Giriş Kayıt
facebook özel mesaj
spacer

kurt_thewolf

Yönetici Grubu
 
Kayıt : 08 Ocak 2008
D.Günü : Ocak 12, 1987 (30) Oğlak
Şehir : Ankara
İlgi alanları : Matematik
Sitesi : http://www.turkcealtyazi.org
 • Assassin's Creed
  Assassin's Creed
 • The Disappointments Room
  The Disappointments Room
 • Julia
  Julia
 • Capsule
  Capsule
 • Vergine giurata
  Vergine giurata
 • Mustafa Kemal Atatürk
  Mustafa Kemal Atatürk
 • Natalie Portman
  Natalie Portman
 • Rachel McAdams
  Rachel McAdams
 • Wagner Moura
  Wagner Moura
 • Şevket Altuğ
  Şevket Altuğ
 • Kara Kule
  Kara Kule
 • Unlocked
  Unlocked
 • Sonsuz Ask
  Sonsuz Ask
 • Kardaki İzler
  Kardaki İzler
 • Maymunlar Cehennemi: Savaş
  Maymunlar Cehennemi: Savaş
Son Yorumları
The Dark Tower (2017)
11 Ekim 2017
Kitap serisini okumadan filmi izleyen birinin görüşleri olarak değerlendirin yazdıklarımı.

