Reklamı Kapat
Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

helios_ptera

 
Kayıt : 17 Aralık 2010
 • Dominion
  Dominion
 • Limitless
  Limitless
 • Kör Nokta
  Kör Nokta
 • Narcos
  Narcos
 • Mr. Robot
  Mr. Robot
 • Mr. Robot
  Mr. Robot
 • True Detective
  True Detective
 • Sherlock
  Sherlock
 • Yürüyen Cehennem
  Yürüyen Cehennem
 • Hannibal
  Hannibal
Son Yorumları
Preacher (2016)
14 Kasım 2016
İlginç bir dizi tek kelimeyle özetlersek, dini değerleri yargılayan, sorgulayan hatta dalga geçen bir uslübu var, bu yönüyle dini konularda hassasiyeti olanların sevmeyeceği bir yapım olabilir diye düşünüyorum.
Bazen sorabilirsiniz kendinize "lan bu diziyi izlerken günaha giriyor muyum acaba" diye, Gelecek Ramazan ayını beklemek lazım, malum hoca tayfası için iyi bir soru olabilir . Ben sevdim yinede, oyunculuklar güzel, mekanlar tanıdık Breaking Bad'in çekildiği topraklar geçiyor hikaye, hatta bazı sahnelerde ortak mekanlar bile var, müziklerde tabiki bölgenin ruhuna uygun.
Çok hareketli aksiyonlu veya görsel efektlerle süslenmiş birşey yok, sade ama kaliteli bir iş var ortada, işte buda izlettiriyor diziyi. Bir deneyin derim pişman olmazsınız izlediğinize.
Westworld (2016)
06 Ekim 2016
Yapımcıdan tutun senaristine, oyuncu kadrosuna kadar mükemmel bir sentez olmuş, herkes kendi alanında rüştünü ispatlamış, şöyle adlarını bile görsek kesin izlemek lazım dedirten kişiler. Hal böyle olunca ortaya çıkan işin kalitesi kendini en iyi şekilde hissettiriyor. Bilim-kurgu her zaman kendini izlettirir yeterki böyle kaliteyi ve orijinalliği yakalayabilsin. Dizinin iyi biryere geleceğini umuyorum, senenin sağlam yapımları arasında mutlaka yer alır.
Stranger Things (2016)
28 Eylül 2016
Yine Netflix yine mükemmel bir yapım daha, tamda izlenecek bişeyler arıyordum derken, o boşluğu fazlasıyla doldurdu bu dizi. Müzikler olsun, kıyafetler olsun, zamanın teknolojileri, yaşam alanları v.s 80 leri çok iyi yansıtmış.
Hollywood'un ünlü oyuncularını dizilerde çokca görmeye başlamamız izlenebilirliği kat kat daha arttırıyor. Winona Ryder'ın harika oyunculuğunun yanısıra çocuk oyuncularında performansı gayet göz doldurucu, yaşlarına rağmen çok iyi iş çıkarmış keratalar.
Konu olarak çok farklı orijinal bir konu diyemem ama işlenişi çok başarılı, bilinmeyen bir varlığı 80'ler de kısıtlı imkanlarla anlayabilmek ve onunla mücadele edebilmek fikri günümüze yakın bir zamanda geçseydi bu kadar zevk vermezdi diye düşünüyorum. Gelecek sezonu merakla bekleten bir finalde yakışırdı bu diziye zaten öylede oldu, sabırsızlıkla bekliyoruz.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2016