Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

togyy

 
Kayıt : 27 Ekim 2009
Son Yorumları
Paranormal Activity (2007)
16 Kasım 2009
Karabasan dediği film "Boogeyman" dir. asıl o filmin nesini beğenmiş anlayamadım, ne gerçekçiliği var nede korkutabilen bir film, o filmin 2 ve 3 ü yapıldı, hiçbiri meydanda yok... izle bakalım hangisinde güleceksiniz, paranormaldemi ondamı. en azından bu filmde böyle şeylerin gerçektede insanların başına geldiğini bilip etkileniyoruz. öbürleri efekt sadece ))) bir çeşit belgesel düşünün. gelelin hiçbişeyin gözükmemesine, esrarengiz olanda bu, varlığı gösterseler hiçbir anlamı kalmaz. merak herzaman en başarılı yöntemdir. çoğu insan bu yüzden beğenmiyor. neyse belki sinemadaki versiyonunu değişik sonla bittiği için beğenirsiniz.
Paranormal Activity (2007)
10 Kasım 2009
Blair witch içinde gereksiz zaman kaybı ve korkunç değil denmişti ama kült oldu... bu yüzden beğenmemek sadece zevk meselesi arkadaşlar.
Aşağıda ki filmin nasıl çekildiğinin gerçek hikayesi...
tamamen bir köşe yazısıdır... ben yazmadım yani...

PARANORMAL ACTIVITY

"Bu film fikri, Oren Peli yaşadığı evde acayip olaylar yaşamaya başladığında ortaya çıkmış. Peli eğer uyurken gece olanları kaydetmek için kamera düzeneği kursam ne olur diye düşünmüş. İnsanın uykudayken savunmasız olmasının, en büyük korkularımızdan birini harekete geçirdiğini söyleyen Peli 'Eğer evde gizlenen birşey varsa, onunla hakkında yapabileceğiniz pek birşey yoktur' diyor. Peli ömrü boyunca hayaletlerden korkmuş, hatta Ghostbusters (Hayalet Avcıları) filminden bile, ama bu korkuyu olumlu ve üretici bir şeye kanalize etmeye karar vermiş.

Peli'nin evi çekime hazır hale getirmesi bir yılı almış: duvarları boyamış, yeni mobilyalar eklemiş, bir halı almış, ve gerçek bir merdiven inşa etmiş. Peli, filmin olumlu yan etkilerinden birinin "En sonunda eline, içinde dev gibi bir TV'nin bulunduğu mükemmel bir evin geçmesi" olduğunu söylüyor şakayla karışık. Bu esnada paranormal olaylar ve demonoloji (şeytan ve cinlerin varlığını araştıran bilim) konusunda ayrıntılı araştırmalar yapan Peli, "Olabildiğince gerçeğe bağlı kalmaya çalıştık" diyor ve ekliyor: "Hikayedeki hayaleti bir cin yapmamızın nedeni, en kötücül ve şiddet düşkünü varlıkların cinler olduğunu belirten bir araştımaydı."

Peli'nin hiçbir formel sinema eğitimi yok. Bu film için de tam bir senaryo yazmamış. Blair Witch'de olduğu gibi oyunculara sadece genel olarak hikayeyi ve o sahnedeki "durumu" anlatmış. Filmin tamamı 7 günde çekilmiş - bu, yönetmenin kendi kendine koyduğu bir zaman sınırlamasıymış.

Film çekildikten sonra Sundance'e kabul edilmemiş. Miramax'ta görülmüş ama dağıtılmamış. Daha sonra Dreamworks'e gitmiş. Yapım sorumlusu Ashley Brooks filmden öyle etkilenmiş ki, her gün patronu Yapım Şefi Adam Goodman'ın başının etini yemiş, filmi görmesi için. En sonunda bezen Goodman filmi görmüş ve o da çok beğenip kendi patronu, Stüdyo Şefi Stacey Snider'a vermiş. O da Steven Spielberg'e.

İşin ilginci Spielberg ertesi gün Dreamworks'e filmin DVD'sini bir çöp torbasına koyarak getirmiş. Zira filmin efsunlu olduğuna inanıyormuş. Önceki gece filmi izledikten birkaç dakika sonra yatak odasının kapıları kendiliğinden kilitlenmiş ve o saatte bir çilingir çağırmak zorunda kalmışlar. Buna karşın Spielberg filmi sevmiş ve filmin "yeniden çekilmesi" için onay vermiş.

Yapılan görüşmelerde filmin yeniden çekilmesinden önce filmin bir kere sinemada insanlara gösterilmesine karar verilmiş. Gösterime de senaristler vb. çağrılmış izleyici olarak. Film gösterimi sırasında insanlar filmin yarısında çıkmaya başlamışlar. Yapımcı "Eyvah, yanlış filmi satın aldık" derken, gerçek ortaya çıkmış: seyirciler, çok kötü olduğu için değil çok korkutucu olduğu için filmden çıkıyorlarmış. Bunun öğrenilmesi üzerine filmin yeniden çekilmesi fikrinden tamamen vazgeçilmiş.

Film 25 Eylül 2009'da az sayıda salonda gösterime girmiş. 9 Ekim'de de daha fazla şehirde ve salonda gösterim başlayacakmış. Kısıtlı gösterimden elde edilen gişe 1 milyon dolar. Daha sonra ne olur Allah bilir.

Film Türkiye'de Aralık 2009'da gösterime girecek.
Paranormal Activity (2007)
03 Kasım 2009
blair witch içinde çoğu kişi sıkıcı konusu yok demişti... ama noldu? kült filmler arasına girdi ve hala benzerleri çekilmeye devam ediyor. steven spielberg gibi kült bilimgurgu filmlerin yönetmeni bile beğenmşse bu filmi demekki beğenmeyenler için sadece zevk meselesi diyebiliriz. aramaya devam etsinler belki istedikleri gibi bir korku filmi geri kalan hayatlarında bulabilirler, olmadı kendileri çekerler bizde izleriz aynı yorumu kendilerine yaparız )))) ben filmi izlemedim hala inatla alt yazıyı bekliyorum, bende bir türkçe altyazı var açıkçası google translate ile çevirdim ama filmi izlemeden hatalı cümleleri düzeltmeye çalıştım üzerinde. yani idare eder seviyede. kimse inatla çevirmiyor bu filmi çevirmeye başlayanlarda nedendir bilinmez vazgeçtiler. umarım film hakkında kötü yorumlar yazılmaz çünkü bazı insanların şevkini kırıyor, dediğim gibi zevk meselesi. ben blair witch e hayran kalmıştım mesela!!!
Dizi Altyazıları
Westworld (11,780) La casa de papel (2,313) 12 Monkeys (1,956) Into the Badlands (1,623) Legion (1,611) The Expanse (1,448) Fear the Walking Dead (1,118) Colony (1,004) Vikings (958) Cloak & Dagger (841)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018