Filmi izlemeden önce Stephen King'in roman serisinden uyarlandığını bildiğim için önce kitapları mı okusam diye düşündüm ancak ne zamanım vardı ne de isteğim. O yüzden yapılan olumsuz yorumlar nedeniyle filme temkinli yaklaştım. Oyuncu kadrosu çok iyi, uyarlanan seri çok iyi ama beğenen sayısı az olunca böyle bir durum kaçınılmaz oluyor. Bu sebeplerden beklentim düşük olduğu için film bana beklentimi verdi. Düşük beklenti olunca bunu bulmak pek zor olmuyor. Kitaplarını okumayan biri için film kötü gelmeyecektir. Bana o kadar kötü gelmedi, vasat demem doğru tabir olur. Ama konunun içeriğinin daha geniş ve ayrıntılı olduğu filmde bile anlaşılıyor. Karakter tahlili ya da olan-olmayan olaylar konusunda yorum yapamam ancak çok derin ve ayrıntılı bir konuyu dar bir kalıba sığdırmaya çalıştıkları filmin kurgusundan da belli. Bazı yerler çok üstünkötü geçildiği için soru işaretleri oluşturuyor. Oyunculuklar normal. İyi diyebileceğim bir oyunculuk göremedim maalesef. Ünlü isimler olunca beklenti çıtanız yükseliyor bir şekilde ama o aradığınız oyunculukları göremiyorsunuz. Kitabın konusu bu kadar mıydı bilmiyorum ancak daha ayrıntılı işlenip konuyu izleyiciye daha anlaşılır şekilde verselerdi yani ikileme veya üçleme şeklinde yapsalardı daha oturaklı bir yapım ortaya çıkabilirdi bana göre. Çünkü konu, filmin hacmine sığmamış. Zoraki olarak konuyu seyreltmişler bu da filmin ruhunu götürmüş.
Wind River (2017)
06 Ekim 2017
Konusu ve kadrosu ile merak uyandıran Wind River, son zamanlardaki iyi filmlerden bir tanesi. Filmi izlemeye başladıktan sonra sizi filme çeken farklı bir yön daha keşfediyorsunuz, o da manzara. Görüntü yönetmeni güzel işler çıkarmış. Kışın hafiften başladığı bu günlerde sizi daha da üşütüyor film. Sıradan bir konusu olmasına karşın bu sıradanlığı oyuncu performansları ve görselliği ile aşan yapımda beğenmediğim tek bir nokta var. O da sona bir anda bağlanması. Sonuna kadar soru işaretleri ile izleyiciyi sürüklerken bu şekilde olayı aydınlığa kavuşturmak yerine bizlere soru sordurtmayı ve gizemi korumayı seçmelerini yeğlerdim. Ama sonu farklı şekilde düşünüldüğü için bu tercih edilmemiş. Onun haricinde duygusallığı aşırı ön plana çıkarmaları çok güzeldi. Sadece gizem, gerilim ve kovalamaca olarak bakılabilecek bir film için, duygusal yönü ön plana çıkarmak kurguda aksaklığa meydan verebilecekken bunu güzel bir şekilde işlemeleri filmin yüreklere de işlemesine sebep olmuş. Bir diğer hayal kırıklığı ise oyuncu bazlı. Jeremy Renner filmde nasıl büyüdüyse, Elizabeth Olsen de bekleneni bir o kadar veremedi benim için. Ancak bunun oyunculuğundan kaynaklandığını söyleyemeyiz, çünkü kendisine verilen rol filmden önce izleyiciye ağır bir rol olarak gösterilmeye çalışılsada aslında sıradan bir roldü. Genel olarak bakıldığında ise, izlenmesi gereken güzel bir yapım.
War for the Planet of the Apes (2017)
05 Ekim 2017
Maymunlar Cehennemi serisinin son filmi, ilk iki filme göre daha farklı bir havada geçti bana göre. Ancak bu değişikliği zaten bize yavaş yavaş vermekteydiler aslında. İlk film bilinmezliklerle ortaya çıktığı için daha doğrusu bilinen konuyu bilinmeyen şekilde çok güzel işledikleri için muazzamdı. İkinci filmde evrilen konunun gidişatını göstermişlerdi ve asıl olayın aksiyon gösterseler dahi aksiyon olmadığını alttan empoze ediyorlardı. Üçüncü ve son filmde de ortaya çıkıp, gelişen konunun tamamen var olma savaşına döndüğünü ve bu savaşın görsel olarak gösterilmesinden çok duygusal olarak verildiğini gördük. Serinin en duygu yüklü bölümüydü. Benim açımdan, bu şekilde duygusal tarzda konunun işlenmesi güzeldi. Evet, ikinci filmdeki aksiyon sahneleri gibi savaş yoktu belki ama hislerimize dokundukları kesin. Hiç mi savaş yoktu? Vardı, aksiyon isteyenleri belki doyurmaz ama öyle sahneler de vardı tabii. Hem kişisel münakaşa hem de ırksal var olma savaşını duygularla, iki karakter arasındaki bakışmalarla anlatabilmesi yönünden oldukça başarılıydı film. Eksi yönü ise, konunun en önemli karakterlerinden biri olan Albay'ın film içerisine bir türlü dahil edilememesiydi bana göre. Biraz beklentiyi yükseltip önemli bir konuya doğru giderken Albay'ın karakter gelişimi maalesef yaratılan beklentiyle örtüşmedi. Onun haricinde bir serinin son filmi olarak başarılı bulduğum bir film oldu Maymunlar Cehennemi: Savaş.
Çeviri Duyuruları
Assassin's Creed   %100 Tamamlandı
The Disappointments Room   %100 Tamamlandı
Julia   %100 Tamamlandı
Capsule   %100 Tamamlandı
Vergine giurata   %100 Tamamlandı
Na granicy   %100 Tamamlandı
Exit   %100 Tamamlandı
Cialo   %100 Tamamlandı
Quartier lointain   %100 Tamamlandı
Flocken   %100 Tamamlandı
Schneider vs. Bax   %100 Tamamlandı
Lauf Junge lauf   %100 Tamamlandı
The Monster   %100 Tamamlandı
Un Monstruo de Mil Cabeza   %100 Tamamlandı
Fuocoammare   %100 Tamamlandı
1   %100 Tamamlandı
The Keeping Room   %100 Tamamlandı
Boy 7   %100 Tamamlandı
Café de Flore   %100 Tamamlandı
Czarny czwartek. Janek Wi   %100 Tamamlandı
Någonting har hänt   %100 Tamamlandı
22 mei   %100 Tamamlandı
Thundercats (01x18)   %100 Tamamlandı
Within the Woods   %100 Tamamlandı
Dix   %100 Tamamlandı
The Cake Eaters   %100 Tamamlandı
Honor de cavallería   %100 Tamamlandı
Messengers 2: The Scarecr   %100 Tamamlandı
Alone   %100 Tamamlandı
L'ennemi intime   %100 Tamamlandı
Sorok pervyy   %100 Tamamlandı
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017