Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

TheDeadlock

 
Kayıt : 16 Haziran 2009
  • Bir Tat Bir Doku
    Bir Tat Bir Doku
  • C.m.y.l.m.z.
    C.m.y.l.m.z.
Son Yorumları
13 Reasons Why (2017)
18 Şubat 2018
Oyunculuklar üst seviyede. Belli ki ilerleyen yıllarda karşımıza çıkacak çok oyuncu var bu filmde. İşleyişte çok iyi. Fakat...

Konu basit olmasından ziyade saçma. Tipik amerikan okulu ve öğrencileri gibi duruyor. Evet ergenlik mevzuları sulandırılmamış. Merak konusunu karşılayan bir damla konu yok ortada. Kısaca bahsetmek gerekirse:

Sürprizbozan: Göster


Düşünsenize bu kızın yaşadığı zorlukların on katından daha fazlasını bizim ülkemizdeki çocuklar sıradan buluyor. Çünkü çocuklarımızı o parti bu partiye yollamıyoruz. Sevgili yap seviş içki iç soyun gez demiyoruz. Bu yüzdende bizim çocukların çoğu yanlış ortamlara girmiyor ahlaksız işlerden uzak duruyorlar. Elbette bazen kötü olaylar yaşanıyor ama genellikle suç ailede oluyor.

Ahlaksız ve şımarık tüm davranışları normalmiş gibi düşünen bu kız intihar ediyorsa bilinsin ki bu tamamen fazlasını istemekle ilgili. Evet çoğumuz okulda yalnız kaldık kötü davranışlı insanların popüler olduğu doğru yaşayanların sıkıcı olduğu bir yerdeydik üzüldük tabi ki ama hiç bu insanlar gibi olmadık.

Bu film intiharı özendiren, sevgililerin ilk gün sevişmesini, sonraki günler anne babanın evinde içip sevişip edepsizleşmeyi, içkiyi, küfürü, olur olmaz yerlerde bulunmayı, tacize uğradığınızda hiçbirşey yapmadan içinize kapanmayı, büyüklere öğretmenlere edepsizce konuşmayı vs normalmiş gibi gözümüze sokan bir film. Tabi ki kötü film.
Dark (2017)
16 Şubat 2018
Zaman yolculuğunun nasıl olduğu gizemini anlıyorum. Fakat tüm karakterler gereksiz yere gizemli ve her şeyi gizliyorlar. Bu gereksiz gizem filmin işleyişini sürekli değiştiriyor ve gereksiz sürprizler ortaya çıkıyor. Lost izleyenler bilir aşırı gizem aşırı seyirci kandırma sonu hüsran oluyor.

Yapımcı filmi sonuna kadar izletiyor parasını kazanıyor ama artık kaliteli seyirci hafif hafif uyandı.

Sürprizbozan: Göster


Yine Lost gibi görüntü atmosfer vs kendini hissettiriyor kaliteliyi anında fark ediyorsunuz. Ama gel gör ki filmin mantığı işleyişi tamamen reyting üzerine saçmalamış durumda. Zaman kaybı ve balon filmler listesine eklenir.
Marvellous (2014)
10 Şubat 2018
Büyük ihtimalle gerçek karakter daha naif ve ufak tefek işleri halleden işe yarayan biriydi. Başka türlü sevilemezdi. İşin gerçeği bu kadar tolerans böyle vasat işe yaramaz bir karaktere verilemez. Karakter sürekli kendiyle çelişiyor, filmi izlerken bir türlü samimiyet kuramıyorsunuz. Film başlar başlamaz karakterin davranışlarıyla karakteri anlatan çevresi sürekli çelişip sizi filmden uzaklaştırıyor. Puanı iyi olmasının bir sebebi vardır illaki diyor ve izlemeye devam ediyorsunuz. Sonunda saçmalamaktan başka hiçbir şey göremeyince puana isyan ediyorsunuz.
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018