Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

mrdavinci

 
Kayıt : 01 Ağustos 2008
  • Da Vinci'nin Şeytanları
    Da Vinci'nin Şeytanları
  • Orphan Black
    Orphan Black
  • Tron Efsanesi
    Tron Efsanesi
Son Yorumları
Da Vinci's Demons (2013)
08 Ağustos 2016
Dizi çok iyi, 3.sezon diğer iki sezondan da iyi, bir dizide hem bilim, hem zeka, hem, aşk, hem savaş, hem arkadaşlık, hem duygusallık, hem ihtiras, hem kötüük hem de sapkınlık bu kadar güzel berbaer işlenilebilirdi. 2.sezon indiana jones filmlerinden alıntı gibi olmuş ki bazı kişiler bu nedenle sezon 3'ün sıkıcı olduğunu söylemişler, halbuki sezon 3'de karakterler arasındaki bağlar ve etkileyen konuşmalar, duygsal anlar çok yoğun anlatıldı. Biz olmayan birşeyi göstermiyoruz yabancılar hakkında, hatta kendilerini dizide nasıl gösteriyorlar, seks düşkünü, katil, menfaat düşkünü sahte din adamları, ayyaş bir halk, liderleri bile bi tuhaf. Biz de zaten onları öyle biliyoruz, o nedenle sorun yok da, nerde görülmüş Osmanlı'nın islamiyeti kabul etmeyen yerel halka zulüm ettiği, ulan 600 yıl din değiştirmeden siz değil miydiniz Osmanlı çatısı altında barınan. Barbarmışlar, saldırıp ülke fethedip savaş çıkarıyormuş. Biraz gözlerini açsınlar, şuana kadar tarihte hangi büyük balık küçük balığı yutmaya çalışmadı. Kurtuluş savaşında Türkiye'yi bölmeye çalışan kendileri değil miydi ? bu diziler finansal olarak desteklenip, islamofobi'ye hizmet ettriliyor, işid ile birlikte şiddetlenen İslamofobi, bu tip yayınlarla artırılmaya çalışılıyor, işte bu müslümanlar hep böyleydi, bakın ataları italya'ya böyle yapardı, bunlar da bu devirde işid oldular tarzında, islam düşmanlığını artırma çabası. Yalnız bilmedikleri birşey var, güneş balçık ile sıvanmaz, Allah'ın nurunu söndürmeye de kimsenin gücü yetmez, son din olan İslamiyet egemen olacaktır.
The Flash (2014)
11 Haziran 2016
Bence dizi harika gidiyor, ilk 2 sezonu soluksuz izledim, bilim kurgu, görsel efekt yönünden çok doyurucu buldum. Diziye yoğun duygusal sahneler de katılmış. Flash rolündeki adam çok iyi niyetli gibi görünen bir çocuk, karaktere çok uygun. Herhangi bir warner bros süper kahramanlık içeren filmi beğenen, bilim kurgu seven, zamanda yolculuk, solucan deliği gibi kavramları duymayı seven herhangi bir kişi diziye bayılacaktır. süper kayraman filmlerinde hani süperman in bir tane düşmanı olur da onunla kapışır ya ara ara ve zevkle izleriz hani, bu dizide onun gibi 100 tane sahne göreceksiniz. Hiç sıkmayan bir dizi, tavsiye ederim.
Agora (2009)
21 Ağustos 2010
Yazım Spoiler içeriyor olabilir. Film genel anlamda güzel fakat arkadaşın da söylediği gibi biraz sıkıcı ve biraz da iç karartıcı. Filmde küçük bir noktada bahsedildiği gibi, incildeki bazı ayetler insanlar tarafından değiştirilmiş ve kötü niyetli bazı kişiler bunu kendi çıkarları için kullanmışlardır. Din adına yapılanlar demişler ama ben katılmıyorum, dinde gidin masumları öldürün mü deniyor, masum canlara kıyılması gibi katliam olayları tarihin çeşitli dönemlerinde birçok nedene bağlı olarak gerçekleşti, gerçekleşiyor.
Dizi Altyazıları
Westworld (16,701) La casa de papel (3,661) Supernatural (3,208) Into the Badlands (2,286) Krypton (2,088) Agents of S.H.I.E.L.D. (2,066) Gotham (2,060) Arrow (1,630) The Big Bang Theory (1,599) Lucifer (1,552)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018