Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

asabitosun

 
Kayıt : 18 Temmuz 2008
 • Tatlı Cadı
  Tatlı Cadı
 • Kaygısızlar
  Kaygısızlar
 • Gothika
  Gothika
 • Uzay Yolu: Keşif
  Uzay Yolu: Keşif
 • Görevimiz Tehlike
  Görevimiz Tehlike
 • Farscape
  Farscape
 • Bıçak Sırtı
  Bıçak Sırtı
 • default avatar
  Andrade
Son Yorumları
Star Trek: Discovery (2017)
18 Ekim 2017
İsim benzerliği sizi yanıltmasın. Çünkü olan sadece (Star Trek 1966–1969-Star Trek: Discovery) isim benzerliği. İki dizinin kahramanları da farklı, karakterleri de. Hatta orijinal seride volkan ırkıyla genetik bağı olan klingonlar bile farklı. O nedenle zihninizde canlandırdığınız, geçmişten hatırladığınız Kaptan Kirk, Spock, Scott, Dr. McCoy, Sulu, Uhura ve diğerleri yoklar. An itibariyle gönderme bile yok. Eskiyle olan tek bağlantı Michael Burnham. Oda volkan’da aldığı eğitim.İyi seyirler.
Lütfen dikkat:finetuner arkadaşımızın uyarısı üzerine yukarıdaki ifademi ilişikteki gibi düzetiyor ve dostlarımızdan özür diliyorum (Eksik bilgiyi düzeltme gereği duydum. Vulcan'lılarla genetik akrabalıkları olan Kilingonlar değil Romulan'lılar dır. Ayrıca Volkan değil Vulcan olacak.)
Saygılar.
I Dream of Jeannie (1965)
05 Ekim 2017
Bir çok site takipçisi arkadaşımızın farkında bile olmadığını düşündüğüm I Dream of Jeannie (1965–1970) dizisi Bewitched (1964–1972) dizisini anımsatan bir yapım olmuş.Zaten yayın tarihlerine bakarsak aynı yıllarda çekilerek yayınlanmış olması nedeniyle bir birlerine rakip olmuş benzer iki dizi denilebilir. Bewitched dizisinde insanı severek onunla evlenmiş tatlı bir cadının yaşadıkları ve insanların dünyasına uyum çabalarının komedi tadında anlatımı söz konusuyken, I Dream of Jeannie de benzer çabayı gösteren, cezalandırılmış ve insandan sınırsız güçlere sahip Jeannie (cine) dönüşmüş bir kadın.Kendi adıma Bewitched her ne kadar daha önde olsada Tür meraklıları için rahatlıkla izlenebilir. 1978-1991 yılları arasında yayınlanan Dallas'ın JR'ı Larry Hagman,astronot yani efendi Tony Nelson rolünde.Diziyi canlandıran Murat Özen arkadaşımıza teşekkürler.
Murder She Said (1961)
20 Eylül 2017
Aynı konu Agatha Christie's Marple (2004–) tv dizisinde 1x03 - 450 From Paddington ismiyle daha sonra tekrar yayınlanmıştı.Dizi olarak izlemek istemeyenler için film iyi bir nostalji.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017