Giriş Kayıt
özel mesaj
spacer

LeoQuatre

 
Kayıt : 30 Nisan 2012
Şehir : istanbul
İlgi alanları : bilgi
 • Geoffrey Rush
  Geoffrey Rush
 • Martin Scorsese
  Martin Scorsese
 • Terrence Malick
  Terrence Malick
 • David Lean
  David Lean
 • Egon Günther
  Egon Günther
 • Şef
  Şef
 • Aşk
  Aşk
 • Sonsuz Aşk
  Sonsuz Aşk
 • Danışman
  Danışman
 • Karanlık Cinayetler
  Karanlık Cinayetler
Son Yorumları
Dallas Buyers Club (2013)
03 Şubat 2014
Filmin konusunu okuduğunuzda AIDS yüzünden 30 gün ömrü kalan birinin hikayesinin anlatıldığı söyleniyor ama bundan çok daha fazlası var.

Ölümle savaşan birinin; devlet mekanizmasıyla, sosyal çevreyle ve kendisiyle düştüğü çatışmaya da tanık oluyoruz.

Bununla birlikte Matthew McConaughey ve Jared Leto takdire şayan oyunculuklarıyla bize bu filmi keyifle izleme fırsatı sunuyor.. -Keyifle izlemenize rağmen biraz empatiye binaen de pek bi' rahatsız edici bir film (konusu itibariyle).

Naçizane fikrim izlenmesi gereken filmlerdendir.
12 Years a Slave (2013)
02 Şubat 2014
İlk insanların siyahi olduğunu biliyor muydunuz?

Uzun uzadıya anlatmaya mahal olmadığını düşünüyor ve herkesin bu konuyu araştırabileceğini düşünüyorum lakin kısaca homo erectus (ilk insan - dik insan) siyahidir ki homo sapiens' e değin bu soy yayılarak -amiyane tabirle- diğer ırklara sebebiyet vermiştir. Bununla birlikte fazla uzatmak istemememe rağmen siyahi genin baskın yani devinime sebep olan kaynak gen olduğu da biliniyor.

Uzun lafın kısası ki ırkçılığın bu denli tersine bi' mekanizma ile işlemesi, ata-soyun ikinci sınıf olarak kabul görerek; tanrı eliyle madun ilan edilmesi de ironik.

Filme dair, yaşanmış bi' olaydan esinlenilerek perdeye taşınan bu eser daha güzel nasıl işlenirdi bilmiyorum. Steve McQueen mükemmel iş çıkarmış diyebilirim fakat asıl tebriği hak edenin Chiwetel Ejiofor düşünüyorum..

iyi seyirler..
Filth (2013)
28 Ocak 2014
Yorum yazmama sebep olan James McAvoy' ın oyunculuğu takdiri hakediyor. Karakteri gerçekliğe o denli taşımış ki bu filmden sonra James McAvoy benim için "Dedektif Bruce Robertson" (filmdeki karakter) olarak kalabilir.

Bunun dışında (yönetmen) Jon S. Baird yaratılan soğuk mizansene yakışır bi' mizanşat yakalayamamış kanımca lakin bunun sebebi de belki Jon S. Baird' ın hala tarz arayışı içinde olmasından kaynaklanıyordur -belki de biraz daha olgunlaşması, yaşlanması gerekiyordur. -Yada bunlar benim haksız yermelerimden biridir.. Naçizane fikrim Jon S. Baird bu filmi çok daha iyi yerlere taşıyabilirdi.

İngiliz filmlerinin soğuk renklerini sevenler için renklerin tadı yine aynı.. İzlenilesi bi' film idi benim için.

iyi seyirler.
Dizi Altyazıları
Westworld (6,804) The 100 (3,190) The Expanse (2,626) La casa de papel (1,945) The Crossing (1,654) Colony (1,497) 12 Monkeys (1,203) Into the Badlands (1,035) Vikings (1,034) Genius (1,031)
Vizyonda bu hafta
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018