamlandı
Julia   %100 Tamamlandı
Capsule   %100 Tamamlandı
Vergine giurata   %100 Tamamlandı
Na granicy   %100 Tamamlandı
Exit   %100 Tamamlandı
Cialo   %100 Tamamlandı
Quartier lointain   %100 Tamamlandı
Flocken   %100 Tamamlandı
Schneider vs. Bax   %100 Tamamlandı
Lauf Junge lauf   %100 Tamamlandı
The Monster   %100 Tamamlandı
Un Monstruo de Mil Cabeza   %100 Tamamlandı
Fuocoammare   %100 Tamamlandı
1   %100 Tamamlandı
The Keeping Room   %100 Tamamlandı
Boy 7   %100 Tamamlandı
Café de Flore   %100 Tamamlandı
Czarny czwartek. Janek Wi   %100 Tamamlandı
Någonting har hänt   %100 Tamamlandı
22 mei   %100 Tamamlandı
Thundercats (01x18)   %100 Tamamlandı
Within the Woods   %100 Tamamlandı
Dix   %100 Tamamlandı
The Cake Eaters   %100 Tamamlandı
Honor de cavallería   %100 Tamamlandı
Messengers 2: The Scarecr   %100 Tamamlandı
Alone   %100 Tamamlandı
L'ennemi intime   %100 Tamamlandı
Sorok pervyy   %100 Tamamlandı
Film Altyazıları
The Mountain Between Us (8,584) Stronger (5,276) Dunkirk (4,064) The Foreigner (3,914) Flatliners (3,693) American Made (2,321) Loving Vincent (2,194) It (2,043) Kingsman: The Golden Circle (2,033) Beyond Skyline (2,003)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017