Reklamı Kapat
Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

alpayge

 
Kayıt : 18 Ekim 2008
 • Abbas Kiarostami
  Abbas Kiarostami
 • Sofie Gråbøl
  Sofie Gråbøl
 • Hayat Çok Güzel
  Hayat Çok Güzel
 • Tokyo Hikayesi
  Tokyo Hikayesi
 • Arsenik Kurbanları
  Arsenik Kurbanları
 • Harp Esirleri
  Harp Esirleri
 • İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... Ve İlkbahar
  İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış... Ve İlkbahar
Son Yorumları
The Night Of (2016)
17 Ağustos 2016
"Wire" izlemişseniz (http://www.turkcealtyazi.org/mov/0306414/the-wire.html) ve beğenişseniz bu dizi tam size göre. Katı gerçekçi öykünün usta ve filmin hiçbir yerinde inandırıcılıklarını kaybetmeyen oyuncular ile sunulması. 11 eylül travması, güvenlik ve adalet sisteminin maharet ve zaafları, polisiye, gündelik ilişkiler, v.b. Kesinlikle tavsiye edilir.
Filmin diğer korku filmlerinden farkı oyunculuğun teatral yönden oldukça üst seviyede oluşu. Buna çocuk oyuncular da dahil. Sanki bir Ingmar Bergman filmi seyrediyoruz. Jungfrukällan özellikle sanki rol model. İzlenilmesi gereken bir film.
The Revenant (2015)
25 Aralık 2015
Katı gerçekçi, kara filmimiz, briçok efsanevi hikayenin kaynağı Amerika nın kuruluşu, Kızılderilerin yokoluşu öyküsünü anlatıyor. Muhteşem güzellikteki doğanın "istilacı" lar tarafından yeniden tanımlanması sırasında oluşan Birleşik Devletlerin geleneksel altyapısı olan meşhur "protestan ahlak" olşuyor. Para en olmadık yer ve koşulda artık bir güç haline gelmekte ve "para" yı bilmeyen yerliler asimile edilmek üzere. Para nın teorik ve pratik kaynağı Avrupa'nın etkisi Fransızler ile temsil edilmiş. Ama bu olaylar anlatıldığı gibi hiç te kolay olmuyor. Oyuncular katı ve kara gerçeğin içerisine girebilmişler. Tom Hardy'nin tartışmasız en iyi oyunculuğu. İnnaritu kurgu oyunları yapmaya bile gerek duymamış.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017