Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

deliverance

 
Kayıt : 14 Kasım 2008
 • Cyrus
  Cyrus
 • Caterina Murino
  Caterina Murino
 • Jessica Chastain
  Jessica Chastain
 • Marion Cotillard
  Marion Cotillard
 • Bryan Cranston
  Bryan Cranston
 • Kristen Wiig
  Kristen Wiig
 • Sleepy Hollow
  Sleepy Hollow
 • Eliza Graves
  Eliza Graves
 • Taboo
  Taboo
 • Breaking Bad
  Breaking Bad
 • Son Macera
  Son Macera
Son Yorumları
Ancient Aliens (2009)
06 Nisan 2017
Çok dikkatli izlemenizi tavsiye ederim. Zira bu belgesel ideolojik bir "metod". Bariz. Somut bilgiler sunuyor mu? Kesinlikle evet. Peki ya yorumlar? İşte burada sıkıntı var. Uzaylı varlığını "kabul edenler" ile "etmeyenler" arasındaki görüşleri görmek istiyorsanız, "etmeyenler"in bu seride %30luk bir dilimle yer edindiğini belirtelim. Neden meşhur septik M. Shermer 1 dakikadan daha kısa süre konuşma yaptı? Bu bile izah edici. En başta "metod" dedim. Çünkü serinin organizmasını, kök hücresini ne derseniz deyin, "Tanrıların Arabaları" teşkil ediyor. Yani tamamen "Tanrı Yanılgısı" üzerine "kurgulanmış" bir dizi. Her şeye rağmen sonuna kadar izleyin yine de. Bu kadar kaydı, arşivi, somut belgeyi bir arada bulamazsınız. Sadece yorumlara aldanmayın ve "septik" olun yeter. Eğer şüpheci bir gözle izlerseniz, henüz ilk bölümde yeteri kadar tutarsız iki bilginin peşpeşe geldiğine şahit olursunuz. Konuşmacıların da ünvanlarına dikkat edin derim. Zira hararetli müdafiler yalnızca "yazarlar". Akademiyi aynı mevkide göremeyeceksiniz.
Taboo (2017)
31 Mart 2017
Dizi başından itibaren çok farklı bir atmosferle devam etti. Gereksiz muhabbetlerin olmaması, sürekli gergin ve ciddi bir havanın hakim olması ve Tom Hardy'nin yüzündeki bir türlü bitmek tükenmek bilmeyen tarifsiz acı ifadesi izleyiciyi -şahsen- diziye bağlayan en önemli unsurlar. ABD liyakati ve İngiltere kinayeleri de elbette günümüz politik dünyasının 19. asra rücu eden zorunlu yankıları olarak telakki edilebilir. Özellikle son bölümde rahatlıkla farkedebildiğimiz şehrin manzarası, mekan tasvirleri vs. dizinin ilk sezon için neden £10.000.000 harcandığına daha çok açıklık getirdi. Fakat dikkat çeken bir şey, Kontes'in Bayan Bow'un gırtlağına dayadığı hançer. Hançerin üzerinde hiç şüphesiz Arap harfli "Allah" yazısının olması çok düşündürücü.
Closed Circuit (2013)
04 Ocak 2014
İsim "Kapalı Devre"
Slogan "İzleniyorsunuz"
Elemanın adı "Erdoğan" Velikin, parmaklık arkasında bir "Erdoğan"
Karısını Alabolara'nın karısı oynuyor.
Artık beyaz perdeyi geviş getirerek dar entellektüel ağızlarla yorumla zamanı bir hayli geçti.
Dizi Altyazıları
Westworld (6,525) The Flash (4,509) The 100 (4,329) La casa de papel (3,949) The Expanse (2,814) Legion (2,564) Supernatural (2,235) Krypton (1,826) Colony (1,796) The Big Bang Theory (1,653)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018