Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

hopdi

 
Kayıt : 19 Mayıs 2012
Sitesi : http://www.omergokyar.com
 • Danny Boyle
  Danny Boyle
 • Darren Aronofsky
  Darren Aronofsky
 • David Mackenzie
  David Mackenzie
 • Xavier Dolan
  Xavier Dolan
 • David Cronenberg
  David Cronenberg
 • Yapay Oyun
  Yapay Oyun
 • Sully
  Sully
 • Hesaplaşma
  Hesaplaşma
 • Aklımı Oynatacağım
  Aklımı Oynatacağım
 • Maskeli Süvari
  Maskeli Süvari
Son Yorumları
The Craigslist Killer (2011)
21 Mart 2013
Yer yer senaryosu ve kurgusunun polisiye dizileri aratmadığı güzel bir film. insan izlerken ister istemez bunu sezinliyor. bi yerde kesilecek gibi dururken tekrar devam etmesi bu yüzden. genel olarak güzeldi. oyunculaklar da iyiydi. çok daha kötülerini izlemiştim.
Shallow Grave (1994)
08 Mart 2013
Dony Boyle'in en iyi filmlerinden birisi, inanılmaz bir son ve baştan sona nefes kesen kurgusu. Türünün gerçekten en iyilerinden birisi. Bunu izleyenler Wachowskilerin The Bound'ı da izlesinler.
Mama (2013)
20 Şubat 2013
Bazıları çığlık çığlığa "böyle bir film izlemedim, harikaydı" derken bazıları ise "berbat şey" diye ekliyorlar. Aslına bakarsanız ben sinema izleyicisinden daha çok görüntü yönetimi üzerine ve doğal olarak sinema sektörüne hizmet veren bir kişiyim. Günümün 24 saati ve rüyalar da buna dahil sinemanın teknik ve kuramsal zamazingolarıyla geçiyor. Bu tür sipariş sinemalarda elbette korkmayacaksınız. Hem neyinden korkarsınız ki; kan, şiddet gibi porno şeyler olmadığı sürece kimse irkilmez. Bakın korkarsınız demiyorum, sadece irkilirsiniz. Herkes küçükken düşer bir tarafını kanatır. Büyüdüğümüzde kan görmekten korkarız. Benim babam hastanede çalışırdı, o dönem morglara girip çıkardım. Geçmiş zamanda zombi filmlerini bu yüzden izleyemezdim.. Nice insanlar var ki, saatlerini dinin mitlerine göre kuruyorlar. Bu adamların Paranormal şeyler izlerken gözlerini kapattıklarına ve dua ettiklerine şahit oldum. Aynı gece çoğu duvarlarda cinler ya da yataklarının başı ucunda buna benzer şeyler gördüklerini anlatıyorlar. Velhasıl kelam; biz yani bilinçli sinema izleyicisi kolay kolay kurguya kendimizi kaptırmayız. Kaptıran kısım anlattığım gibi din ya da mitlerden yola çıkarak kendi hayal dünyasında yarattığı şeye korku diyor. Hem şu bir gerçek ki, bazı sinema tanıtımı veren tv, gazeteler ya da ilk ağızdan gelen "bu film çok korkunç" ya da "bu film hayatımda izlediğim en iyi filmdi" telkinleri de yönlendirme yapmıyor değil. Gözümle şahit oluyorum; filmde hiçbir hile, hurda, kurgu olmamasına rağmen bir kişi o filme iyi dedi diye, herkes iyi diyor. Halbuki sinema yapan ya da yöneten kişiler olarak baktığınızda ortadaki emeği görüyorsunuz ama bu sefer konu başka şeylere gidiyor. Çok fazla uzatmadan film ile ilgili bazı gözlemlerimi de ekleyeyim ve bitireyim.

Filmin çıkış noktası iyiydi. Yalnız başına ormanda kalan iki kız çocuğu ve başlarına gelen ya da gelmiş şeyler... Konuyu ilk 10 dakikada hayal gücünüzle her yere çekebilirsiniz ama yönetmen tercihini azıcık dram, azıcık da paranormal ve gizem ile harmanlamış. İlk yarım saatten sonra (rockcı kız ve amca girdiğinde) filmden soğumaya ve nihayetide kurgunun git gide çöktüğünü fakettiğimde filmi kapamaya karar verdim. Bana film sonunda ne olacağı ile ilgili hiçbir merak duygusu yüklemedi. Filmin daha evvel fragmanlarına ya da sinopsisine bakmadığım (ve abartıldığı için söylüyorum bunları) dikkatlice bakmadığım için korku türünün son yıllarda yapılmış en iyi filmlerinden birisini izlemeyi umut ediyordum. Beklentim yine paranormal şeylerdi ancak bu kadar basit bir kurgu üstünden gitmesini tahayyül edememiştim. Öyle ya da böyle filmi beğenenler ve beğenmeyenler var. Hepsine de saygı duyulmalı, burada sadece bir tarafı beğeni öteki tarafı ise yergi ile cezalandırmamalıyız. Film beklediğimin altında çıktı, yalnızca buna üzülüyorum.
Dizi Altyazıları
Westworld (4,826) La casa de papel (2,293) The Expanse (1,951) Legion (1,630) Colony (1,423) Cloak & Dagger (1,212) Goliath (1,206) Vikings (931) 12 Monkeys (822) Lucifer (771)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018