Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

emooomutooo

 
Kayıt : 07 Aralık 2010
 • Derinin Altında
  Derinin Altında
 • Zindan Adası
  Zindan Adası
 • Başlangıç
  Başlangıç
 • Sosyal Ağ
  Sosyal Ağ
 • Michelle Monaghan
  Michelle Monaghan
 • Sarah Roemer
  Sarah Roemer
 • Tom Hardy
  Tom Hardy
 • Javier Bardem
  Javier Bardem
 • Justice League: Adalet Birliği
  Justice League: Adalet Birliği
 • Ekşi Elmalar
  Ekşi Elmalar
 • Yapay Oyun
  Yapay Oyun
 • Kayıp Kız
  Kayıp Kız
 • Whiplash
  Whiplash
Son Yorumları
The Perks of Being a Wallflower (2012)
23 Şubat 2013
İçindeki en içten en saf kimsenin erişemeyeceği duygulara dokunan bir film kesinlikle izleyin derim
Django Unchained (2012)
08 Şubat 2013
Western filmlerine hayran olduğum söylenemez pek izlediğimde. En son yine Oscar maratonu içerisinde True Grit’i izlemiş yine bu türün hayranı olmadığımı anlamıştım. Ama bu filme ön yargı ile başlamadım çünkü bu film bir Tarantino filmi. Tarantino’nun nasıl bir ruh haline sahip kaçık bir o kadar da cesur bir yönetmen ve senarist olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Ancak bu filmde aşırıya kaçıldığını düşündüğüm kanlı sahneler ve abartılı gürültüler pek de hoşnut olduğum sahneler değildi. Gürültü demişken hakkını vermeliyim ki herkes de bu konuda fazlasıyla hakkını vermiş film müzikleri şahane eğer bulabilirsem albümünü arşivlemeyi düşünüyorum.

Oyunculuklara gelecek olursak Christoph Waltz’u tekrar bize izlettiği için Tarantino’ya tekrar teşekkür etmek isterim sakinliği ve bir çok dile olan hakimliği ile ne kadar usta bir aktör olduğunu bir kez daha göstermiş kendisi. Jamie Foxx’a ise hayran olduğumu söylemem bu filmiyle de hayranlığımı kazanamadı ki elinde bunu yapabilecek Oscar’ı kucaklayabilecek bir karakter olmasına rağmen adaylık bile alamaması onun aktörlüğünün göstergesi adeta. DiCaprio da diğer yardımcı erkek oyuncu Waltz gibi çok iyiydi ancak benim asıl değinmek istediğim isim Samuel L.Jackson olduğu sahneleri zevkle izledim sahneye henüz çıkmadan önce Django’nun bahsettiği o en pis zenci diye hitap edilen ve o şekilde rol yapmaya karar veren Django’nun ne demek istediğini adeta seyirciye aktarmış tüm pisliğini sergilemiş seyircinin nefretini köle tacirinden daha çok kazanmayı başarmış tek kelimeyle süper bir şov sunmuş.

Filmden de bir iki kelam etmek gerekirse Tarantino iç savaş öncesi güneyinde köleliğin ve zenci düşmanlığının ne boyutlarda olduğunu defalarca bizlere sunmuş insanlık dersleri vermiş. Kafaya geçirilen çuval sahnesiyle de Tarantino’nun sadece soğuk ve psikopat bir yazar olmadığını yeri geldiğinde komik sahnelere de imza atabileceğini görmüş olduk.

Toparlamak gerekirse film o beklediğim Tarantino filmi değil malesef ama bu kötü olduğu anlamına gelmez tabi ki. Henüz tüm adayları izlemedim ancak Argo, Amour ve Silver Linings Playbook’un önünde olduğunu düşünüyorum. İyi seyirler dilerim.

http://filmrehberim.wordpress.com/2013/02/08/django-unchained/
Silver Linings Playbook (2012)
05 Şubat 2013
Oscar adayları belli olduğuna göre artık hangi filmi izlesem diye düşünmeme gerek kalmadı geç de olsa Silver Linings Playbook ile Oscar maratonuna geri döndüm diyebilirim.

Filmi yorumlamadan önce adaylıktan bahsetmek istiyorum ki en çok önemsenen adaylıklar olduğunu düşündüğüm bütün dallarda kendine yer bulmuş ve bence hak etmiş bir film Silver Linings Playbook. Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, büyük usta Robert De Niro ve Jacki Weaver. Hepsi birbirinden değerli bu isimleri bir arada izlemek muhteşem bir şeydi.

Oyuncu adaylıkları arasında en zor iş Bradley Cooper’ın adaylığı diye düşünüyorum. Performansını izlediğim Denzel Washington ve Joaquin Phoenix yeterince zor rakipler iken henüz izlememe rağmen Daniel Day-Lewis ve Hugh Jackman’ın da sıkı rakipler olduğunu söylemem gerek yok sanırım. En büyük şansa sahip isim ise Jennifer Lawrance sanırım. Naomi Watts’ı ve nefret ettiğimi tekrar dile getirmeden kendimi alamadığım Amour’un Emmanuella Riva’sını izledim pek rakip olacaklarını sanmıyorum diğer adayları henüz izlemesemde Golden Globe ve aldığı diğer ödüller onu favori yapmaya yetiyor. Oyunculuklardan bahsetmişken Chris Tucker’ın katıldığı sahnelere verdiği rengi de atlamak istemem filmin neşesini arttıran etmenlerden biri oldu.

Filme gelecek olursak. Adının hakkını veren insanın doğru kişiler ile birlikte olarak nasıl dipten en tepeye çıkışını anlatan içinde samimiyet komedi romantizm ve drama bulunduran ve tüm bunları aşırıya kaçmadan bize tattıran bir film olmuş. İçinde bazı klişeleri barındırsa da sırf bu dengeleri koruduğu ve tabi ki çok iyi oyuncu performanslarına sahip olduğu için size kendini sıkılmadan izlettiriyor.

Ben bile izlemekte geç kaldığımı düşünüyorum sakın daha fazla geç kalmayın
Dizi Altyazıları
Westworld (17,282) La casa de papel (3,880) Supernatural (3,367) Into the Badlands (2,388) Krypton (2,195) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,182) Gotham (2,165) The Big Bang Theory (1,727) Arrow (1,713) Lucifer (1,655)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018