Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

Pirate Ali

 
Kayıt : 13 Eylül 2009
 • Sıkı Dostlar
  Sıkı Dostlar
 • Kazablanka
  Kazablanka
 • Matrix
  Matrix
 • Indiana Jones Kutsal Hazine Avcıları
  Indiana Jones Kutsal Hazine Avcıları
 • Arka Pencere
  Arka Pencere
Son Yorumları
Rick and Morty (2013)
11 Ağustos 2015
Çok fazla dizi ve film izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim, bu dizi kelimelerle anlatılamayacak kadar harika ve bir o kadar da eşsiz. Hayal gücü bu kadar geniş ve bu kadar yaratıcı olan bir başka dizi izlemedim.

Bir süre sonra monotonlaşan dizilerden değil Rick and Morty. Her bölümünde beni şaşırtan, yerinde güldüren yerinde duygulandırabilen, bazen de düşündüren bir dizi ile karşılaşıcağım aklıma gelmezdi. Puanını sonuna kadar hak eden bir şaheser bu dizi.

2013te ilk sezonunu vermiş ve 2015 temmuzunda ikinci sezonunu yayınlamaya başladı. Önyargı edinmeden, çok beklentilere girmeden, (Rick'e biraz da tahammül ederek:) yavaşça başlayın izlemeye. Zamanınıza değicektir...
Fantastic Four (2015)
09 Ağustos 2015
Filme bugün gitme şansı buldum. Bir sürü yönden kötü eleştiri alması normal. Eksiklikler ve kopukluklar çok fazla. Günümüzdeki süper kahraman filmlerindeki havadan daha çok bilim kurgu havası vardı. Bunu da başaramadıkları aşikar. Aksiyon sahneleri çok yetersizdi. İzlerken bir heyecan yaratmadı seyircide. Bir kesim oyuncuların genç olduğundan şikayetçi. Reed Richards'ı bu kadar genç bende görmek istemezdim açıkçası. Filmde lise öğrencisi olarak karşıma çıkması beni üzdü yine de bu filmin en küçük problemi.

Günümüzün kahraman filmlerinde baş düşmanların bir karizması vardır. Loki, Joker, Bane, Ultron vs. ama Dr. Doom da bu söz konusu bile değildi. Filmdeki amacı daha farklı olmalıydı bence. İlk filmdeki Dr. Doom bence daha iyi bir iş çıkarmıştı.

Gelelim asıl fiyaskoya... Kurgu ve senaryo; Filme girmeden IMDb puanını görmüştüm. Beklentimi olabildiğince düşürüp gittim. Filmin ilk yarısını izlediğimde -tamam süper değil ama 4 puanlık bir film de değil- dedim. Sonraki yarı 4 puanı açıklayan kısım oldu benim için. Şu bir gerçek, bu bütçeyle kat ve kat daha iyi bir film yapılabilirdi. Film 2 saate uzatılıp, daha iyi bir senaryo, daha iyi bir yönetmen ve yaş ortalaması 35 olan bir kadroyla çalışılsaydı kesinlikle Avengers'a ayak uydurabilirdi. Tipik Marvel filmlerindeki komedi unsuru da eklense tadından yenmezdi.

Sonuca gelirsek sinemada izlemeye gerek olmayan, tam olarak hiçbir kesime hitap etmeyen, istediğinizi alamayacağınız bir film olmuş.
Abduction (2011)
20 Aralık 2011
bu altyazı ile izleyeceğime acar ingilizce oğrenirim. korsandvdripin google translatelerini kim ne yapsın? Hıhı
Dizi Altyazıları
Westworld (5,689) The Flash (4,262) The 100 (4,012) La casa de papel (3,452) The Expanse (2,577) Legion (2,355) Supernatural (1,894) Krypton (1,662) Colony (1,627) The Big Bang Theory (1,413)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018