Reklamı Kapat
Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

asabitosun

 
Kayıt : 18 Temmuz 2008
 • Tatlı Cadı
  Tatlı Cadı
 • Kaygısızlar
  Kaygısızlar
 • Bizans Oyunları
  Bizans Oyunları
 • Şark Ekspresinde Cinayet
  Şark Ekspresinde Cinayet
 • Cinayet Dosyası
  Cinayet Dosyası
 • Star Trek Sonsuzluk
  Star Trek Sonsuzluk
 • The Hayseed
  The Hayseed
 • default avatar
  Andrade
Son Yorumları
Bizans Oyunlari (2016)
07 Ekim 2016
Film hakkında hakarete varan şiddetli olumsuz görüş beyan eden arkadaşlarımı filmi bir kez daha dikkatle izlemeye davet ediyorum. Komedi filmi, sinema perdesine yansıtılmış karikatür olmalı. İçeriğindeki esprilerle göndermeler yapmalı, uyarılarda bulunmalı, yazılı basının söyleyemediklerini söylemeli. Halkın hislerine tercüman olmalı. sadece güldürmeyi değil, arka planda cesaretle aykırı düşüncelere yer vermeyi görev edinmeli. İyi ki Gani Müjde ve onun gibi bir kaç gırgır kökenli senaristimiz var. onlar sayesinde, Kaygısızlar, İnce İnce Yasemince, Ruhsar, Ayrılsak da beraberiz, Yarım Elma, Hayat Bilgisi, Yahşi Cazibe, Harem gibi dizilerle tanıştık. Filmin içinde, Oyuncuların yer yer repliklerini söylerken tutuk kaldıklarını, arada yutkunduklarını gördük. Olmasa iyi olurdu. daha iyisi yapılamaz mı elbette yapıla bilir. Türk sinemasının özellikle komedi filmlerinin senaryolarının ne kadar basit ve dar kalıplar içinde döndüğünü gördükten sonra, bu film bana iyi geldi. Filme katkısı bulunan Herkesin ellerine sağlık. Hoş bir 101 dakika geçirdim.
The Hayseed (1919)
20 Ağustos 2016
TRT nin ilk yıllarında, necefli maşrapa eşliğinde izlediğimiz siyah beyaz, sessiz filmlerden biri. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar, yada, İyiler er yada geç kazanır, şeklinde bir ana fikir etrafında örülmüş sessiz sinema örneği. Sadece hareketlerin ve mimiklerin anlam teşkil ettiği, ve, aralarda bir kaç satır yazı desteğiyle, gayet iyi anlatılmış.Aya Yolculuk (Le Voyage dans la Lune / A Trip to the Moon) (1902), Altına Hücum (The Gold Rush) (1921) filmleri ve diğerleri gibi. Çok hoş bir nostalji oldu.
2. Dünya savaşını mizahi bir dille anlatan sayılı filmlerden. Aynı zamanda Fransızların, Sinema tarihine, damga vurduğu 1970 lerde, çekilmiş, içinde abartılı şiddet barındırmayan, yer yer arkadaşlık ilişkilerinin önemini yansıtan, izlerken yorulmayacağınız, gülümseten, komedi filmleri serisi. Günümüz filmlerinin bir çoğuna, ilham kaynağı olduğunu düşünüyorum.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2016