Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

helios_ptera

 
Kayıt : 17 Aralık 2010
 • The Mist
  The Mist
 • 13 Reasons Why
  13 Reasons Why
 • Legion
  Legion
 • The Man in the High Castle
  The Man in the High Castle
 • The OA
  The OA
 • Mr. Robot
  Mr. Robot
 • True Detective
  True Detective
 • Yürüyen Cehennem
  Yürüyen Cehennem
 • Hannibal
  Hannibal
 • Dexter
  Dexter
Son Yorumları
Iron Fist (2017)
08 Nisan 2017
Hayal kırıklığı yaşayanlar grubuna hoş geldiniz Gülücük Bende çok kişi gibi yüksek beklentilerle izlemeye başlamıştım, sırf Netflix markasına güvendiğim için, ama bu sefer olmadı Netflix bey. Oyuncu seçimi tam olmamış gibi hissetim, tamamı için değil bu söylediğim bazı karakterler iyi oturmuş, dövüş sahnelerindeki hareketlerin karakterlere kısa sürede öğretilen birşey olduğu çok bariz, 3-4 aylık bir çalışmanın ürünüdür muhtemelen, bir İnto the Badlands kalitesinde dövüş figürleri beklemeyin.
Mantıksızlık ararsanız o da mevcut örnek vermek gerekirse
Sürprizbozan: Göster
gibi mesela.
Karakterimiz fazla saf, fazla duygusal, fazla iyi niyetli, gerçekleri görmekten aciz, bi tonda dayak yiyor ama o İron Fist böyle İron Fist mi olur la, beni 15 sene dövüş sanatlarında eğitseler, kavgada 1 metre yanıma kimse yaklaşamaz. Umarım 2. sezonda bişeyleri düzeltirler, şöyle Daredevil ağırlığında ve kalitesinde bişey çıkartırlar.
The Man in the High Castle (2015)
30 Mart 2017
Fena sayılmayacak türden bir dizi. Ütopya yada paralel bir evren mi tam karar veremedim ama yansıtılan dünya fikir olarak iyi, özellikle mekan tasarımlarını çok beğendim, nazilerin disiplinli ve ihtişamlı dünyası ile Japonların salaş ve sefil mekanları yanyana hoş bir sentez oluşturmuş. Kostüm tasarımlarında nazilerin karizmatik üniformalarına laf yok, adamların hayranı olduğum tek konuda bu zaten, sonradan da Schutzstaffel birliklerinin ve SS subaylarının kostümlerini tasarlayan modacının Hugo Boss olduğunu öğrendikten sonra hayranlığım bir kat daha arttı diyebilirim. Oyuncu tayfasında 2-3 tane yüz haricinde tanıdık pek fazla kişi yok, bana göre çokta sırıtmıyor oyunculuklar. Konu ağır, dizinin havası ağır, işleyişi ağır, sıkılmadan izlemek için biraz zorlarsanız kendinizi zevk alabileceğiniz bölümlere ulaşırsınız.
Project Almanac (2015)
05 Şubat 2017
El kamerasıyla çekim tekniği filmler bence (found footage) izlemesi çok zevkli türde filmler, Cloverfield, Paranormal Activity, Afflicted, As Above So Below, Troll Hunt gibi filmler bu türün sayılabilecek iyi örneklerinden. Bazı arkadaşlar el kamerasıyla yapılan çekimleri amatör bir film gibi algılıyor ama tam tersine çok iyi bir tekniktir izleyiciyi içine alan bir tarafı da vardır, bu filmde de gayet başarılı olmuş bence konusu daha önce işlenmiş olsa da, zaman yolculuğu konusuna found footage açısından bakmak da gerekli diye düşünmüş olabilir yapımcılar iyi de düşündükleri kanaatindeyim.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017