Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

Wolverine8

 
Kayıt : 17 Temmuz 2010
D.Günü : Şubat 28, 1988 (30) Balık
Şehir : Aydın/Kuşadası
Meslek : Bankacı
İlgi alanları : Sinema, Dizi, Çizgi Roman, Futbol, Aikido
Sitesi : https://www.youtube.com/channel/UCLrxDIBVICFR6Pp-V4AjESw
Msn : [email protected]
 • Marslı
  Marslı
 • Yarının Sınırında
  Yarının Sınırında
 • X-Men: Geçmiş Günler Gelecek
  X-Men: Geçmiş Günler
 • İtirazım Var
  İtirazım Var
 • Yeraltı
  Yeraltı
 • Leyla İle Mecnun
  Leyla İle Mecnun
 • Gizli Dosyalar
  Gizli Dosyalar
 • The Mask
  The Mask
 • Smallville
  Smallville
 • Fantastik Dörtlü: Süper Kahramanlar - Yokedici
  Fantastik Dörtlü: Süper
 • Kristen Wiig
  Kristen Wiig
 • Lili Baross
  Lili Baross
 • Sarah Hyland
  Sarah Hyland
 • Sarah Gadon
  Sarah Gadon
 • Famke Janssen
  Famke Janssen
 • Karanlıklar Ülkesi: Evrim
  Karanlıklar Ülkesi: Evrim
 • Karanlıklar Ülkesi 3: Lycanlar'ın Yükselişi
  Karanlıklar Ülkesi 3: Lycanlar'ın Yükselişi
 • Batman v Superman: Adaletin Şafağı
  Batman v Superman: Adaletin Şafağı
 • Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması
  Warcraft: İki Dünyanın İlk Karşılaşması
 • İyi Adamlar
  İyi Adamlar
Son Yorumları
Justice League (2017)
26 Mart 2018
Koca ekibin tek görevi Superman'i diriltmek gibi gösterilmiş. Eminin filmin orjinali yani Zack Snyder versiyonunun bununla alakası yoktur. Orjinal filmin 3 saate yakın olduğunu kendisi de teyit etti zaten. Whedon çok sevdiğim bir yönetmendi ancak bir trajedi sonrası meslektaşından aldığı eseri böyle doğraması ona olan saygımı sevgimi bitirdi. Onun da çok mu umurunda? Tabii ki değil. Yalnız bir şey var. Bir grup fan, internette bulunan kesilen sahneleri, Hans Zimmer & Junkie XL'ın müziklerini kullanarak filmi olabildiğince orjinal hale getirmeye çalıştılar. Vimeo'da falan bulmak mümkün. İki saat dokuz dakikalık bir film var elimizde. Onun için altyazı hazırlayacak olan çıkar mı acaba?
Suicide Squad (2016)
13 Ağustos 2016
Filmin beğenilmeme sebebini tam olarak anlamadım desem yeridir. Ben gayet eğlendim ve de beğendim.

Oyunculuklar çok çok iyiydi. Margot Robbie'nin performansı gerçek hayatta da bir manyak olabileceği ihtimalini düşündürttü bana. Will Smith'in çizgi roman sever olduğu bilinen bir gerçek ve Deadshot karakterine çok iyi hazırlanmış. Captain Bumerang gerek tipi, gerek tavırları ile filme büyük renk katmış. Killer Croc'un sessiz canavar şovu, El Diablo'nun derinden gelip tavan yapan performansı beni benden aldı. Rick Flag'ın aşk, görev ve gerçekler arasında kalışını filme yayışı harikaydı. Cara Delevingne bile tam bir oyuncu olmamasına rağmen gayet başarılı bir Enchantress karakteri ortaya koymuş. Filmin sonunda "cast" kısmından sonra gösterilen Bruce Wayne ve Amanda Waller sahnesi de DC Sinematik Evrenin ne yöne gideceğinin, kimlerin ne sırları ne kadar bildiğini göstergesiydi.

