Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

goldleader

 
Kayıt : 10 Ekim 2009
 • Dehşet Komedisi
  Dehşet Komedisi
 • Juliette Binoche
  Juliette Binoche
 • Paulette Goddard
  Paulette Goddard
 • Patricia Arquette
  Patricia Arquette
 • Gillian Anderson
  Gillian Anderson
 • Ayhan Işık
  Ayhan Işık
 • Agatha Christie's Miss Marple: A Murder Is Announced
  Agatha Christie's Miss Marple: A Murder Is Announced
 • Eraserhead Stories
  Eraserhead Stories
 • "To Tell the Truth" Episode dated 18 June 1962
 • In the Days of Chivalry
  In the Days of Chivalry
 • Vahşi Duygular
  Vahşi Duygular
Son Yorumları
Belki de tv dizileri tarihinin en başarılı ve en bağımsız yapımıdır. Tek bir bölümü dahi muhteşem oyunculuk ve uyarlama gücünü görmeniz açısından yeterlidir. Ne yazık ki ne olduğu meçhul, kısıtlı izleyici kitlesine sahip, cinsellik ve şiddet içerikli dizilerin her türlü altyazı çevirileri mevcutken bu gibi kült bir dizinin oldukça kısıtlı bölümlerinin çevirisi var. Sevgili "TürkçeAltyazı" ailesinden ricamdır, elinizde hali hazır ingilizce altyazıları varken biraz önem vererek bu güzel eserin de altyazılarını çevirmeleridir. Tüm polisiye ve Sherlock Holmes hayranlarının asla kaçırmaması gereken, gerçek Sherlock Holmes canlandırmasının nasıl olacağının en güzel örneği olan bu muhteşem diziyi izlemelerini tavsiye ediyorum.
The Comedy of Terrors (1963)
03 Mart 2011
Saygıdeğer arkadaşlar, 2 yıl önce bu filmin çevirisi için ricada bulunmuş ve forumdan bir arkadaş tarafından ricam cevap bulmuştu. Ne yazık ki bu arkadaş bu filmin altyazısını çevireceğine dair söz vermiş ama daha sonra bir şekilde yok olmuştur. Ricamdır, uzun süredir beklediğim bu filmin çevrilmesini sağlayınız. Çok dua alırsınız.
Monsieur Verdoux (1947)
19 Kasım 2009
Bir filmin ucunda,kıyısında...her nerede olursa olsun Charles Chaplin adı görüyorsanız mutlaka izlemelisiniz...
Küçüklüğünüzde izlediğiniz kadarıyla Chaplin'i,yada namı değer şarlo'yu nasıl hatırlıyor olduğunuzun bir önemi yok.Çünkü günümüzde sinema tüm ihtişamıyla varsa ve zevkle izleyebiliyorsak bunu sağlayan en büyük faktör Charles Chaplin'dir.
Kendisi tüm yatırımcılara sinemanın ne kadar kazançlı olduğunu gösterirken,insanlara herşeyin güzellikle de yola girebileceğini kanıtlamıştır.
Filmden önce Chaplin'le ilgili minik hatırlatmalarda bulunmam gerekiyordu,çünkü ne yazık ki hala halkımız Chaplin'i koyduğu kalıptan çıkartmak için birşey yapmamıştır.
İşte "Monsieur Verdoux" tam bu noktada devreye giriyor.Aklımızdaki fakir,kimi zaman bencil,akıllı ama dertlerle boğuşan ve sonunda kazanan Şarlo karakterini tamamen unutturabilecek bir tiplemeyle karşımıza çıkan ve tüm izleyenlere oyunculuk dersi veren Chaplin,kelimenin tam anlamıyla izleyicileri büyülüyor.
Filmin yapımcılığını,senaryosunu,müziklerini,yönetmenliğini ve başrolünü ustalıkla yürüten büyük deha,saygıyla izlenecek bir yapıtı bizlere armağan ediyor.
Atik,zeki,sempatik ve kararlı bir karakter olan Mösyö Verduox'un yaşamını,düştüğü durumların üstesinden gelmesini merak ve hayranlıkla izliyoruz.
Büyük bir zeka ve güçle bizlere iyi-kötü olgularını sunan Chaplin,kişilerin kendi hayatlarındaki kalıplarının toplumsallığın karşısındaki hiçliğini gözler önüne seriyor.İzleyiciler neredeyse son sahneye kadar tüm kötülükleri kahkaha ile izlerken,son sahnede iyi ve kötünün ne olduğunu düşünmeye başlıyor.
Mutlaka izlenmesi gerekenler listesinin en üst sıralarındaki bir eserin daha yorumunu yazarken son olarak "Monsieur Verdoux" filminden bir cümle yazmak istiyorum.

"bir insanı öldürenler katil,milyonlarca insanı öldürenler kahraman oluyorlar...asıl yargılanmaları gereken kimler sizce !" Charles Chaplin
Film Altyazıları
Black Panther (2,733) Cargo (2,372) Red Sparrow (2,174) Game Night (1,599) True Crimes (1,363) Deadpool (1,175) Avengers: Infinity War (897) Annihilation (843) L'insulte (843) Den of Thieves (830)
Dizi Altyazıları
Westworld (7,429) Supernatural (6,352) La casa de papel (4,184) Gotham (3,131) Arrow (3,108) Agents of S.H.I.E.L.D. (3,055) The 100 (3,012) 13 Reasons Why (2,873) The Flash (2,347) Lucifer (1,908)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018