Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

dacay

 
Kayıt : 19 Haziran 2009
 • Mükemmel Saha
  Mükemmel Saha
 • Silikon Vadisi
  Silikon Vadisi
 • Constantine
  Constantine
 • Ed Helms
  Ed Helms
 • Yvonne Strahovski
  Yvonne Strahovski
 • Stajyer
  Stajyer
 • X-Men: Apocalypse
  X-Men: Apocalypse
 • Zoolander 2
  Zoolander 2
 • Hayalet Avcıları 3
  Hayalet Avcıları 3
 • Göç: Tanrılar ve Krallar
  Göç: Tanrılar ve Krallar
Son Yorumları
Ghostbusters (2016)
20 Ocak 2017
Öncelikle bu filmin orijinal adının Hayalet Avcılar 3 olmamasının en temel sebebi, önceki filmlerin devamı niteliğinde olmaması olsa gerek. Eski filmlerin yıldızlarını farklı rollerde bu filmde görsek de, tamamen bağlantısız bir dünyada sıfırdan başlıyor hikaye.

Orijinal filmleri çocukken çok seven biri olarak bu film en hafif tabiriyle bir hakaret olmuş. Senaryosu, önceki filmlere klişe göndermeleri ve anlamsız derecede bol efektleri şunu gösteriyor; iyi bir film çekmek için bütçeden ziyade iyi bir hayal gücüne ihtiyacınız var. Tüm bu eski filmleri tekrar çekme furyasını zaten sevmem ama bu tam bir rezalet.
Dracula Untold (2014)
31 Mart 2016
Tarih konusunda söylenecek çok şey var ama gerek yok.

Sonuçta film Avrupa'nın kendine ve bizlere bakışına dair ipuçları verdiği için izlenebilir, ilk başlarda garipsedim ama sonra komik geldi. Tarihlerinin utanç verici karakterlerinden biri olan, işkenceyi kanı çok seven bir seri katil prensi ancak böyle aklamaya çalışabilirsiniz. Türkler çok zalimdi bizimki o sebeple canavar oldu diye yutturursunuz millete. Bizleri o kadar kötü resmetmişler ki sanarsınız para ve şöhret için Haçlı seferlerini sanki biz yapmışız...

Ayrıca filmin sonunda Türkler Avrupa'nın başkentlerini hiçbir zaman ele geçiremedi demişler, geçirdik. Ele geçirdiğimiz yerler o dönemin Avrupa başkentleriydi, Doğu Roma da öyle. Yani film ucuz bir kurgu ama sonuçta bir propaganda faaliyeti de var.

Unutmayalım ki kısa süre önce yapılan anketlerden birinde Amerikan gençliğinin çoğunun Vietnam savaşını Amerika'nın kazandığını sandığı ortaya çıktı, Hollywood bu derece güçlü bir propaganda aracı işte...
The Office (2005)
06 Mart 2016
Bugüne kadar kafamda efsaneleşmiş az sayıdaki komedi dizilerinden biridir; özellikle iş hayatının her aşamasında (yayınlandığı zamanlar öğrenciydim) hatırladıkça bazı esprileri çok eğleniyorum.

Eğer standart sit-com'lardaki bol kahkaha efektlerinden sıkıldıysanız ve sadece zekice espriler istiyorsanız tavsiyemdir.
Dizi Altyazıları
Westworld (6,743) The 100 (3,179) The Expanse (2,615) La casa de papel (1,924) The Crossing (1,638) Colony (1,489) 12 Monkeys (1,197) Into the Badlands (1,030) Vikings (1,029) Genius (1,019)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018