Reklamı Kapat
Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

dacay

 
Kayıt : 19 Haziran 2009
 • Mükemmel Saha
  Mükemmel Saha
 • Silikon Vadisi
  Silikon Vadisi
 • Constantine
  Constantine
 • Ed Helms
  Ed Helms
 • Yvonne Strahovski
  Yvonne Strahovski
 • İntihar Timi: Gerçek Kötüler
  İntihar Timi: Gerçek Kötüler
 • Siyah Giyen Adamlar 3
  Siyah Giyen Adamlar 3
 • Uyumsuz
  Uyumsuz
 • Nuh: Büyük Tufan
  Nuh: Büyük Tufan
 • Lucy
  Lucy
Son Yorumları
Dracula Untold (2014)
31 Mart 2016
Tarih konusunda söylenecek çok şey var ama gerek yok.

Sonuçta film Avrupa'nın kendine ve bizlere bakışına dair ipuçları verdiği için izlenebilir, ilk başlarda garipsedim ama sonra komik geldi. Tarihlerinin utanç verici karakterlerinden biri olan, işkenceyi kanı çok seven bir seri katil prensi ancak böyle aklamaya çalışabilirsiniz. Türkler çok zalimdi bizimki o sebeple canavar oldu diye yutturursunuz millete. Bizleri o kadar kötü resmetmişler ki sanarsınız para ve şöhret için Haçlı seferlerini sanki biz yapmışız...

Ayrıca filmin sonunda Türkler Avrupa'nın başkentlerini hiçbir zaman ele geçiremedi demişler, geçirdik. Ele geçirdiğimiz yerler o dönemin Avrupa başkentleriydi, Doğu Roma da öyle. Yani film ucuz bir kurgu ama sonuçta bir propaganda faaliyeti de var.

Unutmayalım ki kısa süre önce yapılan anketlerden birinde Amerikan gençliğinin çoğunun Vietnam savaşını Amerika'nın kazandığını sandığı ortaya çıktı, Hollywood bu derece güçlü bir propaganda aracı işte...
The Office (2005)
06 Mart 2016
Bugüne kadar kafamda efsaneleşmiş az sayıdaki komedi dizilerinden biridir; özellikle iş hayatının her aşamasında (yayınlandığı zamanlar öğrenciydim) hatırladıkça bazı esprileri çok eğleniyorum.

Eğer standart sit-com'lardaki bol kahkaha efektlerinden sıkıldıysanız ve sadece zekice espriler istiyorsanız tavsiyemdir.
Maze Runner: The Scorch Trials (2015)
03 Mart 2016
Açıkçası bu tarz kitaplar ve onlardan türeyen filmler/diziler canımı sıkmaya başladı. Açlık Oyunları, Uyumsuz, 100, vs vs vs. Yine bir gelecek, yine gençlerin acımasız sistem içinde hayatta kalma mücadelesi.

Elbette bu filmlerin çevriliyor olması Amerikan gençliğinin sosyal ruh halini ortaya koyuyor, ama neredeyse vampir - kurtadam filmlerini/dizilerini özleyeceğim.

Bu genel eleştiriyi yaptıktan sonra şunu belirteyim, maalesef ilk filmdeki sürükleyicilikten eser yok. İlk filmi beğendiyseniz biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Daha da kötüsü, ilk filmde kıyısından köşesinden görerek tahmin ettiğimiz bazı olaylar, bu filmde açıklığa kavuşuyor ama her nedense pek tatmin etmiyor. İyi bir başlangıca kötü bir gelişme diyebiliriz.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2016