Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

derya

 
Kayıt : 14 Şubat 2009
 • Ishq
  Ishq
 • Le monde selon Monsanto
  Le monde selon Monsanto
 • Marchlands
  Marchlands [S01EPaket]
 • Bas Itna Sa Khwaab Hai...
  Bas Itna Sa Khwaab Hai...
 • Notre-Dame de Paris
  Notre-Dame de Paris
 • Paramparça Aşklar Köpekler
  Paramparça Aşklar Köpekler
 • Being Human
  Being Human
 • Kocan Kadar Konuş
  Kocan Kadar Konuş
 • Bana Adını Sor
  Bana Adını Sor
 • Beowulf: Ölümsüz Savaşçı
  Beowulf: Ölümsüz Savaşçı
 • Kelimeler Yetmez
  Kelimeler Yetmez
 • Dulha Mil Gaya
  Dulha Mil Gaya
 • avatar
  demeqoy
 • avatar
  Serkan Aydemir
 • default avatar
  charlymattei22
 • avatar
  seko7356
 • avatar
  Htmakina
Son Yorumları
Kocan Kadar Konus (2015)
07 Mayıs 2015
Filmi sinemada yeni izledim. Herhalde ben bir şeyleri kaçırdım çünkü tek bir anına bile gülmediğim gibi (yüzükçüyü işaretledin, düdükçüyü de işaretledin mi eki eki, bir vururum güneş gibi doğarsın hohoho tarzı esprilere, kameraya bakıp 'la siz anlamazsınız, size bakıp öyle espri yapıyorum ha ona göre' tavırlarına mı kopayım, kadın neslinin bir kez daha aşağılanmasına mı bilemedim. Duvarlarda kitabı filmle yargılama! kocan kadar konuş 2 tüm kitapçılarda! afişlerine mi bayılayım, ipana ile mutlu gülüşlere mi bilemedim. Evlilik delilerini eleştiren bir filmmiş gibi görünüp erkek buldum mutlu oldum, erkeksiz ölüyorum, yihu bak artık ben de zıplıyorum mesajı ile algıyı iyice perçinlediler.
Ezgi Mola sevimli olabilir. Ancak verdiği kilolarıyla başka şeyler de uçup gitti (kız zayıfladı ve ilah oldu, şişmanlar ölmeli fikri de buradan perçinlendi) ve ülkemizin kızı hepimiz ona bayılıyoruz gibi aşırı abartılı bir imaj oluştu. Ayrıca film boyunca aralıksız gözüme sokulan göğüslerinden anladığım üzere, sevimliliğe değil dişiliğe oynanıyor.
Kadın kitap okursa ve bakımsız olursa istenmeyen, dışlanan obje; buna tepki olarak 'aç göğüslerini hadi biraz daha' moduna sokulursa makbul, ama bu kez de erkek istemedi hay Allah, o zaman erkeğin köpeği ol ve finalde de tırtıl tırtıl ver kurtul şeklinde özetlenebilecek bir yapımdı. 
Bana Adini Sor (2015)
25 Mart 2015
Filmi sinemada izledik. çok kötü bir film değildi bir kere. Senaryoya bakalım. Senaryoda temel saçmalıklar pek çoktu. Mesela 12 yaşından beri duymuyorsanız, konuşmanız bu kadar pürüzsüz olamaz, en azından bazı sesler mekanik çıkar ya da söyleyemediğiniz harfler olur diye düşünüyorum. Ayrıca huntington hastası bir adam, hastalığının en şiddetli döneminde çocuk yapıyor, hey maşallah! Daha bir sürü var da, sürprizini kaçırmayayım. Bu kısımları bana 'la izleyici nasıl olsa bilmez' hissi verdi. Ayrıca içimdeki deniz filmini de hatırladım (zorlasam her şeyin teorisi'ni falan da hatırlardım) ki, bir filmi izlerken diğerini hatırlamaktan pek hoşlanmıyorum. Ek olarak, tahmin edilebilirliği çok yüksek noktalar vardı, artık bilemiyorum ellerinden mi kaçtı yoksa bilerek ekim mi yaptılar. Bu noktalar hariç, senaryo şaşırtıcı derecede dinamikti. Yani film şu yöne girdi şöyle bitecek diyorsunuz ama oradan dönüyor buradan dönüyor. Bu kısmını çok takdir ettim hatta eşine de özellikle yerli filmlerde az rastladım. Oyunculuğa gelince, engin hepileri bana pek hitap etmiyor. Yani öyle jön tipli falan değil ki hatunlar peşinde koşsun. Zevk meselesi tabi. Hastalık canlandırmak zordur, kendisi ne kadar ön çalışma yaptı bilemeyeceğim de, bizim soğukkanlı, karizmatik piyanist hasta olunca her şeye eki eki.. Diye gülen bir tipe dönüştü. Bu kısmı da çok fenaydı. özge borak çok hoş bir kadın. Onu izlemek hep çok keyifli. çok da iyi bir oyuncudur. Ancak onun en iyi oynadığı bir duygu aralığı var, yani çok mutlu sahnelerle aşırı stresli sahneler gitmiyor. Diğer oyuncular ise her zamanki gibiydi. çocuk oyuncu seçimi gene ofsayttı, (çocuk oyuncuyu düzgün seçen bir film görsem zaten) özge'nin küçüklüğü peltek falan. Valla yerli film ve dizi piyasasında çocuk oyuncu kataloğlarının ciddi anlamda düzenlenmesi gerekiyor. Yüzde sekseni çıkartılmalı ve yerlerine yenileri ve daha iyileri alınmalı. Yani her çocuk güzeldir tamam ama kolundan tuttuğunu da oynatamazsın. Film nihayetinde insanı etkisine alıyor ve ağır duygular da barındırıyor. Baya düşünüyorsunuz üstünde ben olsam ne yapardım diye. şöyle olsa ne olurdu, film başka nasıl ilerleyebilirdi falan diye de düşünüyorsunuz. Sevgiliyle/eşle izlenirse ben de olsam şöyle yapardım tarzı bir konuşma yapmanız kaçınılmaz, bu da hoş olabilir. Kusurları var ama ben izlediğime pişmanım da diyemem.
Beowulf (2007)
25 Mart 2015
Konuya ve böyle animasyonlara meraklı iseniz cennet gibi bir film. Bilgisayar oyunlarındaki görüntülere benziyor ve çok iyi. Ben çok keyif aldım ve keşke bu tarz animasyon (artık buna ne diyorlarsa) örnekleri daha çok olsa da hepsini izlesek.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017