Hiç mi eksisi yoktu filmin derseniz, elbette vardı. Öncelikle Joker eksikti. Jared Leto rolüne iyi hazırlanmış orası kesin. Bir kaç hafta boyunca New York sokaklarında gezip kahkaha atarak insanları en çok sinir eden kahkahaları tespit etmesinden tutun da, Margot Robbie'ye bir sıçan alıp hediye etmesine ( Çünkü Joker, Harley'e böyle bir hediye alırmış. Çok Mutlu ) kadar rolüne kendine adadığı belli oluyor. Ayrıca Joker'in manyak olmasının yanında gangster olduğu havasını da iyi hissetirmiş. Ancak Jared Leto'nun Joker'i ile Heath Ledger'ın Joker'ini kıyaslama işine hiç girmeyeceğim zira Joker sahnesi yok denecek kadar azdı. Zaten geçenlerde Jared Leto'nun bir isyanını okumuştum, en sağlam sahnelerimi çıkarmışlar diye. Umarın DVD versiyonunda BvS'de olduğu gibi Uncut versiyonu olur da o sahneleri de izleriz.

Senaryonun biraz zayıf kaldığı eleştirilerine kısmende olsa katılıyorum. Kötü karakterin ortaya çıkışı biraz oldu bittiye gelmiş. Filmde çok sayıda esaslı karakter olmasından ötürü karakterlerin geçmişine çok fazla inememişler ona bir şey demiyorum ama bari kötü karakterin geçmişine biraz değinselerdi. Enchantress ve abisi arasında geçen bir konuşmadan alabildiğimiz tüm bilgiyi alıyoruz o kadar. Onun dışında bir süper kötü var, bir de kötüler var ve sonucunda Kötüler vs. Süper Kötü gibi bir senaryo ortaya çıkıyor ortaya.

Son olarak eklemek istediğim iki şey var. Bir, filmin muazzam bir soundtrack'i var. Başlangıçtan sona müzik seçimleri harikulade ve her sahneye müthiş uyumlu olacak şekilde seçilmiş. Her biri muhakkak dinlenmeli. İki Ben Affleck. Bu adamın bu kadar iyi bir Batman/Bruce Wayne olabileceğine ihtimal dahi vermemiştim. Yüz yılın kapağını elime verdi kendisi, tebrik ederim.

Sonuç olarak. Vasat üstü bir senaryo içinde, mükemmel oyunculuklarla bezeli, kurguda birkaç eksiği olan muazzam müziklerle donatılmış bir film var karşınızda ve izlememeniz için hiç bir sebep yok. Günümüzde eleştirmek ve beğenmemek çok moda olduğu için bir çok kişinin; özellikle yurtdışında; bu filme düşük puan verdiğini düşünüyorum. Sinema tarihinde devrim yapacak bir film değil elbet ama 6 kusür puan skalasında yer almasını da haksızlık olarak görüyorum. Uncut versiyonun ( Bir söylentiye göre ismi Joker's Cut olacak ) yayınlanıp, filmin kurgusunun tam olarak oturmasıyla hak ettiği puanları alması dileğiyle...

8/10
Eye in the Sky (2015)
02 Ağustos 2016
Film, senaryo, oyunculuk vs. olarak süper olsa da, fantastik filmler veya bilim kurgu filmlerinden bile daha uçuk bir hikayesi var. Gerçekte değil sadece bir kız, hedefin 5 metre yakınında ağzına kadar dolu çocuk parkı olsa, saniye düşünmez ellerinde ne kadar füze varsa yollarlar... 5 puanı verilmeye çalışılan sahte mesaj için kırıyorum...
Dizi Altyazıları
Westworld (7,162) The Flash (4,652) The 100 (4,506) La casa de papel (4,366) The Expanse (3,020) Legion (2,767) Supernatural (2,395) Krypton (1,932) The Big Bang Theory (1,887) Colony (1,866)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018