Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

Akenatons

 
Kayıt : 27 Temmuz 2013
 • Michael Crichton
  Michael Crichton
 • Maymunlar Cehennemi: Savaş
  Maymunlar Cehennemi: Savaş
 • Kapıdaki Düşman
  Kapıdaki Düşman
 • Hayat
  Hayat
 • Şeytanla El Sıkışmak
  Şeytanla El Sıkışmak
 • 12 Maymun
  12 Maymun
Son Yorumları
The Fate of the Furious (2017)
24 Temmuz 2017
Aklıma takılan bir soruyu düşünmeden edemiyorum. Bu filmin senaryosu nasıl yazıldı? Mesela ben bu filmin senaristiyim farz edelim:

- ekip buzun üstünde son sürat ilerlerken, nükleer denizaltı dip gaz buzu parçalayıp arabaları sağa sola savuşturdu... Gibi mi yazılıyor. Bu nasıl hayal gücü arkadaş aklım ermiyor. Serinin ilk filminden bu yana olan tüm filmleri istisnasız izledim. Bir otomobil tutkunu olarak, serinin gitgide cgi teknolojisine bel bağladığını görmek üzüntü veriyor. özellikle ilk fast and furious filmini izleyenler ne dediğimi daha iyi anlayacaktır. Ayrıca senaryonun da her devam filminde biraz daha uçuklaşması da göze batan başka bir etmen. Ancak 250 milyon dolarlık bitçenin yaklaşık 6,5 katı ciro yapan bir filmden söz ediyorsak, bir sonraki filmin daha da absürt olacağını söylemek doğru tahmin olacaktır
Ghost in the Shell (2017)
20 Temmuz 2017
3 gündür filmi bitirmeye çalışıyorum. Bilim kurgu fanatiği olarak, uzun zamandır bir filmde bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum.
The Promise (2016)
09 Temmuz 2017
Filmin özeti şu arkadaşlar. IMDB de tam 160 bin kişi tarafından oylanmış bir film bu. 90 milyon USD de para harcanmış. 160 bin kişinin oyladığı filmin en az 350-400 mio USD hasılat yapması lazım.

Ancak gelin görün ki, filmin dünya genelinde yaptığı ciro sadece 8,5 mio USD.

Yani filme oy verenler, Türkler (yada sempati besleyenler) ve türk düşmanları olarak ikiye ayrılmış durumda.

Benim açımdan en iyisi, filmin gişede ciddi bir şekilde zarar etmiş olması. Bu bile filmi ciddiye almamak için geçerli bir sebep bence.
Türkçe Altyazı © 2007 - 2017