Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

Kenan EGE

Yorumbaz
 
Kayıt : 27 Mayıs 2009
Şehir : İZMİR
Meslek : Emekli
Son Giriş : Gizli
 • Melody
  Melody
 • Le train
  Le train
 • Gekitotsu! Satsujin ken
  Gekitotsu! Satsujin ken
 • The Light at the Edge of the World
  The Light at the Edge of the World
 • Aşk Yeniden
  Aşk Yeniden
 • Salak ile Avanak Geri Dönüyor
  Salak ile Avanak Geri Dönüyor
 • Asla Asla Deme
  Asla Asla Deme
 • Operasyon: Argo
  Operasyon: Argo
 • Düğünden Sonra
  Düğünden Sonra
Son Yorumları
Ya ne vernus (2014)
07 Temmuz 2015
Eli yüzü düzgün bir film. Karakterler üzerine derinliğine çalışılmamış olması zaman zaman izleyici ile film kahramanlarının bize anlamsız gelen davranış tarzları arasındaki empatiyi koparıyor olsa da büyük klasikler yaratmış fakat bizim pek aşina olmadığımız bir sinemadan ortalama üzeri farklı bir yol filmi izlemek isteyenlere tavsiye ediyorum.
Wild (2014)
20 Şubat 2015
Film Yazar Cheryl Strade'in 2012 yılında yayınladığı ve New York Times çok satanlar listesinde 1 numaraya yükselen kitabından uyarlanan, yazarlığa soyunmadan önceki gençlik yıllarında 1995 yılında 26 yaşında iken üç aylık bir mücadele sonucunda bir bölümünü tamamladığı ve benim de yeni bilgi sahibi olduğum Pacific Crest Trail (PCT) rotasındaki uzun doğa yürüyüşünü anlatıyor. Aslında yürüyüş rotasının tamamı 4200 küsur km imiş. Cheryl Strade, Mojave çölü ile Oregon - Washington eyaletleri sınırına kadar olan 1700 km'lik bölümü tamamlamış ve yol anılarını kitaplaştırmış.

Ben filmi çok beğendim. Reese Witherspoon'u kendisini çok geliştirmiş buldum. Açıkçası böylesine güçlü bir oyunculuk beklemiyordum. Bu oyunculuk filmin kategorisi itibariyle keyifle izlenilebilirliği açısından hoş bir sürpriz oldu benim için. Bir kampçı olarak cılız bacakları ile o sırt çantasını da yüklenip hakkını vererek çekimler esnasında gerçekten taşıdıysa oyunculuğunun üstüne artı olarak kendisine ikinci kez helal olsun diyorum. Filmin öykü detayına inecek olursak, vahşi doğanın ortasında çarpıcı bir sahne ile başlayan filmde sık sık geri dönüşlerle, özde kendini iyi yetiştirmiş, amaçları ve idealleri olan genç bir kadının, yaşadığı acı olay ve ardından gelen bunalım sonucunda uyuşturucuya bulaşmak dahil yaşamını dağıtması ve dibe vurduğunu hissetmeye başlayarak yenilenme ve toparlanmaya ihtiyaç duyması ile hiç bir tecrübesi olmadığı halde sadece klavuz kitaptan okuduğu teorik bilgiler ve edindiği çoğu gereksiz ağırlıktaki ekipmanla bu çok zor ve çok uzun doğa yürüyüşüne soyunması ve başarması yüksek kaliteli bir sinema diliyle anlatılıyor. Filme tek bir olumsuz eleştirim var o da birer ikişer saniyelik flashback erotizm sahneleri ailecek izlemeyi birazcık zora sokabilir. Fakat evde sinema keyfi öncesi bilgisayarda önceden hızlıca izleyip editlemek sorunu çözer. İyi seyirler diliyorum.
Dumb and Dumber To (2014)
09 Şubat 2015
Öncelikle şunu söylemeliyim. İlk filmin popülerliği altında ezilmemek için çıtayı biraz daha yükseltmişler. Dolayısıyla ilkini aratmıyor. İlk filmdeki kusma, bolca yellenme vesaire durumları minimize edip espri kalitesini daha iyi bir düzeyde tutturmuşlar. Yani benim kanımca ilkine göre ohaa! dedirtmeden daha çok güldürüyor. Zaten biri hin fikirli salak, diğeri sâfi salak iki salağın yaşadıklarına gülmemek için ön yargı ile izlemek gerekir.
Sürprizbozan: Göster
20 yıl sonra her iki aktörde de pek fazla bir yıpranma görünmüyor. Yani kozmetik olarak aşağı yukarı aynı vaziyetteler. Kendilerine iyi bakmışlar. Filmi sevdim. Keyifle, gülerek izledim. 2014'ün fantastik, ağır abi hollywood filmleri arasında ilaç gibi geldi Çok Mutlu
Çeviri Duyuruları
Melody   %100 Tamamlandı
Dizi Altyazıları
Westworld (7,916) The 100 (3,615) The Expanse (3,119) La casa de papel (2,363) The Crossing (1,837) Colony (1,810) 12 Monkeys (1,519) Genius (1,320) Luke Cage (1,300) Vikings (1,189)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018