Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

UpuauT

Emektar
 
Kayıt : 07 Ekim 2010
D.Günü : Mayıs 11, 1979 (39) Boğa
Şehir : Karabük
Sitesi : http://www.turkcealtyazi.org
 • Mandrill
  Mandrill
 • Hotet
  Hotet
 • The Adjustment Bureau
  The Adjustment Bureau
 • Hors la loi
  Hors la loi
 • Carlos
  Carlos [S01EPaket]
 • Belalı Tanık
  Belalı Tanık
 • Sharknado 5: Global Swarming
  Sharknado 5: Global Swarming
 • John Wick: Chapter 2
  John Wick: Chapter 2
 • Adalet
  Adalet
 • Operasyon: Argo
  Operasyon: Argo
 • avatar
  ubi bene ibi patria
 • avatar
  gitarisyen
Son Yorumları
Sharknado 5: Global Swarming (2017)
20 Ağustos 2017
Her hangi bir lzleyici kitlesinden %99.9'luk bir kesim beğenmeyecektir ve beğenmemekte haklıdır o yüzden izlemeyin arkadaşlarım kardeşlerim. Ha bana göre güzel de onun için aşağıyı okumak gerek. Bundan sonrası bilgi içerecek:

Güzel dedim ya sebebi var işte yoksa saçma salak bir film olduğunu ben de biliyorum. Nereden ve niçin geldiğini anlatayım. Bu tipleri filmleri çeken Asylum firmasını tanıyor ve seviyorsanız düşünmeden seyredin. Aksi takdirde bu filmi ya da genel olarak Asylum'un çektiği filmleri beğenmemek için fular takmanıza gerek yok sakın izlemeyin çok berbat filmlerdir. Bu abiler 90'lı yılların sonunda kuruyorlar firmayı. İlk başta normal film tarzını benimseyecekken 2000'lerin yılların başlarında ''mockbuster'' denen türe dayanıyorlar. Sırf dvd piyasası için ''blockbuster olarak bildiğimiz gişe filmlerinin isim ve eylem olarak çakmalarını yapıyorlar. On - on beş günde çekimleri tamamlayıp dvd olarak piyasaya sürüyorlar. Ortalama yüz bin dolar beş yüz bin dolar arası bazen de bir milyon dolara kadar çıkan bir bütçe ayırırlar.

Bu firma mockbuster türünün kralıdır arkadaşım. Süper film yapıyoruz iddiaları asla yoktur hatta kendileri de sana bana saçma gelen yapımlar yaptıklarının gayet farkındadırlar ve tarzları budur. Özünde senaryoları da oldukça orjinaldir. Köpekbalığı hortumu hangi kafaya ulaşırsak ulaşalım aklımızdan ucundan geçecek bir şey değildir herhalde.

Bu firma Amerika dışında Japonya'da da oldukça beğenilen fanları olan bir firmadır. Bu yüzden SyFy, Netflix dışında Japon sponsorları da vardır.

Böyle yapımcının nasıl fanı olur diye düşünenler olabilir. Oluyor kardeşim bu bir tür ve her türün olduğun gibi bunun da fanları var. Herkesin bizim gibi beğenileri olmak zorunda değil, olmasın da zaten.

Şimdi buraya kadar anladıysanız yazılanları ''çok saçma filmdi beğenmedim'' diyenler olursa ağzına kürekle vurabilirsiniz. Çünkü adamların işi zaten saçma film çekmek ve fanlarına satmak sana bana değil.

Buraya kadar okuma zahmetine giren arkadaşlarım için şunu aktarayım nadir gereksiz bilgilerden birine sahip olacaklar. Asylum; Sharknado dahil olmak üzere çektiği hiç bir filmden zarar etmemiş hep kazançlı çıkmıştır ve büyük film stüdyoları kadar olmasa da yıllık kazancı milyonlarca dolardır. Daha uzun ve daha teknik bir yazı da yazabilirdim ama ben ailenizin vasat, mantık ve çekim hatalarını göremeyecek kadar aciz izleyicisi rolünde olduğum için o kulvara girmiyor sinefil arkadaşlara bırakıyorum. İyi seyirler. (Baştan yazdım izleme diye kardeşim, alo kime diyom.)
John Wick: Chapter 2 (2017)
18 Şubat 2017
Birinci filmi sevmiş olan ikinci filmi kesin sever. Fularlı arkadaşlara lafım ise izlemeye kasmayın; beğenmezsiniz.
The Equalizer (2014)
16 Aralık 2014
Adam öldürme üstüne sanatsal bir film çalışması diyelim. Görüntü yönetmeni kimse helal olsun. Gülücük. Ben genelde beğenirim çoğu filmi bunu da beğendim.
Dizi Altyazıları
Westworld (11,780) La casa de papel (2,313) 12 Monkeys (1,956) Into the Badlands (1,623) Legion (1,611) The Expanse (1,448) Fear the Walking Dead (1,118) Colony (1,004) Vikings (958) Cloak & Dagger (841)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018